Network streamerlar

'Ekipman Genel' forumunda yigitboylu tarafından 3 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    153
    Özelden örnek uygun bir ürün ilanı gösterebilirmisiniz. Sadece kulaklık amfisi ve dac ı bağlayacağım

2. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    393
    bir espriydi sadece. idrak edemeyecegini bilsem yazmazdim, ozur dilerim. boyle sert bir karsiliga gerek yoktu.

yalani dolani bilmem de, Turkiye icinde yasadigim nesnel durum su. laptop ve amfilerimin metal yuzeyleri parazit yapiyor elimi gezdirdigimde karincalanma oluyor sanki statik elektrik kaciriyormus gibi. izmir, ayvalik ve istanbulda ayni durumu yasadim, hepsi de toprakli oldugunu iddia eden hatlardi. ayni durum yurtdisinda yok.

Collapse Signature Expand Signature
    jamesdean0701 bunu beğendi.
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,716
    Onun yerine esini ve cocugu buluta atip evde rahat rahat muzik dinleyebilir. Ozledigi zaman indirir ikisini de hasret giderir, muzik dinleyecegi zaman atar tekrar buluta. Hatta bi de online Orpheus edinse, degmeyin keyfine :D

Saka bir yana cozum gayet mantikli degil mi? Cihaza giden elektrigi sebekeden izole etmis oluyorsunuz... Bu meretlerin akusunu 3 senede bir falan degistirmek gerekiyor ama bildigim kadariyla. Tuzlu da fiyatlari.

4. Ahmetg

Ahmetg
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Mantıklı. Hocam bana da bir ürün önerir misiniz özelden?

5. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    215
    Bildiğim kaliteli marka apc. Online güç kaynağı kulaklık sisteminde iş yapacaktır. Stereo sistemlerde pek tavsiye edilmez genelde.

6. Ahmetg

Ahmetg
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Evet hocam. Araştıralım.

7. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,093
    "Damdan düşen, damdan düşenin hâlini bilir"

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Modern olmak adına yok ikbinyıllık ingilizceymiş yok onbinyıllık türkçeymiş derken birbirimizi anlamaz olmuşuz.

Abi bundan sonra forum ahalisininde ana dili olan Nommocayı konuşalım, ne sen anlamadım diye üzül, ne ben anlatamadım diye.

Yazdıklarımın motivasyonu; maksat muhabbet olsunun dışında, gizli bir ajanda kaynaklı olmadığı için, benden veya yazdıklarımdan dolayı, karışık hislere kapılmanıza, inanın gerek yok.

#27 Serhat, 10 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 11 Mayıs 2019
    refuserQ, Mustafa ALKAN ve Synchronicity bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,716
    Abi bazen bir paylaşımımı alıntılıyorsun, sonra altına anlamadığım bir cümle ile alakasını kuramadığım bir resim veya video ekliyorsun. Üstüne de birkaç kişi beğeniyor mu? Sonra gerçeklikle bağlantısı zayıflayan ben varlığımı sorgulamaya falan başlıyorum . N'olur yapmayın. Acıyın bana. Yerde ölü bulacaklar beni bir gün ama kimse bana n'olduğunu çözemeyecek...

#28 zxc, 10 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 10 Mayıs 2019
    refuserQ bunu beğendi.
  9. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,198
    Bulut esprisinde de, paylaşılan videoda da aile vs hobi mevzu işleniyor. :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Mayıs 2019 ---
    Benim bu videodan anladığım işin b*kunu çıkarmamam gerektiği.. :)

refuserQ ve Serhat bunu beğendi.
  10. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,216
    Stereo sistemlerde, perfect sinus dalgasını ureten, beslenecek cihaz sayisina/güce göre farklılaşacak şekilde regeneratorlar ciddi sistemlerde kullanıliyor. Aşağıdaki adreste güncel yeni versiyonlari tanıtılmış psaudio nun..

https://www.psaudio.com/product-category/ac-regenerators/

11. Ahmetg

Ahmetg
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Teşekkürler

12. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    215
    Boulder yazmalarına gerek yok $ koysalar aklıma direk gelirler.

13. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Bana da böyle bir şey lazım sanırım.150-200$ arasında apple music, tidal vb. çalıştırabileceğim f/p alet hangisidir acaba? Genelde kampüste takılıyorum cayır cayır istediğim müzikleri çalarım orda. Yukarıda yorumlarda birkaç alet gördüm ama sizin düşüncelerinizi almak istedim.

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,716
    Yok, mesele dil yüzünden değil de ifade yüzünden... Yoksa aynı dili konuşuyoruz sonuçta, o noktada sorun yok. Gel gelelim ima söz konusu. O kısım karışık işte.

Mesela "Damdan düşen, damdan düşenin halinden anlar." cümlesinin yüzeysel anlamını anlıyorum da, bununla alıntıladığınız yazımın hangi kısmıyla ilgili ne imada bulunduğunuzu çözemiyorum.

Mutlaka kendi içinizde tutarlı bir sebep sonuç ilişkisi içerisinde yazıyorsunuz, hatta belki hoş bir espri de var, lakin bunların hepsi yolda filtreleniyor ve kocaman bir soru işareti ve şaşkınlık geçiyor bu tarafa :)

Şiir ve edebiyat hoşunuza gidiyor diye tahmin ediyorum. Malesef o konuda çok yetenekli değilim ben de. Bilakis iş hayatı, yazdığı şeyin mümkün olduğunca net ve anlaşılır olması üzerine kurulu biri olarak doğuştan varsa herhangi bir yetenek kırıntısı, çoktan silinip yok olmuş olmalı...

Edit. Mesajı tekrar okuyunca şimdi anladım sanırım. Sahurda okuyunca niye anlamadım? Zamanında Murat'la Karadeniz'li olduğu için kafası 12'den sonra yarım çalışıyor esprisi yapmayacaktım, ya da yapanlara gülmeyecektim... Sonra böyle oluyor işte. Hep Murat yüzünden :D

#34 zxc, 10 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 10 Mayıs 2019
    yigitboylu bunu beğendi.
  15. çaylak

çaylak
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Regeneratör güzel bir çözüm ama hazır ürün satın alınırsa maliyetli olabilir. Kendiniz anlıyorsanız, şebekeden gelen işareti önce doğrultucuya sonra da gereken güçte bir 220 V, 50 hz sinüs osilatör devresine uygulayabilirsiniz. (rejeneratör mantığı) Bu tip devreleri piyasada ucuza bulma ihtimaliniz var.

Eğer yukarıdaki yol biraz uğraşlı gelirse iş yerinizin panosuna düzgün bi kompanzasyon yaptırabilirsiniz. Hesabı iyi yapılırsa gayet iyi olur ve birkaç paralel kapasitör masrafı ve işçilik olur. Tabi bu işlemi yaptırmadan önce panodan ölçüm yaptırıp güç faktörü değerinizi öğrenin. Kompanzasyon sonrası da bu değerin iyileştiğinden emin olun. Bence kaliteli bir kompanzasyon işinizi görecektir.

16. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Evlenirken artık Alkol sigara var mı birde Audiophile mi diye.. Çok masraflı şeymiş şimdilik Budget ürünler durumu kurtarmaya çalışıyorum.. Ya doymazsam Bu soruyla ilgili olarak
    USB lerin üzerinde bulunan şebeke gürültü engelleyici özel aparatlar vardı.. Acaba onlar işe yarar mıdır? Yada harici güç kaynağı ups ile dinleti yapılabilir mi efektif olabilir mi

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Serhat bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,716
    Ofis serverim icin kullanmistim. 3 sene sonra akunun omru bitiyor... Ve malesef akuyu yenilemek fiyat acisindan cok makul degil.

18. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    215
    Malesef aküler pahalı olduğu kadar istediğiniz kalitede de bulmanız zor. Benim cihazında aküleri biteli uzun zaman olmuştu yenilemedim. Müşterisi çıktı bu sabah herhalde satacağım.

19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,716
    Bu arada yukarıdaki alıntımı gördükçe yine yine dinliyorum Lewis Black'i. Herifin tüm stand up'ları hormonsuz, yağsız, katıksız sanat eseri resmen. İngilizceniz fena değilse şiddetle tavsiye ederim. İyi stand up yapan komedyen çok ancak sanatçı olarak saygı duyduğum çok az.

Sahnede aşırı sert ve küfürlü gibi geliyor ama tümü şov. Adam özel hayatında inanılmaz nazik ve düşünceli. Bilakis çoğu komedyen gerçek hayatta sahnedekinden daha sorunlu.