Mr. Speakers Ether C İzlenimleri

'Mr. Speakers' forumunda VirtuFortuna tarafından 10 Mart 2016 tarihinde açılan konu

 1. thng

  thng
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  16 Şubat 2020
  Mesaj:
  169
  Alınan Beğeniler:
  106
  Haklısınız. Ama Head-fi'de çok araştırdım çoğu kişi DX220'nin bu tip kulaklıkları rahatlıkla sürdüğünü söylüyordu. Output Voltage'ı destkop amp'lere yakın, Aeon Flow kulaklıkları da 40/100 ses seviyesinde rahatlıkla çalıyordu. Bence sorun kulaklıkta.

  Destkop amp kullansaydım ses daha iyi olur muydu ? Belki bir tık. Muhtemelen yine kulaklığın berbat olduğu yorumunda bulunacaktım. Çünkü gerçekten çok kötü kulaklıklar.
   
 2. Chaturanga

  Chaturanga
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  12 Ocak 2017
  Mesaj:
  2,154
  Alınan Beğeniler:
  5,939
  Bence kesinlikle daha iyi bir ses elde ihtimaliniz var. Benim kullandığım Opus#2 DAP ta Sennheiser HD6XX ve DT770 250 Ohmu yüksek ses seviyesine çıkarıyor ancak hiç birisini 80 dolarlık bir AMP olan Objective 2 kadar iyi beslemiyordu.

  HD6XX in karakteri gereği DAP tan doğrudan yinede uzun süre dinleyebiliyordum ama özellikle DT770 bir süre sonra (tizleri DAP ın AMP ı ile yeteri kadar adam edilemediği için) baş ağrısı yapmaya başlıyordu.

  Ancak PC > Foobar > O2 AMP > DT770 düzeneğinde dinleyince kulaklığa hayran olmuştum bu kadar fark olacağına ihtimal vermiyordum bende.

  Zincirdeki her bir halka bazen az bazen çok sese beklemediğiniz etkiler yapabiliyor özetle. Sizin durumunuzda planar kulaklıklar olan Etherler için masaüstü bir AMP ın çok farklı sonuç verme ihtimalini çok yüksek görüyorum.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #22 Chaturanga, 5 Mart 2020
  Son düzenleme: 5 Mart 2020
 3. Mikrobiyolog

  Mikrobiyolog
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  5 Ocak 2016
  Mesaj:
  896
  Alınan Beğeniler:
  3,484
  Hocam başka bir konuya yazdığım üzere yeni bir şeyi değerlendirirken referansımız mevcut standartlarımız oluyor. Siz focal elegia kulanıyorsunuz. Eğer sesi clear gibiyse, hızlı, berrak, detaylı, soğuk tarafta sese alışmışsınız demektir. Bunun dışındaki bir ses size cansız, boğuk, ölü gelir zevk vermez. En azından ilk başta. Sıcak, yumuşak kulaklıklara alışık kulaklar da sizin kulaklığınızı yorucu, analitik hatta metalik tınılı bulabilirler. Farklı insanlar, farklı kulaklar, farklı zevkler, farklı tercihler olmasa zaten bu hobi (farklı kulaklıklar, farklı amfiler vb.) var olamazdı, hepimiz aynı şeyi dinlerdik.
   
  refuserQ ve theoldman bunu beğendi.
 4. thng

  thng
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  16 Şubat 2020
  Mesaj:
  169
  Alınan Beğeniler:
  106
  Doğru. Ama söz konusu kulaklıklarla sorunum tonlamasının biraz sıcak/soğuk olması vs. değil. Ben tamamen berbat kulaklıklar olduğu kanaatindeyim. İstisnasız her türlü müzik inanılmaz kötüydü. Reddit'de de çok tartışılan kulaklıklar, iyi diyen var benim gibi berbat diyen bir kitle de var.

  Bu arada başlıkta incelenen "Ether C" kulaklığından bahsetmiyorum. Aynı firmanın (MrSpeakers) diğer iki kulaklığı olan Aeon Flow Closed ve Aeon Flow Closed 2'yi kullandım. Fiyatları sırasıyla $800 ve $900. Önce Aeon Flow Closed'i Amerika'dan getirttim ve beğenmediğim için iade ettim. Sonra Aralık 2019'da ikinci versiyonu Aeon Flow Closed 2 çıktı. Onu da getirttim (büyük bir hataydı, ilkini beğenmeyince neden tekrar alırsın ki!) ve daha da kötü çıktı. Onu da iade ettim.

  Boşa giden gümrük ve kargo masrafları yüzünden 500 dolar civarı zarar yazdı bu iki kulaklığı alıp iade etmem :(

  Aeon Flow kulakları asla tavsiye etmiyorum. MrSpeakers'tan bence uzak durun.
   
  #24 thng, 6 Mart 2020
  Son düzenleme: 23 Mart 2020
  onurdogan4 bunu beğendi.