Massdrop x NuForce EDC IEM

'Haberler' forumunda Chaturanga tarafından 1 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Arkadaşlar,

Head-fi da öyle gezinirken denk geldim. Bugün itibariyle Massdrop, NuForce işbirliğiyle yeni bir IEM kampanyası başlıyormuş.

Massdrop X Nuforce EDC (Every Day Carry) isimli bir IEM. Head-fi da bir incelemesi var,

https://www.head-fi.org/f/showcase/edc-massdrop-and-optoma-nuforce.22407/reviews

6 mm tek dinamik sürücülü bir model. Baya övmüş incelemeyi yapan, kötü yönü olarak "İnsana kulaklıklara niye bu kadar para veriyoruz" dedirtmesi demiş :)

Fiyatı 59.99 Dolar olacak ve bugün içerisinde aktif olacak, Massdrop sayfası da şu:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-nuforce-edc-in-ear-monitors?mode=guest_open

Sayfasından aldığım bir resim, şık bir kulaklık olduğu kesin. 2 kabloyla geliyormuş, yalnız arayüz MMCX değil çift bağlantılı.

Yukardaki incelemeden öne çıkanlar:

- Ergonomik
    - Full ses, ve sokakta dinlemek için ideal (sanırım izolasyonu iyi)
    - Kendini tam göstermek için güç istiyor
    - Nötralin sıcak tarafında bir sesi var
    - Nuforce NE750 ve NE850 nin ses özelliklerinin bir birleşimi gibi olmuş, güçlü yönleri alınmış zayıflıkları kaldırılmış
    - Dengeli, iyi izolasyon sağlayan ve tek dinamik sürücünden beklenmeyecek çok başarılı bir ses
    - Kullandığınız kulaklık ucuna göre ses karakteri değişebiliyor (2 farklı ses karakteri var kullandığınız uca göre demiş) Örneğin JVC nin bir kulaklığıyla yaptığı denemede, mid ve üst tizlerin birbirinden ayrılmış gibi olduğunu sanki üst tizler için ayrı bir sürücü varmış gibi olduğunu söylemiş. Holografik bir üst tiz var demiş, yani ayrı bir sürücü yok bu alan için ayrılan ama sanki midlere göre farklı bir bölge varmış gibi demek istemiş.
    - Tizler anladığım kadarıyla @karanehir35 Ahmet hocama göre değil, üst tizlerde güçlü bir enerji olmamasının treble head tabir ettiği odyofillere göre olmadığını ama kendi zevkine uyduğunu sibilansa düşmediğini vs belirtmiş
    - Tiz tarafında karanlıkta çalıyor gibi olan (sanırım üstler kırpılmış olduğundan) ama çok temiz tizleri olduğunu belirtmiş
    - Bayan vokaller harika demiş
    - Son olarak bass konusunda da baya övmüş, kulaklığın yapısı sebebiyle bassların 100 dolar altında kolay kolay rastlanmayacak bir hacimde olduğundan bahsetmiş. Ayrıca derine indiğinden bahsetmiş. Sanki bas için altta kalın bir bant var ve orayı kazıyor demiş.
    - Özellikle iyi bir AMP ile bass ın çok daha tatlı olacağını belirmiş.

İncelemede genel olarak mid kısmına çok girmemiş yada ben göremedim üstün körü hızlıca okumaya çalıştım :)

Özellikleri:

Massdrop x NuForce
    Driver unit: Single 6mm dynamic
    Driver matching: +/- 2 dB
    Housing material: Lexan Polycarbonate
    Color: Smoky transparent blue/gray, matte black
    Impedance: 16 ohms
    Maximum input power: 2 mW
    Microphone sensitivity: -42 dB +/- 5 dB
    Frequency response: 20 Hz–40 kHz
    Sensitivity (at 1 kHz): 90.5 dB +/- 3 dB
    Cable length: 54.3 in (138 mm)
    Connector: 2-pin
    Plug: ⅛ in (3.5 mm) TRS (braided cable) or TRRS (remote/mic cable)
    Remote/mic cable compatibility: Apple and most Android devices
    Remote/mic cable functionality: Play/pause; start/end call; next/previous song; start Siri, Google Assistant, or Cortana (functionality varies between Android devices)
    Weight, IEMs with braided cable: 0.5 oz (15 g)
    Weight, IEMs with remote/mic cable: 0.6 oz (16 g)
    Included

2 cables (one braided, one with remote/mic)
    3 sets of silicone ear tips (S, M, L)
    2 sets of foam ear tips (M, L)
    Zippered carrying case

Collapse Signature Expand Signature
    16 kişi bunu beğendi.
  2. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    Fiyatına ve yoruma bakılırsa heyecan verici bir iem gibi duruyor :)

2 kişi bunu beğendi.
  3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Ben yorumlar tek kişiye ait olduğu için emin olamıyorum ama dediklerine bakılırsa iyi bir IEM bu fiyata.

Ben asıl budların üst taraflarının tipini çok beğendim, alt tarafla üstü alakasız olmuş gerçi dizayn olarak. Alt taraflarını niye öyle hafif şeffaf yapmamışlarsa :)

5 kişi bunu beğendi.
  4. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    Ben seklini çok beğendim valla . Çok şekil duruyor :)

4 kişi bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Benim eklediğim resimde üst taraf görünüyor hocam arka kısmını da gördün mü mat bir siyah, orasını beğenmedim ön tarafı çok cix yoksa :)

2 kişi bunu beğendi.
  6. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,422
    @Chaturanga Haber icin tesekkurler Hayri hocam.
    Nuforce'un icon dac-ampini kullanmistim bir zamanlar, f-psi iyi bir firmadir.
    Bu defa tiz degil ama bass olayi beni heyecanlandirdi.
    Trance kokusu aldim sanki bu iemden.
    Bir sansimi deneyeyim, hic olmadi vokalleri iyiyse, Özen'e satariz bunu sonra.

6 kişi bunu beğendi.
  7. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    121
    2 kişi bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    @karanehir35 Ahmet hocam inşallah memnun kalırsınız, sizin alacak olmanız biz alacakmışız gibi heyecanlandırıyor nasıl olsa çok güzel bir incelemesi de gelecektir :) Bende kararsızım biraz alıp almama konusunda, birde biliyorsunuz benim hi-fi maceram 6-7 aylık bir macera. Aralık 2016 da Creative EP630 yerine başka bir kulaklık alayım artık diye araştırırken 1More Triple almıştım, ondan sonra araştırırken de techno-fi a üye oldum. O günden sonra 3 IEM, 1 DAC, 1 portable DAC/AMP daha aldım.

Biraz yavaşlayıp sanki müziğin zevkini çıkarmalıyım elimdekilerle :)

2 kişi bunu beğendi.
  9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,422
    Yillarin acigini cabucak kapatma yoluna gitmissin Hayri hocam, tebrikler.
    Aynn hocam, bi yerde durmak ve az soluklanmak lazim.
    Sonra is muzikten cok ekipman dinlemeye dönüyor.

Yalniz bir soru ile girdigin bu forumda, son zamanda gordugum en iyi cikisi yakaladin Hayri hocam.
    Keske boyle merakli uyeler cogalsa diyorum.
    Ayni sekilde kendine has sorulari ve imla hatalari ile Özen' de az yakmadi ahalinin beynini. Sukur ki simdi tecrubelendi de o sorulari sormuyor daha.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6 kişi bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Teşekkürler Ahmet hocam sizlerin öncülüğünde bizler de güncel kalıyoruz. Bu forumda bir aktivite havası olmasa zaten bu şekilde ilgimiz canlı kalamazdı. Şu ana kadar üye olduğum için asla pişman olmadığım tek forum diyebilirim, bu da sizler gibi deneyimli üyeler sayesinde oluyor. Bu merakı artıran, heyecanı besleyen forumdaki aktivitelerin çokluğu, insanların birbirine güveni yaklaşım tarzları ve ayrıca bilgi birikimine gerçekten güvenilecek isimlerin oluşturduğu devasa bir kütüphane oluşmuş olması aslında.

Hocam bu arada Massdrop Nuforce IEM için hassasiyet 1 kHz de, 90.5 dB + - 3 dB imiş bunu da dikkatinize sunayım.

4 kişi bunu beğendi.
  11. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,369
    @Chaturanga Haber için teşekkürler. Kulaklığın rengi ve şekli oldukça güzel olmuş bence.

4 kişi bunu beğendi.
  12. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,767
    = 1.000.000 :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 1 Haziran 2017 ---
    ifşa etmiyelim

4 kişi bunu beğendi.
  13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Evet @baran88 Baran hocam al beni diyor resmen bakmayayım ben daha uzun süre :D
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Haziran 2017, İlk mesaj zamanı 1 Haziran 2017 ---
    Drop açılmış bu arada arkadaşlar.

3 kişi bunu beğendi.
  14. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,049
    massdropun işbirliğine gittiği kulaklıklarda ses karakteri benzer oluyor görebildiğim kadarıyla. bas ve midler ön planda, tizler roll-offlu, karanlık karakterli.

3 kişi bunu beğendi.
  15. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,400
    Üstat bize bunlarla gel yaa süper olmuş bizim için araştırıp çevirip bizlerin sunumuna sunmuşsun Allah o klawye ye basan parmaklarına zeval vermesin. Açıkçası çok memnun oldum bu incelemeye.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Şimdi denemek için baktım, 3,84 Dolar kargo + 12 Dolar gümrüğü de eklersek 76 Dolar gibi oluyor, değer mi acaba bilemedim. MSRP olarak 99 Doları uygun görmüşler.
    Ne demek hocam :) Ama bu tip yeni ürünler tamamen şansa alınmış olacak, 1 tane düzgün inceleme var genelde nasıl kabul görür bilemiyorum. Belki de ilk parti bitip görüşler geldikten sonra ikinci bir kampanyayı beklemek lazım bilemiyorum. Zaten beğenilen bir IEM olursa insanlar tekrar talep edince bir süre sonra tekrar açıyorlar gördüğüm kadarıyla.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Haziran 2017 ---
    Salih hocam sende diyeceksin incelemeyi bekle, ikinci partiyi bekle, hep bekle hep bunu diyorsun Hayri hocam :D

Ama size yanlış bir şey aldırtmak istemem :)

#16 Chaturanga, 1 Haziran 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Haziran 2017
    3 kişi bunu beğendi.
  17. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,446
    Ben de bu firmanın silindir şeklindeki metal ilk seri IEM lerini kullanmıştım. O zaman Çin kulaklıkları yoktu :). Fiyatına göre Monk / RX1 gibi bir kulaklıktı..

3 kişi bunu beğendi.
  18. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,400
    Hayri hocam forumun yenilerinden biriyim ama kısa sürede burada şunu fark ettim ki kimse burada başka bir arkadaşa kasten kötü bir tavsiyede bulunmaz. Ben buradaki bu samimiyete inandım. Elbet herkes aynı olmaz sizin çok beğendiğiniz kulaklık benim yada bir başkası için orta halli olabilir yada tam tersi benim beğendiğim sizlere sönük gelebilir. Babam ve abim koyu fenev bahçeli ama bende koyu bir GalataSaray lı yim :D yani zevk bu hocam. Şu anlık düşünülemez belki ama incelemeler ve yorumlar uygun olursa neden olmasın. Ayrıca kötüde olsa var işte bir kulaklık. Bir ay daha bu samsung un kulaklığının eziyetine dayanırız desem fazla hırpalanmış olurum şimdilik fena değil. Yada kulağım kötü sese alıştı :D :D :D

2 kişi bunu beğendi.
  19. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,422
    @Chaturanga Hayri hocam, bosa heyacan yaptik. Ta ekimde gondereceklermis urunleri.

Daha evvel uretim gecikmelerinden dolayi hifiman re00'i tam bes ay beklemistim gelmesini.

3 kişi bunu beğendi.
  20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Evet @karanehir35 Ahmet hocam bende fark ettim 5 ay nedir yaw, bir de drop uzun süreli 1 ay kadar kalacak nerdeyse baya satılırsa o 5 ayı bile aratabilir. Siz almadınız değil mi? Bence bu parti bi geçsin sonra bi parti daha olursa yorumlar iyiyse alırız.