Murekkepli kalem!

'Konu Dışı' forumunda zxc tarafından 24 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,124
    Pilot Metropolitan vardır illa ki diye tahmin ediyorum.

lemavora bunu beğendi.
  2. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Yazı yeteneğim sıfıra yakın. Bir yazıya özendiğim zaman amacım daha çok güzel yazmak değilde başkasının okuyabilmesi oluyor. Sanırım bu tarz kalemler pek benin gibiler için değil.

mfya ve zodiac_tauruss bunu beğendi.
  3. dogantes

dogantes
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    dolmakalem maalesef artık statü sembolü oldu. özellikle bazı gibi markalar bunu körüklüyor. şuan kalburüstü bir kalem almaya kalksanız minumum 2bin TL parayi gözden çıkarmak lazım.

önceki sayfada resmi konan montblanc146 bende var misal. sırf kaliteli şeklinde aşırı reklamı yapılmasına kandım sanırım. insan içinde çıkarmaya utanıyorum görgüsüz muamelesi görmemek için :)

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,124
    Dolma kalemi saklamasi kolay. Rolex'le BMW'yi nereye saklayacagiz? :D

5. noyan demirtaş

noyan demirtaş
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    altında karatın yukseldıkce yumusak (yanı ucun esnek) oldugunu dusunmek dogal ancak bır yorumda okudugumda youtube da 14 karatın 18 e gore daha fleks oldugu yazıyordu sasırdım. senelere gore degısebılıyor malzeme, 149 un eskı modellerınde 14 karat ta kullandıkları varmıs ve onlar daha esnekmıs, bılemedım...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Mayıs 2019 ---
    abi valla bende de bir iki tane var, önümüzdeki hafta da sırf statü olsun diye bir 149 alacağım, şuan masam da cross century2, hero ef, ve jinhao nun 25 tl lik bir kalemi var. valla en rahat, güzel, kaygan, mürekkebi güzel salan, ele oturan, kalem 25 tl lik jinhao biliyor musun :) korkuyorum 149 u aldığımda bile kıyas yapınca jinhao daha rahat gelecek :))) bir ses olayı gibi değil valla sonuçta mürekkep salan bir demir parçası. Bu arada insanlar bu kalem olayını hobi ediniyor ama 3 oyuncusu var bu işin, kalem - mürekkep- ve KAĞIT genelde kağıdı atlıyorlar. ben rhodia gündelik notlara ve zevk almak için de TOMOA River (japon) in 50 küsür gramlık müthiş kağıdını kullanıyorum. kalemlarden bile önemli aslında kağıt. demin masada dandik printerin kağıgı vardı bir yazdım aman allahım sanki peçeteye yazıyorum o dediğim kağıtlardan sonra.

refuserQ ve erdal bunu beğendi.
  6. dogantes

dogantes
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15

aynen. özellikle kağıt & mürekkep uyumu çok iyi olmalı. kağıtta kırçıllanma, dağılma, gölgeleme, sürtünme vs. hepsi çok önemli.

bu arada küçük bi not düşeyim yeni başlayan arkadaşlar için her Rhodia defter dolmakaleme uygun değil. pek çok alt kategorisi var. Misal Rhodiarama almak gibi gaflete düşmüştüm, kalemlerin ucunu kazıyordu resmen. Rhodia Webnotebook kullanıyorum. zor bulunuyor ama çok iyi.

TOMOA River da bulunabilecek en iyi kağıtlardan muhtemelen.

149 bıçak sırtı bir kalem. abartılı boyutlarda, gündelik kullanım için uygun değil. sırf imza atmak için havalı ama insanın içi acır o kadar parayı sırf imza için verirse.

illa montblanc olacaksa benim 146'yı satayım sana, zaten sahibinde ilana koymuştum :)))

7. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    110
    Yazmayı gerçekten çok seviyorum. Özellikle dijital ortamda sakladığım 300'e yakın psikolojik/kaos temalı yazım vardır. Kısa kurgular da mevcut. Ama bunu hiç hatırı satılır bir kalem ile kağıda dökmeyi düşünmedim. Sadece özenle seçtiğim bir imzam vardır, imzayı da Scrikss'in ucuz, 30 liralık kalemiyle atıyorum. Yalnızca imza için kullanıyorum. Kalemi de okuduğum dönemde dış görünümüne aldanarak almıştım zaten. :)

Allah'tan elime oturuyor yeterince ince yazıyor. Uçlu kalem kategorisinde 0.5 uç kullanan biri için, dolma kalem kategorisinde değerlendirdiğimde gayet ince geldi bana mesela. Tabii şu an kayıplarda taşındığımdan beri bulamıyorum, yine çıkar bir yerden gerçi. Kulaklık gibi, kalemin yenisini gör al kaşıntısı başlamaz inşallah. Yoksa evden sürgün edilirim maazallah. :D