Nuforce NE-7M Kulakiçi Kulaklık incelemesi

'NuForce' forumunda Onurrus tarafından 17 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. Onurrus

Onurrus
    Expand Collapse
    Guest

Kulaklığın incelemesini yapmak için kısa sayılmıyacak bir sure bekledim.Aslında comply t4oo tipleri debekliyecektim ama bana gelmesi umduğumdan uzun süreceğe benziyor.Onlar gelince izlenimlerimi ayrıca aktarırım.Bu arada Kulaklıgın Burn in olmadan once ve sonra performansı arasında dağlar kadar fark var.Ilk alan arladaşlar boguk bir sesle karşılaşacaktır.panik yapmayın :=)

Nuforce kulaklık sektorune nuforce NE-7M ile ilk defa atılmış bir amfi firması.Ilk etapta hedefledikleri kitle de İphone kullanıcıları.Zaten bunun için hatrı sayılır kalıtede oldugu soylenen bır mıkrofonu var.Ben henuz denemedım.daha dogrusu imkanım olmadı.Ki Turkiyede birçok kullanıcı eminim benim gibi mp3 playerlarda kullanmak için alacaklarından pek de önemsemeyeceklerdir bunu.

Kulaklığı amazondan sipariş ettim 49 usd kuşaklık 19 usd kargo olmak üzere yaklaşık 70 dolar tuttu.gumrukte de harhangi bir sorunla karşılaşmadım.sadece ürünü adresime yollamadılar ben gidip almak zorunda kaldım ki neden olduğu halen bir muamma benim için,Kulaklığı genel şekilde değerlendirirsem kesinlikle 50 dolarlık bir kulaklıktan fazlasını buldugumu soylıyebılırım.Hatta şaşırtıcı derecede dengeli ve öne abartılı biçimde çıkan bir unsur yok.Fakat önemli olan bir unsur izolasyonu
    yakalıyabilmek.Şahsen benim izolasyonu yakalamam biraz zaman aldı.ve Stok silikon tipler bence kullanılacak kalitededeğil.Çok ince bir silikon malzemeden yapılmışlar ve ses kalitesini önemli ölçüde bozuyorlar.bilhassa baslarda.Ben şu an için

sünger tiplerle mutluyum fakat head-fi de okudugum yorumlarla kıyasladıgımda azınlık sayılırım.genelde shure e2c ve complyt400 tiplerle kullanıyorlar.

Malzeme kalitesine değinmek gerekirse tipler hariç gayet iyi diyebilirim.Kablo fazla kalın değil fakat sağlam olduğunu ilkgörüşte hissettiriyor.Ayrıca bir de yaka clipi bulunmakta ki kabloyu sararken biraz sorun çıkarabiliyor.Ama genel kanı vebenim de paylaştıgım göruş malzeme kalıtesinin tatmin edici seviyede oluşu yönünde.

Puanlama:

Bas:7
    mid:7
    tiz:6,5
    izolasyon:7,5
    ses netliği:7
    Malzeme kalitesi:7
    Detay:6,5
    Enstrüman ayrımı:7
    fiyat performans dengesi:9(bir puanu da kalitesiz tiplerden kesiyorum,yoksa fiyatını sonuna kadar hakeden bir ürün)

Teknik Özellikler:

*
    Kablo uzunluğu: 1.2 meters
    *
    Driver boyutu: 9mm
    *
    frekans:: 20 Hz-22 KHz
    *
    Duyarlılık: 100+/-3dB/mW at 1 KHz
    *
    İlan edilen Power: 2mW
    *
    Max power: 20mW
    *
    Plug: 3.5mm
    *
    Ağırlık: 12g

Son değerlendirme:

Dengeli öğeleri,bas kalitesi ve ses netliğiyle tatmin edici ve 50 dolara alınabilecek gayet iyi bir kulaklık.Türkiye'de aynıparaya creative ep630 ya da Sennheiser cx300 alınabiliyorken bu ürün 50 dolara kesinlikle tercih edilmeli diyorum.Dinamikdriver a sahip ve hatrı sayılır derecede detaylı bir ürünü bu fiyata bulmak bence bir nimet ve amazonun gönderi yapması dabüyük bir avantaj.

Sürçü lisan ettiysem affola.Muhakkak atladığım hususlar olmuştur merak ettiğiniz detayları lütfen sorun,,

Teşekkürler..

2. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

güzel inceleme, eline sağlık. ben de nuforce ne8 almayı planlıyordum. ne8 ne7m'nin daha üst düzeyi olarak lanse edilse de yabancı forumlarda, ne8'in daha detaylı ve sahne konusunda daha iyi olduğunun söylenmesine rağmen, çoğu kişinin tercihi ne7m'den yana oluyor.

3. Onurrus

Onurrus
    Expand Collapse
    Guest

Sağol wakinyan beğendiğine sevindim.Ne-7m nın baslar konusunda daha verimli oldugu ve kulakustunden takılmadıgı için tercih edildiğini okudum karşılaştırmalarda..Head-fi de ikisini de kullanan biri sanırım bir inceleme yapmıştı.almadan once bir bak istersen detaylıca...

4. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,626
    eline sağlık

Collapse Signature Expand Signature
  5. Onurrus

Onurrus
    Expand Collapse
    Guest

Sağol Compicat.

6. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    İnceleme için teşekkürler 50 dolar için iyi bir seçim gibi görünüyor.

7. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Bu inceleme iyi olmuş. Vibe karakteristiğinde ve uygun fiyatlı bir kulaklık. CX300 düşünenler için çok daha iyi bir alternatif olur. Elinize sağlık.

8. Onurrus

Onurrus
    Expand Collapse
    Guest

Teşekkürler Witness ve Ulyses,50 dolar için parasını hakeden bır kulaklık ve cx300 den çok çok daha iyi sonuçlar veriyor.keşke bir de Türkiye'den de garantili bulunabilse.Herhangi bir arıza çıksa kargonun Amerika'ya gidip gelmesi neredeyse ürünün tutarına yaklaşır..

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Amerikaya gidişi gözünüzde büyütmeyin, takipli ptt ile ~5 Lira tutuyor. Dönüşü de genelde onlar karşılıyor. (en azından vibe'da öyleydi -UPS ile-)

Hem de bize göre çok daha iyi müşteri hizmetleri var. Değiştirmek veya tamir etmek için yan çizmiyorlar. Ayrıca Türkiye'deki gibi bekletmiyorlar.

Tek eksisi 1 yıl garantiniz var. Ama bu bir yılda da içiniz rahat olsun..

10. Onurrus

Onurrus
    Expand Collapse
    Guest

Bu kargo fiyatını duyunca Amerika'ya gönderme olayını da kafamdan sildim.Sağolasın :)

11. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Eline sağlık :)

12. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    teşekkürler.. alternatiflerin çoğalması çok güzel :)

13. ceza2000

ceza2000
    Expand Collapse
    Guest

insan ne alacağını bilemiyor boylede...

14. oldcurse

oldcurse
    Expand Collapse
    Guest

inceleme için teşekkürler...

amazon.com TR ürün yolluyomuydu?

15. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Amazon.com normalde elektronik yollamıyor Türkiyeye, ama sanırım Nuforce sadece amazon'un ödeme sistemini kullanıyor..

16. Onurrus

Onurrus
    Expand Collapse
    Guest

Rica ederim arkadaşlar.incelemeyi beğendiğinize sevindim.Evet seçenekler arttıkça seçim zorlaşıyor fakat herkes kendi zevkine ve ihtiyacına gore bir urun alacagından ufak bir karar süreci ardından kimsenin hayal kırıklıgına ugrayacagını sanmıyorum..

Bu arada Amazon Turkiyeye elektronik göndermiyor belli bir oranda fakat nuforceu ben amazondan aldım ve gonderdiler.sanırım burda urunun turkiyede satışı olunca gondermiyorlar.

17. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Amazon elektronik konusunda satıcıların toplandığı bir mekan amazon kendi stokundan yollamıyor sadece satıcıyla aranızda bağlantı oluyor, amazon yolluyor yollamıyor durumu değil yani iş satıcıya bakıyor.

Ebayde singapurlu bir satıcı var nuforce için ona da bakabilirsiniz.

18. Onurrus

Onurrus
    Expand Collapse
    Guest

Amazon bazı ürünleri kendi adı altında satıyor fakat aynı urunu birçok satıcı da satıyor amazon uzerınden satıyor ki garanti kapsamları bıle farklı.amazon yollamazken altındaki satıcıların yollayanlarına rastladım.ama elektronikte 100 dolar ustu %99 yollanmıyor .

19. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Peki neden Amazon Türkiyeye ürün göndermiyor? Bu mevzuyu epeydir biliyorum ama sebebi nedir öğrenemedim. Dünyada sadece Türkiyeye mi göndermiyorlar?

20. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    @onurrus

Zamanlar rastlarsın, ama dediğin gibi çok az yurtdışı yollayan.

@ulyses

Hayır sadece Türkiye için değil Amerika, Kanada vs bir kaç ülkeye gönderiyor.

CD, Kitap vs dersen heryere gönderiyor onunda altını çizeyim.