Mitchell&Johnson JP1 Elektrostatik Kulaklık

'Kulaklık Genel' forumunda Ersen tarafından 12 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Ersen

Ersen
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Mitchell&Johnson JP1 Elektrostatik Kulaklığım var. Kulaklık kablosu bozuldu. Bir kablo almak istiyorum fakat bu öyle kolay olmayacak gibi görünüyor. Zira kulaklık mono çalışıyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Kim yapar, kim satar bilgi verirseniz sevinirim.

Collapse Signature Expand Signature
  2. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Elektrostatik kulaklığın kablosunu yapabilir mi bilmiyorum ama kablo yapımı işi ile uğraşan forumda iki tanıdığım var. Biri @compicat diğeri @kornography. Bu kişilere sorarsanız bir fikir oluşturabilir yada belki alternatif yollar bulursunuz fikir alarak.

3. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,230
    Sorunun kablo olduğundan emin misiniz? Kabloyu ters takmayı denediniz mi? Yani solu sağa, sağı sola? Bu şekilde denemediyseniz deneyin, farklı taraftan ses gelmiyorsa sorun kabloda, aynı taraftan ses gelmiyorsa sorun maalesef sürücüdedir, yani problem kabloda olmayabilir. Baktım kabloya, basit bir kablo, zaten bu kablo ile kulaklık klasik anlamda bir elektrostatik kulaklık da değil herhalde. Yukarıdaki metot yerine multimetre de kullanabilirsiniz test için. Sorunun kablo olduğu kesinse, bunu onarmak da kolay, başka bir kulaklık için olan kablo da buna uyabilir. Sony'ye falan bakmak lazım...

Sent from my fridge using Tapatalk