Massdrop Fırsat Habercisi

'Sıcak Fırsatlar' forumunda KaraSinek tarafından 7 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    Evet. %20 gümrük vergisi ödüyorsunuz başka masraf yok (ötv ptt gibi). Kargo ücreti de paket ağırlığına bağlı 20 dolar civarı tutuyor. Ödemeyi onlara yapıyorsunuz tüm gümrük işlemlerini onlar yapıyor paket 3-5 günde kapınıza geliyor.

Amerikapostam'ı sıklıkla kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim.

2. bedo

bedo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Bu ürünleri gümrüğe takılması söz konusu. amerikapostam.com'dan son yazışmamda aldıgım cevap.

Otv cikmayacaktir.
    Gumruk vergisi arti kargo ucreti.

3. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    "Gümrüğe takılmak " tabirini pek anlamlandıramıyorum. Yurtdışından Türkiye'ye giriş yapan her ürün için en az %20 gümrük vergisi ödenmek zorunda. Duruma göre ek vergiler de çıkabiliyor ama ürün bedelinin %20'si gümrük vergisi olarak ödenmek zorunda. Bu vergiyi ödememenin bir yolu yok. Vergisiz geçirirm diyen illegal olarak yapıyordur. Yani "gümrüğe takılmadan" diye bir işlem şekli yok.

(AB ülkeleri için %18 diğer hepsi için %20)

4. bedo

bedo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30

Şuan resmen aydınlandım. Çok teşekkürler :)

5. burakk

burakk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    2. el ürünlerde oluyo genelde amerikadan klasik araba teyp konsol felan almıştık ikinci el olmasına rahmen gomruk veya harıcı vergı vermedik normalde teyp sıfır veya 2. el girişi yasak diye biliyorum normalde trt vergisi kesin olması lazım direk gelmişti

6. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    438
    56 dolar cok iyi laptop icin yalniz. ben arkadasima ustura kayisi gondermistim Turkiye icin, mumkun oldugu kadar ufaltmama ragmen 30 dolar odemistik register kargo icin.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Yani benim hesaplamam o şekildeydi sitelerindeki hesaplama aracına bakılırsa. Alacağım cihaz Surface tablet pc çok ağır bir cihaz değil bu arada. Kablosu kutusu vs derken sanırım 1kg ı ya geçer ya geçmez.

theoldman bunu beğendi.
  8. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    Amerikapostam'ı defalarca kullandım. Ürün bedelinin %20'si dışında bir masraf çıkmadı.

500 dolarlık bir ürünse mesela ürünün Türkiye'ye gönderimi için 100 dolar vergi ve kargo (ortalama 20 dolar) ödemesi yapıyorsunuz. Tüm işlemleri onlar yapıyor ve 3-5 günde ürününüz geliyor. Yurtdışından ürün temini için en iyi seçenek kesinlikle tavsiye ederim. Nasıl övsem azdır.

Chaturanga bunu beğendi.
  9. bedo

bedo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Bende siteyle yazıştım. Anında cevap veriyorlar. Sizden de gelen yorumlar sayesinde şuanda kafamda oturdu ;)

thng bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Bende kullandım hocam 4-5 kez bir sorun yaşamadım. Ama bu ÖTV muhabbeti çıkalı hiç denemedim o açıdan temkinli yaklaşıyorum. Ama düzgün bir cihaz bulunca bahsettiğim cihazı o şekilde almayı düşünüyorum yurt içinde ikinci elleri bile çok pahalı.

11. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    104
    Size niye %99 demiş bilemedim. Kendileriyle 50 kez gönderim yapmışımdır ÖTV bahsi hiç açılmadı. Ürün bedelinin %20'sini ödüyorsunuz ve ürünü indirimli aldıysanız indirimli fiyat üzerinden hesaplanıyor. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Amerikapostam müşteri hizmetleri de mükemmel. Canlı destek ve Whatsapp ile anında iletişin kurabiliyorsunuz, maillere de 1 saat içinde cevap veriyorlar.

12. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Ses ürünlerinde ötv var benim bildiğim.

13. bedo

bedo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Mikrofonlar ve bunların mesnetleri; hoparlörler (kabinlerine monte edilmiş olsun olmasın); başa takılan kulaklıklar, kulağa takılan kulaklıklar (bir mikrofonla kombine halde olsun olmasın), bir mikrofon ve bir veya daha fazla hoparlör içeren setler; elektrikli ses frekansı yükselteçleri, takım halindeki ses amplifikatörleri = %20

http://www.orgtr.org/ozel-tuketim-vergisi-otv-iv-sayili-liste/

doğru... :(

Chaturanga bunu beğendi.
  14. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    258
    Bir yerde şöyle bir yorum gördüm:

''I've owned the 650's for 5 years and use them every day. Just received the 6XX today and did a comparison. They were supposed to be the exact same drivers and sound identical but they sound way different. Night and day different!

HD650
    -louder, I need to turn the 6XX's up to match them
    -more bass
    -less highs

I used the same cord for both headphones. Maybe over 5 years I've lost some highs on the 650's? My pads are worn down, while the new ones are firm and seem to keep my ears a little further from the drivers, but that shouldn't make this much difference. The 6XX's do sound clear and crisp but I'm missing that bottom end.

Does anyone else have the same experience or do I have a bad pair? ''

Bende alıp almama konusunda gidip geliyorum ama bu yorumu görünce bir acaba dedim. Yan yana HD 650 ile HD 6XX i yan yana deneyen oldumu acaba forumda? Gerçi drop sayfasındaki yorumlarda HD650 ile aynı denmiş hep ama bilemedim.

15. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    kesinlikle eskimiş padlerden.

16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hocam drop altında HD6XX i alan insanların birçoğu benzer olduğunu söylüyor, fark olduğunu söyleyenlerde var ama gece gündüz kadar fark var ifadesini ilk kez gördüm. HD6XX ile HD650 aynı ya da farklı benim için çok önemli de değil açıkçası çünkü kendi başına HD6XX in bence çok müzikal ve tatlı bir sesi var.

17. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    258
    Pedler elbette çok etkileyecektir ancak farklı padler olursa. Adam padler yıpranmış demiş sadece. Aynı padler yani.
    HD6XX elbette müzikal ve tatlı çalıyordur ancak malum HD650 biraz perdeli, biraz daha perdelisi rahatsız edebilir belki. Ama ne olursa olsun 195 dolar çok çok iyi fiyat. Bide dolar bukadar fırlamasaydı.

18. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    HD650 nin perdeli olması konusunda ilk çıkan modellerin öyle olduğu zaman içinde bazı değişikliklere gidildiği yorumları okumuştum.

İstanbuldaki bir buluşmada kimindi hatırlamıyorum ama HD650 dinlemiştim. Biraz bana karanlık bir tonalitesi var gibi gelmişti, perdeden kastedilen o ise eğer.

Tabi buluşmalarda o gürültülü ortamda açık dizayn bir kulaklığı değerlendirmek te çok doğru olmayabilir. Artı, cihazı besleyecek düzgün bir AMP ta yoktu o gün ortamda.

HD6XX i ben O2 AMP ile ve kendi DAP ımla dinledim uzun süre, perdeli bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum.

chemist bunu beğendi.
  19. bedo

bedo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30

Perdeli bir kulaklık ne demek ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

20. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,420