MEMNUN KALDIĞINIZ MEKANLAR (YEMEK ,İÇECEK V.S.)

'Konu Dışı' forumunda Hanamichi tarafından 4 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,917
    Bünyeye mikropta lazım Özen hocam, analoğun tadı plağın cızırtısından geliyor öyle düşün rahatlarsın :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Hiç hazetmem pislikten :D

3. mereras

mereras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Ankara Gölbaşı Konyalı Etli ekmek. Bildiklerinizden kesinlikle farklı ve lezzetli.
    Gölbaşı'nda yine Haymana yolunda Verçenik Levrek şiş o da harika.
    Ankara'da Çiftlik Kokoreçleri de güzel.

4. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    521
    İçeriden garson olarak bildiriyorum:
    Kimine göre normal gelse de tuvaletten çıkıp direk 10 adımla girilen mutfaktaki yere bastığımız zemine düşen yiyecekler hiç olmamış gibi tekrar yerine koyuluyor. Bunu yapan garsona denk geldim neden yaptın sorusuna : müşteri eksik sigara böreğini görecek şikayet edecek ben düşürdüm kızacaklar, yere düştü 5 saniye ne olacak savunmasını verdi. Ya dışı yağlı o sigara böreğinin olduğu gibi toz yapışıyor üzerine. Kimi müşteri dert etmiyor olabilir ama edenin de hakkına giriliyor. Ben de benzeri bir şey düşürdüm yanında götürdüm içine koymadan : ''Bu yere düştü isterseniz hiç sıkıntı değil tekrar pişirebiliriz, 3 dk sonra gelir.'' Adam sorun etmedi ''canın sağolsun'' dedi dürüstlüğümle ben kazandım mekan kazandı. Başka bir olay lunapark içinde olan tek yeme içme yeri . Lunapark sahibi oyuncaklardan geleni kazanıyor kafenin de sahibi ama işletmesini kiralıyor. Başta tadım çekirdeği satıyorduk sonra patron toptan alıp dün geceden o ağzı kapanan poşetlere bölüştürüp zımbalayarak satışa sundu . Tamam sıkıntı yok iki ay geçti adam yere dökülüp yenmeyen çekirdekleri de süpürtüp tekrar paketlettirdi. Ya kaç kuruş kar etmeye başladın gözü dönmüş? İsyan ettim zaten çıkacaktım bahanem oldu . Kendi yaşadığım şehirde çalışmadığım cesaretiyle aldım kırtasiyeden yaptıklarının video linki de olan uyarı metnini lunaparka giden yoldaki duvarlara direklere yapıştırdım bir hafta geçmeden o işletme kapandı başkasına devretti lunapark sahibi. Sonuç olarak evde yiyin yada bazı yerler yapıyor evde getirdiğiniz eti pişirip koyuyor önünüze . Az böyle yerler ama .. :D

refuserQ ve bahirtaha bunu beğendi.
  5. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    521
    Bursa Nilüfer Fsm Meydanı
    Nurullah Kebap
    Adından daha çok mahalle arası mekan gibi gelse de lükse yakın bir yerdir. Fiyatları ortalamadır . Hizmet mükemmeldir. İskenderini tavsiye ederim .

6. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Ankara
    Küçükesat'ta Devrez diye mekan var mercimek çorbasını muhakkak için.
    Curcuna Kokoreç (özellikle zeki müren yiyin) ve Kokoreçci Hacı buralarda ne yiyebileceğiniz adlarındanda anlaşıldığı üzere. (Çiftlik kokoreçleri hikaye)

refuserQ bunu beğendi.
  7. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Olur da bir gün yolunuz Ardahan'a düşerse Ahsen adında bir mekan var. Şehrin en düzgün yerlerinden, tabi fiyatları da ona göre ama İstanbul'dan giden biri için tost fiyatına köfte yemek kadar güzel bir şey yok :) o yüzden bence ucuz.

Aşçısı basit biri kesinlikle değil. Kendisine ait (!) Güzel tarifleri var. Özellikle "Ahsen köftesi" ni tavsiye ederim. Bir de bohça şeklinde bir yemek vardı adını unuttum ama tadını asla :)

Sunumlarında İstanbul kültüründen esintiler var, gayet güzel. Bulgur pilavı+köfte gibi basit değil.

Mekan kafe/restoran şeklinde ve merkezde çarşıda. Ardahan küçük yer zaten kime sorulsa gösterirler.

refuserQ bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,917
    Hocam Ardahan dedin aklıma geldi burada daha önce paylaştıysam tekrar olacak ama Ardahan'da THY yazıhanasenin karşısında bir lokanta var, ismini hatırlamıyorum aynı yer olmayabilir. Hayatımda orada yediğim kadar güzel bir döner yemedim.

Ardahan zaten coğrafi olarak tam bir yayla. Baya yüksek, oksijen temiz hava bol. Orada doğal olarak otlayan hayvanın eti güzel olmasın da ne olsun.

Ama tabi sadece et değil dönerin yapılış şeklide çok önemli. Ardahan'ın komşusu dünyanın en sakin yerlerinden biri (Cittaslow tarafından verilen bir belge, Dünya'da 236, ülkemizde 15 yerleşim yeri bu belgeye sahip.) ünvanlı memleketim Şavşat'ın da döneri meşhurdur ama bizimkiler resmen yağ içinde getiriyor.

Ardahan'da yediğim döner on numara beş yıldızdı etiyle lezzetiyle pişmesiyle ve çok yağlı olmamasıyla.

mfya ve refuserQ bunu beğendi.
  9. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Gerçek hamburger lezzetini nerede bulabilirim? Örneğin bahçelievler " burger yiyelim " avcılar " burger yiyelim " tarzı yerlerin yaptıkları , etleri yağlı yapması , ekmeğinin tereyağlı olmasından ötürü sahte lezzet olarak satış yapıyorlar , orada çalışan arkadaşımdan öğrendiğim ve bizzat tat ettiğim için bunları yazıyorum markayı kötülemek amacım değildir. Bu hamburgerin tadını nerde bulabilirim ? Gerekirse 50 tl bile olsa vereceğim bir seferlik ...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Ocak 2019 ---
    Denizlili iseniz hemşeriyiz , denizli kebabını kebapçı muhtarda yemiştim ve ilk yediğimde aldığım his iyiydi , bende tavsiye ederim , diğer kebapçılara gidemedim daha

10. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    Hocam selam.

Kendimi, bir pizza ve hamburger avcısı olarak tanımlayabilirim. Ve aradığım lezzeti nerede ise hiçbir ilin hiçbir hamburgercisinde bulamadım. Tadı mükemmele yaklaşanlar oldu ancak %100 tatmin etmedi. Sanırım en son Adana'da M1 alışverişmerkezinde bir hamburgercide güzel bir hamburger yemiştim. Ondaki lezzete de, kullanılan malzeme ve pişirme süresine müdahale ederek ulaşabilmiştim.

Bir süredir evde kendi denemelerimi yapıyorum. oldukça başarılı sonuçlara ulaştım diyebilirim. :)

Et (kıyma), peynir, soğan, sos ve yeşillik tamam gibi. Ekmek üzerindeki çalışmalarım hala devam ediyor. Proje homojen bir hal aldığında, isterseniz size tarifi yazarım. :)

NOT: yazarken ağzım sulandı iyi mi. Bu akşam 3x hamburger iyi gider :)

elektronik müzik ve refuserQ bunu beğendi.
  11. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    düzgün pişirilmiş, sos yerine et-ekmek yoğun konseptinde olsun diyorsan virginia angus uygundur. diğer malzemelerle kombinasyon iyidir diye düşünüyorsan kadıköy'deki mini eatery de güzel, porsiyon/fiyat oranı çok başarılı değil ama lezzeti ile telafi ediyor. mantarlısı ve fıstıklısı başarılı.

refuserQ bunu beğendi.
  12. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Mr. Hamza, Gayrettepe. Deneyin derim.

13. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    97
    İstanbul'a ilk gelişimde deniyim.

14. axcea11

axcea11
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    Ankara da Masabaşı Balgat şubesi. Yemek olarak çok çok iyi olmasa da mezeler, hız ve hizmet ile güzel bir deneyim yaşatıyor.
    Tatlı için yine Balgat'da Hattena çok iyi. Yemekleri de fena sayılmaz biraz organik bir konsepti var :)
    Kokoreçci hacı ulus itfaiye şubesi harikadır.
    Ve son olarak öğrencilerin vazgeçilmezi fiyat performans harikası BATIKENT GİMSA FAST FOOD ! :))

refuserQ bunu beğendi.
  15. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Bir de memleketten öneri vereyim. Yolunuz Sivas'a düşerse çevreyolunda toptancılar sitesinde "Köfteci Galip Usta" ya gidiniz. Oralarda birkaç tane daha benzer mekan var. İçlerinde en kötü mekan muhtemelen Galip Usta'nın ancak en güzel yemekler onda. En tabi Sivas'a gelip köfte yemeden olmaz. Kişi başı 22 liraya çok güzel doyar kalkarsınız.

Bunun üstüne güzel bir kahve derseniz, çarşıda Meydan camii karşısında sebze halinin asma katında "Şems kahve" vardır. Mekan otantik, samimi ve dönemsel kalabalıklar rağmen sakindir. Burada saray kahvesi tavsiye ederim. Bildiğiniz o ayak üstü tattırdıkları gibi asla değil. Sunumu bile ayrı bir güzel. Tek sıkıntısı sadece nakit ödeme kabul ediyor olması.

Bir de Sivas'ta meşhur (!) "Çerkez'in kahvesi" vardır. Burada ters kahve tavsiye ederler. NE BU MEKANA GİDİN NE DE TERS KAHVE İÇİN. Gereksiz yere popüler olmuş saçma sapan bir yer. Benden söylemesi. Sivas'ta çay kahve içmek için gidilecek son mekanlardan.

Bir başka tavsiye Sivas'a yolu düşen bana alo desin ;)

refuserQ ve xxyx bunu beğendi.
  16. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Furkan Hocam güzel yerlerden bahşetmişsin gelenin vakti olursa haber verirse ağırlama yaparız gerekirse kelle kırdırırız :)

refuserQ ve mfya bunu beğendi.
  17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Ben Bakırköy'de ki burger yiyelim de 220 gramlık steakhouse yemiştim. Eti sulu sulu ve oldukça lezzetliydi. Fiyatı da iyiydi. Ayrıca yağlı gelmedi bana pek oran iyi geldi.

18. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    220GR olan çift peynirli onu hiç sevmiyorum çünkü yerken boğuyor beni

19. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    O Değil diğeri, çift katlı değil tek et 220 gram, içinde peynir yoktu sanırım.

20. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,523
    Antakya icin yazmıstım ,Adana icinde mi yazsam acaba? :D

Bir iki yer yazarım ama Antakya gibi cesit olmaz...

Türkmenbası -Gültekin pirzola :Adanasını çok sevemesemde,fiyatlar şaşırtıcı derecede uygun...Bir Adana klasiği.Masa oyle bi dösenıyorki ,sanıyorsunuz 500 lira hesap ödeyecegiz.2 kisi 50 lira diyeyım kısacası.1 tane tabak verıyorlar ,2 kisilikmis.Pirzolası hatta kaburga bile vardı içinde...İki kisi zor bitirmistik.

Turgut özal- Keyifler kebap:Adana süper...Yanında koca tabakta salata ,domates ezmesi gibi bisey ,sogan salatası ,süzme yogurt ...Adana'nın yanında biraz kusbası ve tavuk,masa full donatılıyor.2 kisi 50 lira ödedik arkadaşım şok oldu...Bunlara 50 lira mı ödedik dedi 2 gün boyunca.

Turgut özal -Kerim usta kebap: Salaş bi yer ama ben boyle bir lezzet görmedim.Adana'ya gelenler mutlaka burayı denemeli.Mezeler yukarıda bahsettıgım kadar güzel değil maalesef ve zayıf sanki.Ama Adana mütiş...Genelde hep burdan yerim.

Reşatbey Yesil kapı kebap: Bi ara gittim ama kapalı oldugu icin geri dönmüstüm.Baya popüler Adana'da...Bizzat yemedim ama cok övuyorlar.İceride hengame had safhada...Önerdigim bi kac kisi gitti cok memnun kalmıslardı.Oldukca salas bi yer.

Yağlar kebap: Adana'da bilmeyen yoktur sanırım...Adanası güzel ama yukarıdakiler dururken ne bileyım...Lahmacunuda iyi bir de...

Göl kenarı/menderes hadırlı restaurant.Pirzola inanılmaz ,Adana mütiş ,kuşbası lokum gibi...Fiyatlar felaket ,klasik Adana fiyatlandırması gibi değil lüks biraz.Tek gitmem,ablam götürdügünde hayır demem :)

Tavuk döner : Fırat kafe ,virgo ,kebo ,kupa.Kupa biraz tuzlu geliyor ama Adana icin Antakya standartlarında bi kebo ve kupa var tam olarak o standartı yakalayamasada...

Şalgam: Doktorum'dan ve ali göde'den baska yeri sevemedim.

Kokoreç .K.evren faruk usta kokoreç iyidir.

Şırdan :p Pek yemem mideme dokunur ama yersem de şırdancı ünal iyidir işte.Kücügünden ,iyi pismisinden isteyınız.

Kelle paça : Kuru köprü iyidir.

Antakya gibi detaylı yazı olamadı tabii ama öyle işte :)