Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    400 liraya kadar alacağın bir müzik çaların telefondan çok farkı olmaz. Hele sıfır alacaksan. Forumun ikinci el bölümünü takip et derim.

Black ve mfrkn bunu beğendi.
  2. Cri de la Mort

Cri de la Mort
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    yıllardır ibasso dx50 ve sony a15 kullanıyorum. dx 50'nin çözünürlüğü sahnesi daha iyi geliyor bana lakin bas odaklı türler dinleyeceğim zaman sony a15 bas güçlendirme özelliği ile beni dx 50'ye nazaran daha tatmin ediyor. :)

3. D4nte

D4nte
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar şuan kullandıgım telefonun ses kalitesi cidden çok kötü bende bir müzik çalar almak istiyorum.
    -300 400 tl civarı
    -ses kalitesi önceligim elbette (mümkünse iphone 5 5s 6 dengi bir ses kalitesi olursa çok iyi olur)
    -ekran çok dert degil ama parçaların kolay degiştirilmesi çok işime yarar
    -kulaklığım cks77x
    -dinledigim tür Trance nerdeyse her türü
    bu fiyata telefondan pek farklı olmaz alacagın cihazın diyebilirsiniz ama şuan inanın kullandıgım telefonun sesi berbat yukarıda yazdıgım iphone lara denk bi cihaz alabilirsem gayet yeterli benim için.

4. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhaba,

Şuan İbasso DX80 kullanıyorum, kulaklık olarak da Sony MDR 1AM2, Sony MDR xb950ap ve Vsonic GR07 m2 mevcut, tek başına DX80 bas olarak xb950 yi besleyemiyor, ama diğer iki kulaklık ile iyi uyuşuyor, arada bas ağırlıklı müzik dinlemek istediğimde, anfi mi (JdsLabs C421) bağlamak zorunda kalıyorum, bunun yerine Sony A45 veya Fiio X5III alsam, bu kulaklıklar ile DX80 den daha iyi bir eşleşme yapabilir mi ? Kullanan, fikri olan veya deneyimleyen oldu mu içimizde,

Collapse Signature Expand Signature
  5. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Xiaomi mi A1 güzel besliyor. XB950AP son ses dinleyemiyorum kulakları sağır edecek düzeyde. Gelen güncellemelerle sesi kıstılar ama eski sürüm kullanıyorum çok güzel besleme yapıyor. Telefon bakıyorsanız A1 aklınızda bulunsun amfi ihtiyaç duymazsınız.

6. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Bende mi max2 kullanıyorum, ama malesef bas doygunluğu ve sahne, enstrüman ayrımı gibi konularda telefon DX80 den sonra çok yavan geliyor, bu yüzden şimdilik telefon ile aram iyi değil :)

7. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Ses ayrımı konusunda çok bir şey diyemem yüksek kalitede müzik dinlemiyorum. A1 ses çipi var 32 ohm asasında tıslama sorunu yapıyor yüksek akımdan dolayı kulağınız tıslama sorunu duyabilir youtube video izlerken cihazda.

8. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Ben mümkün oldukça Flac kayıt dinliyorum, ama esas fark playerda ortaya çıkıyor, telefon ile dinlerken müzik dar bir alana sıkışmış gibi ve cılız geliyor kulağa, dx80 e geçince hem sahne genişliği hemde ses de hacim artışı ile enstrümanlara denge geliyor, bu yüzden telefonum ile müzik dinleyemiyorum, belki daha kaliteli bir telefon ile dediğiniz gibi daha güzel dinletiler yapılabilir, ama elimde ki şuan için bu malesef, yorumlarınız içinde teşekkür ederim.

9. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    Arkadaşlar temiz elektrik sıkıntımdan dolayı Dap almayı düşünüyorum. Kulaklığım earsonic es3. Jazz ve Rock dinliyorum. Çalışma masamda kullanacağım için taşınabilirlik önemli değil. Şarj da aynı şekilde. Stream özelliği iyi olur ama bu konuda genelde sıkıntı var sanırım. Olmazsa olmaz değil. Kulaklığımın bassları beklentinin üstünde olduğu için basları abartmayacak kontrol altında tutacak dengeli bir cihaz bakıyorum. 2000tl civarı ikinci el ne olabilir. Hifiman 801-901, fiio x5v3 Sony nw45, cayin n5v3, n6, ibasso dx80-120,colorfly C4 ulaşabildiğim seçenekler. Yoksa hepsini bir kenara bırakıp bataryalı ifi micro idsd veya mojo alsam elektrik problemlerime çözüm olur mu? Problemin ne derseniz ; sanayide dinleme yaptığım için sanayi elektriği hem gürültülü hem de dalgalanmalı. Gece olunca herşey çok daha güzel oluyor, ordan biliyorum.

10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,119
    Bataryalı diye dap veya dac/amp alıp, masada tutmak bana mantıklı gelmiyor. Elektrik problemi çözümü değil bu, problemden kaçış aslında. Bu cihazlar genel olarak belli limitlere sahip cihazlar. Mesela kafaüstü kulaklıkların çoğu ile sorun yaşarsınız, eğer gün gelir bir tane almaya karar verirseniz. Anahtar kelime taşınılabilirlik bu cihazlar için. Siz masaya mahkum edeceksiniz bunları. Ben makelsan gibi sağlam firmaların voltajı regüle eden ups çözümlerine bakmanızı öneririm. Öyle bir cihazla dilediğiniz masaüstü ekipmanı kullanabilirsiniz, ikinci elde de daha çok opsiyon bulursunuz. Ben açıkçası bu yolu izlerdim, ama yine de siz bilirsiniz, tabii bu biraz da çözüme ayırdığınız bütçe ile alakalı...

Sent from my fridge using Tapatalk

Synchronicity ve Serhat bunu beğendi.
  11. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    Kafaüstünde kocaman kulaklıkla caddelerde gezecek yaşı geçtim. Masabaşı harici pek kullanmıyorum. Ama voltaj düzenleyici cihazların problemi kesin çözeceğinden emin olamıyorum, karşıma başka bir problem de çıkabilir. İfi gibi bir cihaz garantili çözüm gibi gözüküyor. Tabi dac kalitesi tatmin eder mi bilemem ama iem im kolay sürülen birşey. Her problemi çözmeye ömür yetmiyor. Ne zaman ters yöne kaçacağına iyi karar vermek lazım.

12. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,119

Ben zaten kafaüstü kulaklıklarla sorun yaşarsınız ve masaüstünde kullanacaksınız taşınabilir bir şeyi dedim. Taşınabilir kafaüstü kullanımı ile ilgili bir şey demedim. Herhalde yanlış anladınız yazdıklarımı. Siz zaten kararınızı vermiş gibisiniz, umarım seçiminizden memnun kalırsınız...

Sent from my fridge using Tapatalk

13. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    Sorun yaşarsınız demişsiniz ya ben de diyorum ki öyle bir hedefim yok :)
    Yani karar vermiş değilim ama benim beklentilerim ve şartlarım doğrultusunda voltaj regülatörü + masaüstü dac + masaüstü amfi + rca + dijital + güç kabloları kullanımından sa bataryalı bir dac/amp kullanımı hem daha sade hem de daha çözüme yakın gibi geliyor.

bestsero bunu beğendi.
  14. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,434
    @yigitboylu Eğer şayet IEM kullanacaksanız dediğiniz gibi kompakt bir çözüm en mantıklısı. Ama bence DAP yerine bilgisayardan rahatça stream kullanabileceğiniz ve kendi dosyalarınızı da çalabileceğiniz bir cihaz pratik olur (sadece iş yerinde masa başında dinleyecekseniz). Bu yüzden de Mojo veya iDSD isabetli olur. Yalnız ses karakteri olarak Mojo bası şişirip sıkıştıracaktır.

15. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    Yani dap ile stream sıkıntılı diyorsunuz anladığım kadarıyla

16. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,434
    Sıkıntılı değil de, masaüstü kullanım için dap'ı gereksiz bulduğumdan diyelim.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

17. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    Bir artısı dijital kablo problemlerinden tabiri caizse immün olur.

18. tripanazomi

tripanazomi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Merhaba ;

A) DAP arayışındayım kriterlerim ;

1) 128 GB Tidal offline verecek
    2) USB dan sese dokunmadan USB out verecek ( sadece USB out ek olarak olursa da coax out ile ilgileniyorum ama şart değil)

Bu kadar bunu sağlayan uygun dap var mıdır ?

KEndi incelemelerimde
    Astrell Kern 100 SE baktım o da tam olarak verdiğini teyit etmiyor
    Fiio baktım M11 ancak 4 GB ROM var
    Hiby R6 da 32 GB var

Bir tek Cayin in üst modelleri var onlarda 1200 USD civarı , 500 USD bandında birşey bulamaz mıyım _?

Aklıma 2500 TL ye gidip LGV30 plus al demek geldi ve fakat USB out u DAP kadar sağlıklı olur mu bilemedim

saygılar

19. fastfalcon

fastfalcon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    235
    Merhaba ;

Fiio M11 de 32 gb rom var. Tidal offline 'ı harici kart ile çözebilirsiniz.

Saygılar...

onurdogan4 bunu beğendi.
  20. Peter Hammill

Peter Hammill
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Selamlar, müzikçalar olayına tamamen yabancıyım. en son usb'li mp3 çalarlar'da kalmıştım. Fiio X1 tarzı bi cihaz alsam iphone cihazımla nasıl kullanırım? kısaca anlatabilir misiniz?