Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#2241 Synchronicity, 23 Eylül 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  2. yalpererdogan

yalpererdogan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    selamlar, dinlediğim müzik rock ve metal türevleri, acoustic albümler de dinliyorum. Kullanacağım kulaklık master dynamic mh40 ve philips phidelio x2hr, ama çoğunlukla master dyanmic olacak. DAP da aradığım en önemli özellik sahne derinliği ve genişliği. Uzun yıllardır lambalı amfi, plak ve nos dac ile müzik dinledim ve kulaklık dünyasında yeni sayılırım. Aslında ne kadar doğru bir tabir olur bilmiyorum ama analog katının başarımı önemli benim için. Bütçe olarak 3.000tl olarak belirlemiştim ama sony nw-a45 fiyat olarak çok uygun geldi bana, iyi bir seçenek midir?

3. ÖmerStanley

ÖmerStanley
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Genellikle rap dinlerim.
    Ne kadar çok o kadar iyi en az 16 falan olursa iyi olur eğer hafızası düşük çok iyi bir model varsa sd kart ile de hallederim.
    Minimum 5 saat olursa iyi olur..
    Ath cks-990 kulaklık ile dinleyeceğim.
    150-200 maksimum verebileceğim miktar.
    Taşınılabilir olmalı.
    Sansa clip ve türevleri öneriliyor ne düşünüyorsunuz?

4. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Sony Mdr xb950ap bendede var bir kaç saat takınca bence ağrı yapıyor sizdede var mı baş ağrısı çekiyorum.

5. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    BASS etkisi yüksek parçaları çok peşpeşe yükses seste dinlersem basınçtan dolayı rahatsız ediyor ama baş ağrısı olmadı bende hiç ve bass ile sahne genişliği olarak kendisinden fiyatına göre çok memnunum :):):)

ergonomik olarakta kulaklarım tam içinde kaldığı için çok konforlu sadece çok uzun süreli kullanımlarda biraz terletme yapabiliyor, aslında kadife gibi veya daha farklı ama daha az terletecek bir sünger seti olsa çok çok güzel olurdu,

Collapse Signature Expand Signature
  6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Arkadaşlar cirrus logic 4398 nasıl bir ses cipidir ?

7. Anarchy

Anarchy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar merhaba. Müzik dinlemek telefonumun şarj ve hafızasını ciddi etkiliyor . Şu bir gerçek ; hiçbir zaman odyofil olacak kadar takıntım olmayacak müziğe fakat yine de kalitesiz müzik de dinlemek istemiyorum . Küçük bütçelerle alabileceğim bir player önerirseniz sevinirim . İyi günler .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    dac ve amfi çiplerine bakarak hareket etmenizi tavsiye etmem, 4398 bilimum çöp dap'ta da, high-end ürünlerde de kullanıldı. markete gidip 10 dolara alabileceğiniz bir dac. uygulama önemli.

9. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Küçük bütçeyle kastı bilmem ama Abd fiyatı ile 200$'a Cowon Pleneu D, ses kalitesi tatmin eder.

10. hasanali

hasanali
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Kardeşimin bana sorduğu soru üzerine yazıyorum. Kendisi biraz baskafa tabir edilebilir, müziğin güçlü duyulmasını dolgun olmasını seviyor. Kulaklığı şimdilik eski bir sony modeli ama yakında ona hd6xx'i almayı planlıyoruz bu forumdan :) İki dap arasında kaldı Ak70, HiBy R6. Offline müzik servisi desteği için R6 daha yakın ona ama Ak70'in ses imzasını sevmiş deneyip öyle söylüyor. Telefon internetine bağlayıp dışarıda Ak70'i dinleyebilir ama bu hem interneti çok aşar mı hem de hız açısından büyük sıkıntı yaratır mı bilemiyoruz. Bu iki model arasında fikir verebilecek olan var mı?
    Bu arada benim her hobimi bir süre sonra benden daha yürekli sahiplenen bir kardeşim olması, tek bana özgü bir şey değildir sanırım. Abi yine fedakar, abi yine çileli :)

Serhat bunu beğendi.
  11. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Arkadaşlar merhaba. Uzun zamandır kaliteli bir DAP almayı düşünüyorum ama aklıma LG V30 plus da takılıyor doğrusu. Bildiğim kadarıyla telefon yüksek kalitede DAC ile geliyor. Deneme fırsatım olmadığı için şunu öğrenmek istiyorum. Bu telefon Sennheiser HD600 gibi yüksek empedanslı kulaklıkları yüksek ses seviyesinde sürebilirmi yoksa Astell & Kern veya Fiio gibi DAP’ları mı tavsiye edersiniz? LG V30 plus’un bir avantajı müziklerinizi telefona Tidal veya Apple Music gibi uygulamalardan yükleyebiliyorsunuz. İnternet bağlantısına gerek kalmıyor.

12. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    HD 600 "gibi" kulaklıklar ile LG V30 aynı cümlede bile yer almamalı. Şimdi biri çıkar "V30 ile HD 600 birlikte gayet tatmin edici ses alıyorum" diyebilir elbette ancak konu beslemek hatta doyurmak olunca iyi bir DAP bile yetersiz kalabilir.

Tidal için android DAP kullanabilirsiniz. İlla offline şart değilse AK' ler stream için güzel seçenek olabilir ama indirip offline dinlemek için en azından X7ii (AM5 gibi güçlü eklentiyle ancak) veya WM1A (android değil ancak BT ile kullanılabilir) gibi cihazlarla başlamak gerekir.

13. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Size katılıyorum bu konuda. HD 600 zaten portatif bir kulaklık olarak dizayn edilmedi ama pek çok hifi sitesinde v30 plus ile bazen sürme hakkında anılıyor. Ondan merak etmiştim. Yanıtınız ve verdiğiniz örnekler için teşekkürler,

14. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    465
    Olay mutlaka beklentilerle de alakalı ama ben HD600'ü V30 ile bolca denedim ve sürememe noktasına ulaştığını düşünmüyorum. Elimde O2 de var ve tabii ki ses seviyeleri çok farklı fakat benim dinlediğim ses yüksekliklerinde V30'un herhangi bir şeyi eksik vermediğini gördüm, duydum. Deneme şansı olana tavsiye ederim.

mattiadestro ve mfya bunu beğendi.
  15. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324

metsat bunu beğendi.
  16. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Hocam bendede O2 var, sizce O2'nin ses seviyesinle kıyaslarsak v30 O2'deki en yüksek hangi seviyeyi karsiliyor. Misal vermek gerekirse, bende Dragonfly Red vardi bir aralar ve O2'nin ses seviyesini yedinci çıtaya getirdiğimde Dragonfly Red kadar yüksek çalıyordu. Tabiki O2'de yedinci citadan sonra 3 seviye daha var ve doğal olarak Dragonfly'dan daha yüksek çalıyor. Bu arada Dragonfly Red'i iPhone 8 Plus'la kullanıyordum onu da belirtmekte fayda var.

17. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Teşekkürler, faydalı bir video idi.

18. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    465
    Sanırım 6 civarında yakın seviyede ses veriyor olmalılar. Denediğim zaman daha net bilgi verebilirim. Ben O2'yi HD600 ile pek sevemedim ama O2 + X2 güzel bir ikili oluyor. RED + HD600 ile maksimum seste müzik dinliyorsanız V30'un ses seviyesi biraz düşük gelebilir ama daha düşük ses seviyesinde memnunsanız V30 da memnun edecektir. Ses kalitesi konusunda bir şey diyemem çünkü RED denemedim. Denk gelirse sırf denemek için almak istiyorum. V30'da maksimum seste bile dip ses yok. Bu mutluluk verici.

metsat bunu beğendi.
  19. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    RED'in ses seviyesi maksimum seste dinlememe ragmen biraz düşük geliyordu, sanırım v30'un 6 civarında seviyede ses veriyor olması benim icin biraz düşük olabilir ama tabiki yinede fırsat bulunca denemek gerekiyor. Sunuda belirtmekte fayda var RED'in ses kalitesi O2'e fazlasıyla benzer. A B'ledigimde fazla bir fark duyamamistim. Sadece ses seviyesinde fark var, o da daha önce belirttiğim gibi O2'nin lehine. Bu arada bu kıyaslamayı Mac Mini Late 2012'de yapmiştim, HD 600'u kullanarak.

mfya bunu beğendi.
  20. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,414
    Kulaklığı sürmek demek ses çıkarması demek değil maalesef. HD600'ü uyumlu bir masaüstü amp ile kullanmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz, benden söylemesi. Herhangi bir telefon falan sennheiser süremez, gönül öyle ister tabii ama ne yazık ki işler böyle yürümüyor.

Sent from my fridge using Tapatalk

mfya ve DefinitioN bunu beğendi.