MySpace kullananlara müjde

'Haberler' forumunda buzalev tarafından 22 Ocak 2008 tarihinde açılan konu

 1. buzalev

  buzalev
  Expand Collapse
  Guest

  [​IMG]

  [table][tr][td]Dünyadaki en geniş katılımlı sosyal iletişim sitelerinden olan MySpace, hafta içi Cuma günü hiçbir duyuru yapmadan sessizce MySpace Rusya'yı kullanıma açtı.

  MySpace yetkilileri, kısa bir süre içerisinde de MySpace Türkiye'yi başlatmayı planlıyor.

  MySpace'in uluslararası satış direktörü Travis Katz, TechCrunch.com sitesine yaptığı açıklamada bir ülkeye portal açmadan önce bir takım oluşturduklarını söyledi. Bir ülkeye başaralı bir şekilde portal açmanın, sadece sitenin dilini değiştirmekte yatmadığını söyleyen Katz, önce o ülkeyle ilgili araştırma yaptıklarını belirtti.

  Katz, bu ön çalışmalarda o ülkenin en çok sevilen sanatçılarını ve ünlülerini belirlediklerini ve onları hizmete dahil etmeye çalıştıklarını kaydetti. Türkiye'nin de kısa sürede MySpace'in yerel hizmet verdikleri ülkeler listesine gireceğini belirten MySpace yetkilisi, bunun için ise net bir tarih vermedi.

  Türkiye'nin bu konuda "çok çekici" olduğunu ifade eden Katz, "Çünkü toplumun yüzde 30'u 18 yaşın altında. Bu da size çok büyük bir potansiyel kullanıcı sağlıyor" dedi.

  Yetkililere göre MySpace'ın yakın zaman içinde yerel portallarını oluşturacakları bir diğer ülke ise Güney Kore. Bu konuda da çalışma yürüttüklerini söyleyen Katz, Koreli internet kullanıcılarının ABD veya Avrupalı kullanıcılardan çok farklı şeyler talep ettiğini dile getirdi.

  MySpace şu anda 23 farklı ülkede kendi portalını kurmuş bir şekilde hizmet veriyor. Şirketin şu anda Londra, Paris, Berlin, Madrid, Milan, Stockholm, Helsinki, Oslo, Kopenhag, Sidney, Mexico City, Sao Palo, Buenos Aires, Toronto, Tokyo ve Pekin'de ofisleri bulunuyor. Yakın zaman içinde de Mumbai, Moskova ve İstanbul'da ofislerin açılması planlanıyor.
  [/table]
   
 2. KontG

  KontG
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesaj:
  2,589
  Alınan Beğeniler:
  8
  Nedense bu myspace'e hiç içim ısınmadı
   
 3. soundchaser

  soundchaser
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  25 Ocak 2007
  Mesaj:
  2,301
  Alınan Beğeniler:
  12
  Zaten facebook fırtınasından sonra da çok kullanıcısı olacağını zannetmiyorum. TR'de Myspace daha çok amatör müzik grupları tarafından benimsendi.
   
 4. noXious

  noXious
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  25 Ocak 2007
  Mesaj:
  2,321
  Alınan Beğeniler:
  13
  Facebook hakikaten fırtına gibi halen durulmuş değil.