Meridian explorer- İphone kullanımı mümkün mü?

'Ekipman Genel' forumunda Jane Delawney tarafından 7 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Merhaba arkadaşlar . Meridian explorer(1) ın İphone 6 ile kullanımı mümkün mü aracı kablo ile? Araştırmalarıma göre sanırım explorer 2 ile mümkün.

Eğer mümkün olsa bile kullanımda ne tip sıkıntılar oluyor? Şarj emici gibi bir şeye dönüşüyor mu mesela?

Eğer oluyorsa 20 tl lik usb- lightning yan sanayi adabtörle de olur mu acaba? Orjinali 130-140 tl...

2. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Çakma lightning kablosu ile Meridian Explorer'ı iPod 6'da denedim, algıladı ama yetersiz güç uyarısı verdi. iPhone 6 için bir şey diyemiyorum ama çakma kabloda aynı sonucu verebilir.

3. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Orjinal kabloda deneyen var mı forumdaşlar ? Ya da fikri olan

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,740
    Meridian Explorer 2 var bende, iPhone um yok ancak mobil amaçlı üretilen bir cihaz olmadığı için besleme problemi yaşanıyor. Bende LG V20 var telefon olarak, OTG kablosu aldım orijinal kablosuyla telefona bağlayabilmek için ama başarılı olamadım. Enerji alamadı. Onun yerine Y tipi (Eski USB 2.0 hharici harddisklerle verilen kablolardan) 2 ucu USB erkek - diğer ucu USB Mini erkek kablo aldım. Bu kablonun ek güç için kullanılan USB kısmını harici bir powerbanka (veya bilgisayar USB portu vs) bağlayarak çalıştırabildim ama bu hiç mobil olmuyor.

Son olarak arada bir OTG kablo olmadan doğrudan LG V20 ye bağlamak için USB C erkek - USB Mini erkek kablo aldım. Doğrudan LG V20 yi ME2 ye bağladığımda tuhaf bir şekilde bazen enerji alıyor bazen almıyor. Aldığında gayet güzel çalışıyor. Doğrudan enerji alabildiği zaman yaklaşık 4 dakikada 1 birim şarj düşüyor ki totalde 400 dk lık fena olmayan bir süre demek. Ama bu V20 de böyle, Head-fi da aynı şekilde doğrudan LG G5 e bağlamış birisi dakikada 1 birim batarya azalmış onda.

Yani işin özeti zahmetli bir iş :) Denemek lazım, iphone içinde denemek lazım bir şey demek zor. Y tipi kablonuz varsa önce onunla bir deneyin. (Tabi iphone için OTG kablonuza bağlayacaksınız onu, doğrudan değil)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Y tipi kablo, powerbank ve lightning üçlüsü taşıması çok zor durmasa da artık beni işin felsefesini yapmaya itti nedense. Eğer mobilken bile böyle setup falan yapmaya girişirsem muhtemelen kazara bir yolculuk esnasında ucuz bir kulaklığa maruz kalırsam müzik dinleme zevkimi yitirebilirim. Ya da tembelliğime bahane uyduruyorum :).

Belki de yine otg kablosuyla, kargoyla gelmesini beklediğim fiio m3 ile sorunsuz çalışır

Cevaplarınız için teşekkürler.

6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,740
    Hocam taşıması zor değil ama kabloları bağlayınca anlarsınız ne demek istediğimi :) cebe koyulabilecek bir setup olmuyor, çünkü özellikle bu Y tipi kablonun flat yada daha esnek bir yapıda (ve daha kısa) kablodan yapılan versiyonunu çok aradım ama bulamadım.

Yoksa cepte taşıma amacıyla değilde her zaman Meridian i gittiğim yerde telefonumla da kullanırım bilgisayara gerek duymadan diyorsanız o zaman en makul çözüm bu olur, bu sayede telefonunuzun şarjını da kullanmaz.

Collapse Signature Expand Signature