Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. çaylak

çaylak
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Dac katı kadar devrenin güç katı, clock katı, sinyal işleme katı, amplifikatör katı ve diğer analog katları(filtre devreleri gibi...) hayati öneme sahip. Bir dac devresinin doğal olarak en önemli katı dac katıdır fakat diğer bileşenler de uygun durumda olmazsa chip ne olursa olsun potansiyelini acıga cıkaramaz. Bu konuda merak edilenlere deyineceğim bi ara, aklımda fakat şu aralar vakit bulamıyorum. İyi forumlar.

2. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,170
    Evet, mantık hatası içerir. Dap = digital audio player . İçinde dac ve amp var. Tek başına dac ike kıyaslanamaz, zira dac çıkışı analog sinyal kulaklığa veya hoparlöre direkt bağlanamıyor. Arada bir de amp katı olmak zorunda. Haliyle dap ile dac+amp cihazlar karşılaştırılabilir, tek başına dac karşılaştırılamaz. Dac'ı ancak başka dac ile karşılaştırırsanız anlamlı olur.

Sent from my fridge using Tapatalk

hikkk ve Synchronicity bunu beğendi.
  3. Eseb19

Eseb19
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Şu an ipod classic kullanıyorum sesi gayet güzel lakin spotify kullanmak istiyorum spotifylı uygun fiyatlı dap önerebilir misiniz

4. Cri de la Mort

Cri de la Mort
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Bende de ipod touch 6 mevcut. gayet makul ses kalitesi spotify kullanımı için. İkinci el piyasası nedir bilmiyorum ama satışta olan çok vardır umarım. :)

5. Lazzoli

Lazzoli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşlar merhaba,

İlgili konu burası galiba umarım uzman arkadalarin gözünden kaçmaz :)

Bir sene kadar önce taşınabilir ses sistemleri ile tanıştım ve tavsiye üzerine fiio x5i + Ath m50x+ fiio e12 gibi mütevazi bir sistem kurarak başladım. Sistemden memnundum sadece x5 in arayüzleri ve kullanımı biraz can sıkıcıyı. Sürekli takılmalar yasıyor vs vs. Kulaklıkta maks seste yeterli gelmiyordu. Ama maalesef sistemi satmak zorunda kaldım.

Şimdi daha sağlam bir bütçe ile yeniden güzel iyi bir seviye sistem kurmak istiyorum ama günlerdir araştırıp araştırıp basa dönüyorum.

İlk başlarda fiio x5iii inceledim fakat f/p ürünü klasmanında olmadığını okudum. Arayüzdeki sıkıntıları ve fiyatından dolayı.

Akabinde Sony NW ZX2 ve Astell&Kern AK70 modellerini inceledim. Çok güzel yorumlar var bu iki model için fakat malum eski ürünler, sıfır fiyatları çok ucuk ve piyasada çok az var. Bir arkadaşın tavsiyesi daha güncel modeller almam oldu ve Sony NW A45 modelini önerdi. Bu da güzel bir ürün fakat forumlarda detaylı incelemesi pek yapılmamış(A55 versiyonu da var bu arada) fiyatı çok uygun benim bütçeme göre. Suan 1150 tl sıfır fiyatı, A55in ise 219 USD. Fiyatlar makul ama endişem ses kalitesi ve diğer özellikleri anlamında yavan kalması.

Müzik dinlemeyi seven birisi olarak ağırlıkta flac ve dsd müzikleri dinliyorum. Tarz olarak hareketli,pop, bazen tekno müzikler olabiliyor. Derinliği, detayı ve bassi seviyorum. Arayüzlerinin akıcı olması görsel benim icin önemli. Şarj süresi, boyutlar, hafıza çok önemli değil.

Bütçem müzik çalar icin 2.000 tl civarı. Yanına yine. 1500-2000 tl civarında bir kulaklık alabilirim. Tabi anfi gerekir mi bilmiyorum.

Bütçe önceki setabima göre yüksek ama parayida gereksiz bir şekilde saçmak istemiyorum. 1000 liraya elma alabilirken, 2000 tl e elma + yanına tek bir kiraz almak gibi bir şey benim demek istediğim. 1150 tl den 2000 tl e çıkmak gerçekten ses kalite materyal anlamında o artışın karşılığı olacak mi acaba diye düşünüp duruyorum.

Bu fiyat seviyelerinde yada altında güzel bir f/p ürünü olabilecek tavsiyelerinizi beklerim. Şimdiden tavsiyeleriniz icin teşekkür ederim.

6. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Sony A45 in ses seviyesi cidden bana çok düşük gelmişti ayrıca ciddi bir dinamizm eksikliği de hissettiriyordu bana. Ama güzel tarafı çok yumuşak ,rahat bir sunumu var 10 saat dinlesem yine yormaz.

DefinitioN bunu beğendi.
  7. Lazzoli

Lazzoli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    İste bundan bahsediyorum bende yavan kalması endişem olur cihazdan soğuma olayını yasamak istemiyorum.

8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    2.5 mm balanced çıkışlı Daplar hakkında çok az bilgi sahibiyim.

1000 tl altı ne önerirsiniz?F/P olarak hakkını fazlasıyla veriyor dediğiniz bir model var mı?

barocka bunu beğendi.
  9. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    356
    Ben de Androidli giriş seviyesi dap önerisi alabilir miyim?

10. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    127
    Arkadaşlar selam, iphone x + ak xb10 + ibasso it03 kullanıyorum.
    Hiby R3 yada FiiO M6 arasında kaldım ancak başka önerisi olan var mıdır ?

11. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,897
    M6 balanslı çıkış özelliği sunmuyor eğer yanılmıyorsam.
    Fiio'nun giriş seviyeleri f/p oluyor genellikle ama şaşırtıcı bir ses duyurmuyor. Tabi dinlemek lazım.

Hiby R3'ü kısa süre dinlemiştim ve çok beğenmiştim. Portatif olarak iem dinleyicisine bu fiyata daha fazlasını veremezlerdi sanırım. 200$ civarı için daha iyisi çok zor. Kulaklarım beni yanıltmıyorsa 200$ için baya iyi çalıyordu.

Collapse Signature Expand Signature
    Whisper bunu beğendi.
  12. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    127
    bende sırf balanslı çıkışı olduğu için hiby den yanayım

13. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    356
    Balanslı çıkış nedir ne fayda sağlar, cahilliğime verip aydınlatırsanız sevinirim...

14. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    915
    Whisper bunu beğendi.
  15. Eseb19

Eseb19
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Shanling m2s 350 400 tl gibi bir fiyata nasıl başka cihaz daha mı mantıklı olur yardımcı olursanğz sevinirim ya da 5.5g ile çok fark olmaz mı

16. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    ipod ile farkını bilemem ama aldığınız fiyat oldukça iyi duruyor, hele ki sıfır cihaz ise.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Mart 2019 ---

17. Eseb19

Eseb19
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    0 değil fakat 0 ayarında

18. tripanazomi

tripanazomi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Usb dac için streamer arayışındayım

Bu amaçla USB den aktarım yapabileceğim en iyi portable ürünü seçmek için yola çıkınca karşıma DAP lar ve usb pro app li iyi android telefonlar çıktı (S10 plus , note 9 , Mate 20 pro vb )

Ancak tüm incelemelerde hep DAP ların ve dahi V30 gibi telefonların kulaklık ve balanced çıkışlarından bahsedilmiş usb çıkışı ile ilgili sadece şu çözünürlükler desteklenir denmiş.

Fiio , astell kern . Cayin , xduoo ...gibi bir sürü marka vede modeller var ancak
    Usb çıkış ile ilgili hangisi usb de iyidir ve can alıcı soru neden daha iyidir

- Asenkron usb dac mevcut
    - İyi bir usb kablo alıyorum
    - Tidal ve kayıtlı yüksek flacları dinliyorum dac ne yazık ki dsd çözmüyor ama max 32/192 khz
    Denemelerimde aynı parçada aynı sistemde NePLAYER app li iPhone a göre usb pro lu android telefonlar ciddi fark attı
    Soru :
    Hangi DAP Veya Hangi telefon usb çıkışta iyidir ?

Teşekkürler

19. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Selamlar
    Aliexpress'ten alabileceğim, 400 liraya kadar bir müzik çalar önerebilir misiniz ?

20. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    915
    #2340 Serhat, 18 Mart 2019
    Son düzenleme: 19 Mart 2019