Musicmaker MrZ Tomahawk Earbud İncelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' forumunda karanehir35 tarafından 3 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,938
    Evet o fiyatta iyiymiş tek sıkıntı 1 ayı bulacak bekleme süresi :) Amazon direk gönderse iyiydi, 5-6 dolarda kargo parası alırdı muhtemelen 21-22 Dolar'a 1 hafta 10 güne en geç gelirdi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Mayıs 2017, İlk mesaj zamanı 4 Mayıs 2017 ---
    Arkadaşlar merak ettim RX-1 i daha incelemesi yayınlanmadan :) Çok beklemeden almak isteyen varsa benim gibi RX-1 i Amazon.com üzerinden, ABD den Türkiye'ye gönderim yapan bir site üzerinden 1 kişiyle beraber alabiliriz. Aynı anda 2 tanesi bir paketle gelse sanırım sorun olmaz değil mi gümrükte?

20 Dolar'a mal olmuş olacak kişi başı. 2 kişi birleşip alabiliriz. 14.99 ürün fiyatı, ABD içi kargo ücretsiz, ABD den Türkiye'ye gönderim 10 dolar, onu 5 er dolar olarak paylaşmış olacağız. Bana geldikten sonra da ben Ankara içi elden teslim ederim yada başka ildeyseniz bulunduğunuz yere ücretsiz kargolarım.

Collapse Signature Expand Signature
    7 kişi bunu beğendi.
  2. yolgezer

yolgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    152
    Çok iyi olurdu lakin ben "aşka" gelip dün bir kaç ıvır zıvırla satın almıştım....

2 kişi bunu beğendi.
  3. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Ben Kastamonu lu bir arkadaşımın arkadaşindn aldım sayılır rx1 i. Arkadaş şuan il dışındaymış eve gectigimde yollayacam dedi. 1 haftaya kadar. 2 tane getirtmiş bozulur diye. Ama yapi kalitesini çok beğendim kolay kolay bir şey olmaz diye verebilirim sana 0 olanı dedi Merak ediyorum bakalım..

2 kişi bunu beğendi.
  4. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    699
    Ahmet hocam bak eskilerden ufak bir hikaye, pesinen soyliyeyim aslina degil faslina bakmak lazim.

Adamin biri evladini evlendiriyor, sabah gidiyor kapida evladi agliyor baya uzgun vaziyette buluyor, adam endiseli bir sekilde soruyor evlat noldu? Baba diyor madem evlilik bu kadar guzeldi bunca sene niye beni bekar tuttun :) bos gecen gunlerime agliyorum :) :)

Abi bu music yapici mi nedir! Bu nedir boyle yaaa. Tam benlikmis uzin zamandir duydugum en guzel sese sahip alet.

Simdilik bu kadar birkac gune guzel genis birseyler yazacam insallah.

Birde bu music yapici dan sonra rx-1 takinca kotu oldu ya.

3 kişi bunu beğendi.
  5. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,810
    @sserkogss iki earbud un tarzları farklı musicmakerla bateri elektro gitar felan dinleyince gaza getiriyor :)
    Rx1 biraz daha yumuşak bir tarzda ve vokallerde coşuyor duygu yüklü bir tatlılık barındırıyor
    En azından Ahmet abiyle yaptığımız buluşma da iki earbud un bana hissettirdikleri buydu açıkçası :)

5 kişi bunu beğendi.
  6. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    699
    Dediklerinize kesinlikle katiliyorum, benim arayisima daha iyi cevap verebilen tomahawk oldu diyebilir.

2 kişi bunu beğendi.
  7. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,495
    Rx1 de iyidir Serkan hocam.
    Zamanla tomahawk'dan cok rx1'i dinleyebilirsin. Tomahawk, analitik bir kulaklik ve notrun sogugunda caliyor, bu ses karakteri kisa dinlemelerde insani epey etkiler fakat uzun dinlemelerde yorar.
    Zamanla rx1'in dogalligi seni kendine daha cok cekecektir diye tahmin ediyorum. Burada baglamayi haric tutuyorum, baglama hep tomahawk'la dinlenilecektir. Tomahawk'in baglamada konusundaki ustaligi bi baska. Planari, onu bunu biraktik, baglamayi tomahawka havale ettik hocam.

6 kişi bunu beğendi.
  8. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    699
    Ahmet hocam bunlar ilk izlenimler, fikirleriniz benim icin degerli, ogle diyorsaniz vardir birsey.

Orhan baba ve Muslum babadan baya dinledim. Benim aradigim genis sahne, enstruman ayrimi, ziller ve telli calgilar gercekten hosuma gitti.

Dikkatimi ceken birsey var ne kadar dogru bilmiyorum ama sanki tomahawk muzige kendinden birseyler katiyor. Niye boyle diyorum iyi bildigim muziklerde gercekten farkliliklar hissettirdi. Ya bu gercege yakin yada oncekiler :)

4 kişi bunu beğendi.
  9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,495
    Aynn serkan hocam, midler ust midlere dogru tirmanisa gectiginde, o bolgede bazi mid enstrumanlarinda hafif metalik bir sunum olusturabiliyor Tomahawk. Bazi enstrumanlar-ince telliler; baglama, gitar vs.', dogal gelirken bazi enstrumanlar fazla parlatilmis gelebiliyor kulaga.
    Rx1 ile ayni kayitlar dinlenildiginde, fark daha iyi anlasilacaktir Tomahawk acisindan. Rx1 enstrumanlarin dogal tinisini basariyla yansitan bir earbud.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6 kişi bunu beğendi.
  10. m.levent

m.levent
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    tomahawk mrz yaklaşık 2 ayda elime geçti ses kalitesi incelemelerde olduğu gibi gayet iyi. sonynin 2008'e kadar ürettiği hayranı olduğum MDR-E 818LP, 821LP gibi kulaklıkları hatırlattı bana. bendeki yaklaşık 7-8 tanesini 20 sene boyunca tamir ede ede kullandım en sonuncusuda bozulunca yıllarca yerini dolduracak earbud bulamamıştım bu bakımdan iyi oldu. yalnız tomahawkın güzel ses kalitesine rağmen rezil bir kablo kullanılması çok ayıp olmuş. bu kablonun aynısı diy olarak aliexpresste 2,5 dolara satılıyor kulaklığa 250 lira verdik kabloya bak! ayıp bişey yauv. çoğunlukla telefonda kullanacağım lakin mic'ide yok! miclisi varmı bilmem ama sitede hiçbir satıcıda yok bu da konfor açısından büyük bi sorun. Şimdiye kadar çok kulaklık kablosu değiştirdim ama bununkini değiştirmeye tereddütlüyüm sanki sürücü çıkmaz gibi duruyor. aranızda değiştiren varmı merak ediyorum

#50 m.levent, 13 Nisan 2019
    Son düzenleme: 14 Nisan 2019