Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    327
    Balanslı çıkış nedir ne fayda sağlar, cahilliğime verip aydınlatırsanız sevinirim...

2. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    818
    Collapse Signature Expand Signature
    Whisper bunu beğendi.
  3. Eseb19

Eseb19
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Shanling m2s 350 400 tl gibi bir fiyata nasıl başka cihaz daha mı mantıklı olur yardımcı olursanğz sevinirim ya da 5.5g ile çok fark olmaz mı

4. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    ipod ile farkını bilemem ama aldığınız fiyat oldukça iyi duruyor, hele ki sıfır cihaz ise.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Mart 2019 ---

5. Eseb19

Eseb19
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    0 değil fakat 0 ayarında

6. tripanazomi

tripanazomi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Usb dac için streamer arayışındayım

Bu amaçla USB den aktarım yapabileceğim en iyi portable ürünü seçmek için yola çıkınca karşıma DAP lar ve usb pro app li iyi android telefonlar çıktı (S10 plus , note 9 , Mate 20 pro vb )

Ancak tüm incelemelerde hep DAP ların ve dahi V30 gibi telefonların kulaklık ve balanced çıkışlarından bahsedilmiş usb çıkışı ile ilgili sadece şu çözünürlükler desteklenir denmiş.

Fiio , astell kern . Cayin , xduoo ...gibi bir sürü marka vede modeller var ancak
    Usb çıkış ile ilgili hangisi usb de iyidir ve can alıcı soru neden daha iyidir

- Asenkron usb dac mevcut
    - İyi bir usb kablo alıyorum
    - Tidal ve kayıtlı yüksek flacları dinliyorum dac ne yazık ki dsd çözmüyor ama max 32/192 khz
    Denemelerimde aynı parçada aynı sistemde NePLAYER app li iPhone a göre usb pro lu android telefonlar ciddi fark attı
    Soru :
    Hangi DAP Veya Hangi telefon usb çıkışta iyidir ?

Teşekkürler

7. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Selamlar
    Aliexpress'ten alabileceğim, 400 liraya kadar bir müzik çalar önerebilir misiniz ?

8. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    818
    #2348 Serhat, 18 Mart 2019
    Son düzenleme: 19 Mart 2019
  9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    322
    400 liraya kadar alacağın bir müzik çaların telefondan çok farkı olmaz. Hele sıfır alacaksan. Forumun ikinci el bölümünü takip et derim.

Black ve mfrkn bunu beğendi.
  10. Cri de la Mort

Cri de la Mort
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    yıllardır ibasso dx50 ve sony a15 kullanıyorum. dx 50'nin çözünürlüğü sahnesi daha iyi geliyor bana lakin bas odaklı türler dinleyeceğim zaman sony a15 bas güçlendirme özelliği ile beni dx 50'ye nazaran daha tatmin ediyor. :)

11. D4nte

D4nte
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar şuan kullandıgım telefonun ses kalitesi cidden çok kötü bende bir müzik çalar almak istiyorum.
    -300 400 tl civarı
    -ses kalitesi önceligim elbette (mümkünse iphone 5 5s 6 dengi bir ses kalitesi olursa çok iyi olur)
    -ekran çok dert degil ama parçaların kolay degiştirilmesi çok işime yarar
    -kulaklığım cks77x
    -dinledigim tür Trance nerdeyse her türü
    bu fiyata telefondan pek farklı olmaz alacagın cihazın diyebilirsiniz ama şuan inanın kullandıgım telefonun sesi berbat yukarıda yazdıgım iphone lara denk bi cihaz alabilirsem gayet yeterli benim için.

12. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhaba,

Şuan İbasso DX80 kullanıyorum, kulaklık olarak da Sony MDR 1AM2, Sony MDR xb950ap ve Vsonic GR07 m2 mevcut, tek başına DX80 bas olarak xb950 yi besleyemiyor, ama diğer iki kulaklık ile iyi uyuşuyor, arada bas ağırlıklı müzik dinlemek istediğimde, anfi mi (JdsLabs C421) bağlamak zorunda kalıyorum, bunun yerine Sony A45 veya Fiio X5III alsam, bu kulaklıklar ile DX80 den daha iyi bir eşleşme yapabilir mi ? Kullanan, fikri olan veya deneyimleyen oldu mu içimizde,

13. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Xiaomi mi A1 güzel besliyor. XB950AP son ses dinleyemiyorum kulakları sağır edecek düzeyde. Gelen güncellemelerle sesi kıstılar ama eski sürüm kullanıyorum çok güzel besleme yapıyor. Telefon bakıyorsanız A1 aklınızda bulunsun amfi ihtiyaç duymazsınız.

14. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Bende mi max2 kullanıyorum, ama malesef bas doygunluğu ve sahne, enstrüman ayrımı gibi konularda telefon DX80 den sonra çok yavan geliyor, bu yüzden şimdilik telefon ile aram iyi değil :)

15. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Ses ayrımı konusunda çok bir şey diyemem yüksek kalitede müzik dinlemiyorum. A1 ses çipi var 32 ohm asasında tıslama sorunu yapıyor yüksek akımdan dolayı kulağınız tıslama sorunu duyabilir youtube video izlerken cihazda.

16. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Ben mümkün oldukça Flac kayıt dinliyorum, ama esas fark playerda ortaya çıkıyor, telefon ile dinlerken müzik dar bir alana sıkışmış gibi ve cılız geliyor kulağa, dx80 e geçince hem sahne genişliği hemde ses de hacim artışı ile enstrümanlara denge geliyor, bu yüzden telefonum ile müzik dinleyemiyorum, belki daha kaliteli bir telefon ile dediğiniz gibi daha güzel dinletiler yapılabilir, ama elimde ki şuan için bu malesef, yorumlarınız içinde teşekkür ederim.