M2Tech

'Marka Bazında Haber ve Sorunlar' forumunda Dağdaki Adam tarafından 25 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

?

M2Tech ürünleri kullanıyor musunuz?

1. Evet Kullandım

2 oy
    33.3%
  2. Henüz kullanmadım

3 oy
    50.0%
  3. Kullanmayı düşünüyorum

1 oy
    16.7%
  4. Halen Kullanıyorum

0 oy
    0.0%
  1. Dağdaki Adam

Dağdaki Adam
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    M2Tech,
    Müzikten hoşlanıyorum.
    Kaliteli müziğin kaliteli sesi hakettiğini düşünüyorum,
    Müzik, ses ve duygular aynı alemlere ait. Belki de ruhumuzun ilk duyduğu sese ait bir alemler.
    Tutkudan gelen el işçiliğini seviyorum, onlar hayatın bir hayali sonucu ortaya çıkan nesnelerdir.
    Müzikte, Araştırma ve yeniliğin tutku ve keyifle yan yana yaşadığını düşünüyorum.
    Zihniniz yeni deneyimlere açıktır.
    ünyayı kategorilere ayırmanın içindeki eğlenceyi kaçırmak gibi bir şey olduğunu düşünüyorsunuz.
    Tesla, Edison, Turing, Marconi ve arkamızda bulunan diğer büyük vizyonerlerin haklı olduğunu düşünüyorum.
    İlk uzun tanıtım yazım için M2Tech'i de seçtim, çünkü kaliteli bir ses ve İtalyan tarzını seviyorum!
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

M2Tech Hakkında
    Pisa, Toskana, İtalya, M2Tech'e ev sahipliği yapmaktadır.
    Pisa büyük bilim adamlarının ve matematikçilerin Galileo Galilei, Leonardo Fibonacci, Antonio Pacinotti ve Ulisse Dini'nin doğduğu yerdi.
    Enrico Fermi, ilk İtalyan bilgisayarı "Domus Galileiana"yı yapmayı seçtiği yer de
    adını çağrıştıran, Pisa'daydı.
    Guglielmo Marconi, Pisa yakınlarındaki kırsal bölgede ilk uzun dalga radyo istasyonunu kurdu.
    Ayrıca, yerçekimi dalgaları detektörü Virgo, Pisa'ya da yakın.
    Vincenzo Galilei (Galileo’nun babası) ve Giovanni Carlo Maria Clari gibi ünlü besteciler Pisa’da doğmuş veya yaşamışlardır.
    Dünyanın en önemli kutsal müzik festivallerinden biri olan “Anima Mundi” her yıl Pisa'da düzenleniyor.
    Pisa'da yaşamak, teknoloji ve bilimin geçmişi, bugünü ve geleceği ile sürekli olarak çevrelenmek, aynı zamanda zengin bir müzik ortamına sürekli dalmak demektir.
    Pisa’nın eski şehir merkezi sokağı olan “Borgo Stretto” boyunca yürürken, her ikisi de barok bir konserde çalmak için elinde bir müzik aleti ile bir kiliseye ulaşan Scuola Normale Superiore ile Nobel Ödül kazananları arasında yan yana yürüyen öğrencilerle tanışmak kolaydır.
    Bu nedenle, M2Tech misyonunun teknolojiyi müziğin hizmetine sokması garip değildir.
    M2Tech misyonu, müziğin en iyi şekilde keyfini çıkarmak için ekipman tasarlamaktır.

Müzik kalitesinin, müziği tam anlamıyla anlamak için temel olduğuna inanıyoruz, çünkü müzikal performanstaki müzikal nüansların algılanmasının yanı sıra, müziğin bulunduğu mekanın imzasını oluşturan tüm çevresel ses bilgisinin doğru bir şekilde sunulmasıçalınan ve kaydedilmiş, müzik dinlemenin duygusal yönüne katkıda bulunur.

Ve müzik tamamen duygularla ilgilidir.
    Fakat dahası var.

M2tech bir devre veya bir PCB tasarladığında veya bir ürün yazılımı tasarlarken, yalnızca bir mekanik çalışmayı değil daha ötesini görür: M2Tech için, bir CAD veya bir yazılım geliştirme aracını kullanırken, bir el de fırçayla ve diğerinde ise palet, bir tuvalin önünde gibi, yaratıcı süreçte tamamen kayboluyor gibidir.

Çünkü M2Tech yaptığımız işi seviyor ve sadece elektronik parçalardan oluşan bir koleksiyondan ve metal bir kasadan ziyade bir hifi teçhizatının daha fazlası olduğunu hissettiriyor.

Umarım beğenirsin

#1 Dağdaki Adam, 25 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 25 Mayıs 2019
  2. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    274
    iki ayri baslik altinda urun tanitimindaki yazilari Turkce' ye yarim yamalak cevirip paylasmadaki amaciniz nedir? urunu ithal mi ediyorsunuz, reklam mi? ikisi de bu sekilde olmaz, inceleme deseniz o da degil.

Collapse Signature Expand Signature
    Nazım, artears ve Dağdaki Adam bunu beğendi.
  3. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    Biz sahibi geldi diye düşündük. Godaman bi abiye de benziyor, bulaşmak istemedik o yüzden..

Serhat, zxc, theoldman ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. Dağdaki Adam

Dağdaki Adam
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    İlginiz için teşekkürler. Haklısınız, Paylaşımı elimden geldiği kadar düzeltmeye çalışacağım. Amacım, bir hifi markasını, kendi sitesinde tanıtım yazısını, Türkçe'ye çevirip tanıtmak, techno-fi.net'e katkıda bulunmak ve bu tarz yazılarda, kendimi geliştirmek.

yigitboylu bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,180
    İtalya hem mutfağı hem de kültürü olarak bize en yakın büyük Avrupa ülkesi gibi geliyor bana.

Gel gelelim 10 sene kadar önce o zamanlar $350 fiyatlı Grado'nun RA1 amfisinin o güzelim ahşap kutusunu açtığımızda ne görelim, güç kaynağı kısmında sadece bir çift 4.7uF Solen kapasitor kullanmışlar... O zaman kendi yaptığım amfide 10uF Solenler 470uF Elna Cerafine'lere hızlı dinamikleri yakalamak için destek oluyordu. Bizimki Türk işi tabi. Cengiz Hanın hışmıyla İbni Sina'nın zekasının, Mimar Sinan'ın estetiğiyle yoğrulmuş hali.

Olmadı mı? Yaw herifçioğlu kıçı kırık devreyi odun kutuya koyup $350 hacılıyor, ben de güzelim amfimi azıcık yağlayıp ballamışım çok mu? Ondan değil mi? E nedir peki? Cengiz han Moğol, İbni Sina Fars, Mimar Sinan da Ermeni devşirme mi? Yaw çok takılıyosunuz ıvır zıvıra siz. Sonra niye büyük markamız yok? Yaw Pisa kulesini diken, David heykelini oyan, atom pilini bulup Nobel ödülü alan, ismini bile duymadığım M2Tech mi sanki? Amcam çarşaf çarşaf fotoğrafları koyup iki sayfa edebiyat yapmış yukarda. Jet Fadılın fırsatçılığıyla Erdoğan'ın karizmasını, Adnan hocanın kediciklerinin estetiğiyle harmanlayıp bi cümle kurayım dedim, on laf işittim yahu.

Şaka şaka. Ama M2Tech motosiklet giyimi satan bi markaya mı benziyo sanki?

#5 zxc, 26 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 26 Mayıs 2019
  6. Dağdaki Adam

Dağdaki Adam
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Çünkü, kanlarında Türk Geni var.
    Büyük markamızın olmamasına herkes gibi ben de kafaya takıyorum. Bu üzerine serdi kelam etmek isterim de, belki beni bundan dolay site yönetime afaroz edebilir diye düşünmüyor değilim:)
    Muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmak içi, skolastik bataklığa düştüğünü düşündüğümüz Osmanlıyı ortadan kaldırıp yeni bir devlet kurduk. Çağdaş görünürsek muasır oluruz (gerekçesi aynen yazıyor) Kılık kıyafet ve Şapka devrimini gerçekleştirdik. Cumhuriyet Kurulalı 100 yıl oldu, hala dünyayı etkileyen Apple gibi bir markayı bırak, dünya çapında bir markamız bile yok. Halbuki, bu tarihlerden çok önceleri ABD, Rusya, Japonya, Almanya gibi devletlerin küçük terzi dükkanının bile markası vardı.
    (Madame Bovary 1856) 1919'da New York'ta çalınan arabaların sayısı bile dünyadaki tüm arabaların sayısından fazlaydı. (National Geographic Magazine)
    Bu sabah, Facebook'ta "Grommes Precision Electronics şirketinin entegre mono Tube amplifikatörü;
    60 yaşın üzerinde, hala temiz durum" açıklamasıyla bu paylaşımı gördüm, hem şaşırdırdım, hem de sizin düşündüklerinizi düşündüm.
    Bizde Yanlış bir şeyler var, ama ne?
    Bunlar yazabildiğim kadarıyla, benim düşüncelerim.
    Saygılarımla

theoldman bunu beğendi.
  7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,180
    Ben de ayakkabı boya, fırça ve parlatma makinası aldım geçen hafta. 1960'ta üretilmiş. Amerikan malı. Hâlâ çalışıyor canavar gibi... Kutusunu bile masif meşe ağacından kurtağzı geçmeli üretmişler. :) Bu devirde ara ki bulasın.

Dağdaki Adam bunu beğendi.
  8. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Sorunun ne olduğunu gerçekten merak ediyorsanız ;1700 lerle ayak sesleri duyulmaya başlayan sanayi devrimini, neden imparatorluğun bir türlü gerçekleştirememesini araştırarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

9. Dağdaki Adam

Dağdaki Adam
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Serhat Bey, katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bence, Bunu bulmak için o kadar geri gitmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. 1900'lü yıllardan sonra gelişmiş, Almanya, Japonya, Kore, Tayvan, Çin, Singapur, Malezya, Endonezya, Polonya, Slovenya, Hindistan gibi devletlerin gelişmişliği örnek olarak önümüzde dururken. Şunu da söyleyebilirim, Hifi meraklılarının kullandığı audiophile oyuncakların, tamamı 1900'lü yılların ürünleri. Osmanlı'nın bu konuda sınfta kaldığını kabul etsek bile, şu anki seviyemizin sebebi olarak, 1700'lü yılların uygulamalarının gösterilemeyeceğini düşünüyorum. Çünkü, imparatorluğun, borçlarını ve bir kaç kurumundan başka hiç bir şeylerini kabul etmedik, reddettik:cool::oops: sürdük.
    İşin garibi ne biliyor musun, binlerce dolar verip alarak, kullandığımız aletlerin hemen hemen hepsi, saydığım devletlerin;)
    Cumhuriyetin ilk yılları ve Osmanlının son yıllarından bize kalan miras ise:), hala bunu tartışıyor olmamız, diye düşünüyorum.

10. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Sizce, neden?

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

11. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,265

Borçlarını kabul etmedik de(sonra sikke sikke ödedik o ayrı), Almanya Nazilerden sonra bile ne haldeydi, biz ne haldeydik onu da düşünmek lazım...

Dağdaki Adam ve zxc bunu beğendi.
  12. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    #12 .~., 26 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 26 Mayıs 2019
    Dağdaki Adam ve zxc bunu beğendi.
  13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,180
    Hatta ikinci dünya savaşı sonrasına bile gitmeye gerek yok. 1990'da Kore ve Türkiye nasıldı, bugün Kore ve Türkiye nasıl? Güney olan yahu ;)

Dağdaki Adam, Nazım ve theoldman bunu beğendi.
  14. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,265
    Korenin bu gelişmişliğinin altında yatan da tamamiyle bilime verdikleri önemdir. LG(eski adıyla GoldStar) ve Samsung'un kuruluş hikayelerine ve şimdiki durumlarına bakarsanız anlamanıza yeterli olacaktır. Korenin son zamanlardaki develet stratejisinde de bilim ve gelişime verilen önemin sonuçları büyük bir savaştan çıkmış ülkenin neler yapabileceğini gösteriyor.

Bizim de 1950'lere kadar yapabilmiş olduklarımıza dikkat etmekte fayda var.

Geçmişte sayısız uygarlık kurmuş bir ırkın ve milletin çocukları olduğumuzu kanıtlamak için, yapmamız gereken şeylerin hepsini yaptığımızı ileri süremeyiz; bugüne ve yarına bırakılmış daha birçok büyük işlerimiz vardır. Bilimsel çalışmalar da bunlar arasındadır. Beni seven arkadaşlarıma tavsiyem şudur: Kendiniz için değil, fakat bağlı olduğunuz millet için el birliği ile çalışalım; çalışmaların en yükseği budur!
    -Mustafa Kemal Atatürk

15. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,778
    Ya siyaset bulaşmasın istiyorum ama burası Türkiye, yapacak bir şey yok.

Başlık sahibinin tuhaf sebep arayışları için ilk ipucunu verelim; demokrat parti dönemini araştırabilir. Zaten arkası çorap söküğü gibi gelecektir. Böylece G.Kore vs Türkiye eşleşmesine dair bilgi de edinilebilir. Hani tipik "nerdeeen nereye".

Dağdaki Adam ve Nazım bunu beğendi.
  16. Dağdaki Adam

Dağdaki Adam
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ortak bir Millini dinamizm bulup, ileriye bakamamamız, diye düşünüyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Mayıs 2019 ---
    Bu görece bir şey, bence bunu sebebi de; bu değeri karşılayacak bir değer üretemememiz, diye düşünüyorum. Saygılarımla