Massdrop-Noble İşbirliği- Noble X

'Haberler' forumunda refuserQ tarafından 22 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Üründen ürüne göre değişiyor. Bazı ürünler drop bittikten sonraki hafta gönderiliyor bazıları aylar sonra.

3 kişi bunu beğendi.
  2. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,049
    ürün eline ulaşan var mı arkadaşlar? yabancı forumlarda izlenimler karışık biraz.

3. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,049
    2 kişi bunu beğendi.
  4. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    2 kişi bunu beğendi.
  5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,473
    Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  6. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,049
    abi mükemmelsin ya.

7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Bu Noble X Noble'ın kendi sitesinde yok, Massdrop'a özel bir versiyon mu acaba?

8. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Evet

2 kişi bunu beğendi.
  9. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Peki arkadaşlar şunu sorayım, bir gaza gelme vakası yaşadım 7.Yıl Aliexpress indirimlerinde ve LZ A4 + Magaosi K3 Pro aldım yeni, dün elime ulaştı.

LZ A4 + K3 Pro yu ikisini birden satıp bu Noble Massdrop X alsam yerine değer mi sizce mantıklı bir yatırım olmuş olur mu :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Mayıs 2017, İlk mesaj zamanı 4 Mayıs 2017 ---
    Bu arada LZ A4 ve K3 Pro yu dün geldi ama kullanamadım, kafam dünden beri karışık ikisini de açmadan satmayı yada sadece birini tutup diğerini satmayı düşünmeye başlamıştım. Şimdi Noble X görünce, böyle bir değişime mi gitsem diye sormak istedim.

2 kişi bunu beğendi.
  10. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,772
    2 kişi bunu beğendi.
  11. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Hocam teşekkürler konuyu satış konusuna çevirmemek için özel mesaj dan yazışırız duruma göre ama başka bir arkadaş sizden 5 dk önce ulaştı satacak olursam önceliği ona vermem gerekecek :) Çok indirimli bir fiyat zaten yapamam daha yeni aldım ve hiç kullanmadım yani kaçırdığınız bir durum olmaz satmış olsam bile Çin'den getirtebileceğiniz fiyatla hemen heme aynı olabilir.

Duruma göre PM den yazışırız. Noble X, aldığım takdirde uzun süre beni idare edebilecek bir ürün mü değil mi ona karar vermem lazım, buradaki arkadaşlardan gelecek yorumlar ve biraz da incelemeleri okuyarak son kararımı vereceğim.

2 kişi bunu beğendi.
  12. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Saydiginiz kulakliklar hakkinda en ufak fikrim yok ne yazik ki.

Noble X icin Noble Sage'msi (Sage de Savant'in subbasslisi) diyorlardi, onlarin yorumlarini okuyabilirsiniz.

13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Evet Noble Sage de Noble X gibi 2 armatür sürücülü olduğundan onun bir türevi gibi görmüşler sanırım. Sage 599 Dolar fiyatlı bir IEM. Massdrop Noble X için 499 Dolarlık bir fiyat koymuş, indirimi onun üzerinden yaptığını söylüyor. Yani anlaşılan Sage karakterinde ama sage kadar da değil arada gibi bir şey.

Dediğiniz gibi daha önceki dropta alanların Noble X yorumları ve Sage in yorumlarına bakıp karar vermek mantıklı olabilir. Teşekkürler.

14. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Sahsi fikrimi soylemem gerekirse 250 dolara Noble bulunmusken alinmali :)

Adamlarin Massdrop'tan 500 tane saticam diye tum sohretlerini hic edeceklerini sanmiyorum, bu isi PR calismasi niyetine yaptiklarini dusunuyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  15. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,473
    Lz A4 cok òzel bir kulaklik Hayri hocam.
    Satilmasi halinde geri donusu zor pismanliklara sebep olabilir diyerek, bombayi senin Kucagina birakiyorum.

Cumartesi Lz A4 incelemem yayinda olacak hocam. Butun filtreler denendi, surec bir aya yakin surdu.

9 kişi bunu beğendi.
  16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Hmmmm hmm hım hım :) Ahmet hocam teşekkürler incelemenizi merakla bekliyorum zaten A4 için.

Bende şimdi eve gelirken Noble X video incelemesine bakıyordum, kasası baya büyük görünüyor ya, inceleyen adamda eğer standart IEM ler kullandıysanız bunlar baya iri gelecek size diyor. Yani muhtemelen o yüzden vazgeçebilirim Noble dan. Ama @darkainu hocamın dediği gibi Noble bu fiyata ancak böyle bir kampanyada bulunabilir. Yani LZ A4 şimdilik en azından piyasada var, alınabilirliği devam ediyor. Gerçi Noble alırsam, LZ A4 le kıyaslama imkanım olmayacağından ne kaybettiğimi de bilememiş olacağım. LZ A4 ü satarsam kullanmadın sıfır olarak satmak istiyorum çünkü.

İncelemenizde kıyaslamalarda olacak mı daha üst bazı modellerle :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Mayıs 2017, İlk mesaj zamanı 4 Mayıs 2017 ---
    Bu görüşe de katılmamak elde değil, kasası beni düşündürdü açıkçası.

@ufuksaracci hocama telde sorayım en iyisi görüşlerini, fit konusunda hassas kulakları çünkü.

17. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Noble'ın tüm kasaları büyük sayılır, ben kulak üstünden dolaşan kulaklıklar tak çıkar yaparken yorduğu için satmıştım ama Ufuk memnun onda Savant da var X de var şuan. Ben fit konusunda pek baz alınacak durumda değilim ama çünkü şuan kullandığım Etymotic XR'ın da fitine beyin implanti derlerken ben memnun kaldım :D

2 kişi bunu beğendi.
  18. ufuksaracci

ufuksaracci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Baktım herkes sırayla soruyor buraya da yazayım. Benim Noble X geldi ama henüz elime geçmedi. Düğün taşınma tadilat vb derken bir türlü yazlığa gidip alamadım. Dolayısıyla yorum yapamıyorum.

Fit konusunda ise, benim gibi fit kılı bir adam Noble'den çok memnun. Rosie, Er4, Shure 846 gibi kulaklıklarla baya fit sorunu yaşadım. Mesela Savant için Ahmet hocanın yorumu hatırlıyorum, nozzle kısa diye hoşuna gitmemişti, bende de tam tersi bir durum oldu. Uyum durumu kesinlikle yorumlara bakılıp anlaşılacak bir olay değil.

Umarım indirim sona ermeden biraz dinleyip iki kelime yorumda bulunabilirim.

Edit: Belirtmeden edemeyeceğim, Noble X'i bir anda gaza gelip arsızlıkla aldım, açıkçası çok büyük bir beklentim yok. Daha geniş bir kitleye hitap eden bir kulaklık diye tahmin ediyorum.

3 kişi bunu beğendi.
  19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Bu over ear kullanım konusu beni de düşündürüyor, kulağımın üstünde kablonun olması beni rahatsız ediyor ama kullanınca alışırım düşüncesiyle K3 Pro ve A4 ü sipariş vermiş oldum.
    Teşekkürler Ufuk hocam. Drop bitmeden dinleme imkanın olursa kısaca izlenim belirtmen yeterli olur.

20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Arkadaşlar LZ A4 te karar kıldım. Youtube da bir incelemede Noble X, LZ A4, Sennheiser IE80 ve Etymotic ER4XR yi kıyaslamış. Benim anladığım LZ A4 ü olan için Noble X almak eğer daha geniş ve derin bir sahne istenmiyorsa anlamsız. Aynı şekilde Noble X i olan içinde daha çok bass ve subbass istenmiyorsa LZ A4 ü almak anlamsız gibi görünüyor. Midler, tizler, temiz ses konusunda her ikisi de yeterli ve ortalamanın üzerinde görünüyor.

LZ A4 ün zaten elimde olması dışında kararımı etkileyen bir başka konuda Massdrop'tan Noble X almak istersem, 250 Dolar + 10 Dolar kargo + 50 Dolar gümrük, toplamda 310 Dolar'a gelmiş olacak. LZ A4 ün şu anki normal fiyatı 195 Dolar. Yani aradaki 115 Dolar'a değecek bir fark alamayacağımı düşündüğüm için vazgeçmiş oldum.

Ama LZ A4 ü olmayanlar için, bu fiyata Noble markalı bir IEM sahibi olmak avantajlı görünüyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Mayıs 2017, İlk mesaj zamanı 5 Mayıs 2017 ---
    Tabi benim kararım sadece bir incelemeden edindiğim izlenim ve maddi durum sebebiyle bu şekilde oluştu.

@karanehir35 Ahmet hocam ve @ufuksaracci Ufuk hocamın iş birliğiyle bir süre sonra gelecek bir LZ A4 vs Noble X challengeına kimse hayır demez sanırım :))

8 kişi bunu beğendi.