Mee Audio M6 Pro In-Ear Monitor / Kutu İçeriği - İlk İzlenimler

'Meelectronics' forumunda bayhankardas tarafından 2 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Merhabalar, Aralık ayında Türkiye'de ki Alışveriş sitelerinde olan bir ilan dikkatimi çekti,
    Mee Audio M6 Pro In-Ear Monitor Türkiye de ilk bizde diye farklı ilanlar da 250 - 300 TL gibi rakamlara satıldığını görünce incelemeye başladım, gerçekten başarılı bir ürünse 250 TL iyi bir fiyat diye düşünüyordum.

10mm Dynamic Sürücü , Comply Foam , Stereo Kablo , Apple uyumlu mikrofonlu kablo , Hard Case , ¼" adapter , 2 ad yaka klipsi , 6 ad Silicone eartips Kutu içeriği ile satışa sunulmuş ve firmanın belirlemiş olduğu satış fiyatı 50$ ama her zaman ki gibi Türkiye'de satışa sunulan rakam 250-300 TL :) Hatta bu ürünü Black Friday zamanı daha düşük fiyatlarada vermişler. ( Şuan da Amazonda 40$)

Amazon da m6 pro'nun satışını gerçekleştiriyor ve Tr'ye ürün gönderiyor, Prime üyeliğimle 6$ Kargo ücreti karşılığında gönderileceğini görünce sipariş verdim. Yanlış hatırlamıyorsam Amerikadan gönderildiği tarihten 4 gün sonra elime ulaştı.(Çok şaşırdım açıkçası)
    Amazonda 750'den fazla olumlu yorum almış bir ürün kendileri , hemen kutuyu açtım içinden çıkan Comply foamları taktım ama malesef Medium oldukları için çok küçük oldular çıkarıp silikonların en büyüğünü taktım onlarda olmadı yine küçük kaldı :) Shure ve Westone da Large kullanıyorum rahatlıkla oluyor yalnız bunda ki hiç bir foam olmadı bana....
    Shure yada westone foamlarından takmak istedim onlarda olmadı çünkü Kulaklıkğın nozzle kanalı onlara göre çok geniş çareyi Sony hybridlerde buldum ve öyle denemeye başladım.

Mid - Tiz - Bass anlamında hiç birşey düşünmeden dinlemeye başladım Micheal Jackson abimizden Beat it dinliyorum, neyse Micheal abi parçaya girdi ama sanki karşı sokaktan söylüyor şarkıyı :) Vokal o kadar geriden geliyor ki hayatımda hiç bir kulaklıktan böyle bir ses duyduğumu sanmıyorum! Mid ve tiz'in sürekli önünde bass var böyle bir ses duyunca çıkarıp kutusuna koyup hemen dolaba kaldırdım aradan baya bir zaman geçti ve sağolsun amazon sordu memnun musunuz diye de öyle aklıma geldi , 3 gün önce çıkardım ve direk burn-in sürecine dahil ettim, yaklaşık 24 saat sonra dinledim ve ilk haline göre çok daha iyi bir sesle karşılaştım en azından vokal daha yerine oturmuş basslar kısmende olsa geriye çekilmiş... Şimdilik daha fazla bişey diyemicem çünkü çokta kulaklıkla vakit geçirmedim.
    Malzeme kalitesi aslına bakarsınız çokta fena değil kablo yapısı öyle çabuk bozulacak gibi durmuyor ve kutu içeriği fiyatına göre bence güzel 50$ değerinde pek kulaklıkta görmediğimiz kablo değişmesi kutu içeriği ve mid/tizlerde ki canlılık azda olsa insanın yüzünü güldürüyor. :) IPX5 water resistance Sertifikasına sahip olduğunu söylüyor ama çok da su/yağmur çarpmalarına dayanıklı olduğunu düşünmüyorum. 100±3 dB gibi ses basınç seviyesinde çok daha başka ürünler kullandım bunda ki kadar dap'ta ses açmadım sesi 100 db'e göre düşük kalıyor diye düşünüyorum. L Jack kullanım açısından iyi, kalitesi fena değil.

Speaker Specifications
    driver typemoving coil (dynamic)
    driver size10 mm
    frequency response20 Hz to 20 kHz
    impedance16 Ohms at 1K
    sensitivity100±3 dB (1mW at 1KHZ)
    maximum power input30mW

Microphone Specifications

directivity omnidirectional
    frequency response100 Hz to 10 kHz
    sensitivity -42dB± 3dB

Product Details

ear couplingintraaural (in-ear)
    cable length51 inches (1.3m), detachable
    cable connector 3.5mm, right angle plug
    weight 5.8oz (164g)
    water resistance rating IPX5
    included accessories protective carrying case, eartips, shirt clips, spare cable, ¼" adapter

Uygun fiyatından dolayı benim gibi dikkatini çeken arkadaşlara yardımcı olması için önizleme yazısı yazmak istedim ve bir kaç resim çektim.
    3243 eklentisini görüntüle 3244 eklentisini görüntüle 3245 eklentisini görüntüle 3246 eklentisini görüntüle 3247 eklentisini görüntüle 3248 eklentisini görüntüle 3249 eklentisini görüntüle 3250 eklentisini görüntüle 3251 eklentisini görüntüle 3252 eklentisini görüntüle

Collapse Signature Expand Signature
    #1 bayhankardas, 2 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Şubat 2016
    8 kişi bunu beğendi.
  2. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    418
    Bir zamanlar çok ilgimi çekmişti içimde hep bir soru işaretiydi bu kulaklık. Çünkü tanıtımlarında sürekli bir müzisyen havası bir davul zili üzerine bagetlerin yanına kulaklık koymalar falan..
    Ama incelemeniz ile birlikte iyi ki almamışım dedim. Kulağınıza sağlık. :D

2 kişi bunu beğendi.
  3. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Ben tipsleri için almıştım bu kulaklığı , kaliteli tipsleri var firmanın onu söyleyim çok daha üst seviye dinlediğim için beni çok kesmedi tabii ama fiyatına göre iyi kulaklık içeriği çok zengin , tipsleri kutusu ve 6,3 to 3.5 mm dönüştürücü ile zaten 20 dolar eder net.

2 farklı kabloyla geliyor birinde mic falan var yeni sesi açıp kısma tuş bölümü , ben bir arkadaşıma hediye ettim kulaklığı severek kullanıyor :) kablo kullandıkça daha da oturacaktır eminim , sesi değişiyor kullanıma bağlı onu gördüm biraz daha kullan derim, iyi basları vardı hatırladığım kadarıyla.

4. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Bende sırf içeriği , kablo değişmesi ve olumlu çok sayıda yorum almasından dolayı almıştım. Çok bi beklentim yok se535/se846/um50pro ve daha bir çok modeli kullanıyorum aktif yaşantımda. Tabii ki kullandığım ürünlerle kıyaslamıyorum kendi sınıfında ki ürünlere göre fena değil. Bass yoğunluğu çok fazla bu bir gerçek ve bazen rahatsız ediyor, burn-in süreci tam anlamıyla tamamlanmadı tamamlandıktan sonra daha iyi bir sonuç elde edeceğimizi düşünüyorum. Aynen dediğiniz gibi sırf içeriği almaya kalksanız o paraya yaklaşık bir tutar çıkıyor. Böyle ürünlerin piyasada olmasını beğeniyorum f/p açısından önem taşıyorlar. :)

5. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Merhaba,Se846 ya gore baslari nasil?

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Merhabalar, Kıyaslanamayacak derecede yapay , armatür sürücülü ürünler kullanan biri için rahatsız edici bir düzeyde sert.

Ürün sınıfları bambaşka Se846'da ki Bassların %10'luk bir dilimini bile beklemek yanlış olur diye düşünüyorum. ;)

7. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Miktar ve derinlik olarak nasil peki hocam?Bir de velvet ile kiyaslama imkaniniz var mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Earsonics -Velvet'den bahsediyorsunuz sanırım, kullanmadığım için bilemiyorum karşılaştırması nasıl olur. Burn-in öncesi nerdeyse sadece bass vardı, vokal perdeli geliyordu ve distortion aynı zamanda kısmi sibilinsı fazlasıyla hissediyordunuz.

24 saatlik burn-in kulaklığa çok iyi gelmiş sesler daha iyi düzeyde sürücünün kasaya alıştığını hissediyorsunuz. Açıkçası şuan için bile bass'ın miktarı fazla, (Bass kafaları tatmin edicek düzeyde) Shure se215 modelini kullandıysanız ona göre bass oranı 3 kattan daha yoğun. Derinlik hissi pek vermiyor şuan duvar gibi çarpıp duruyor ama tahminimce biraz daha piştikten sonra çok daha iyi düzeye gelicek. Fiyat bakımından , kablo değişmesi içerik olarak pek sınıfında ürün yok diye hatırlıyorum. Pfe'ler ve rock it sound tarzında ki ürünleri kıyaslamıyorum çünkü kablo değişmesi gibi özellikleri yok.