NuForce

'Kulaklık Genel' forumunda ulyses tarafından 12 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    kemal abi bide benim kriterim basların en geride olması ne öle bam bam yaa. Dün gece hemen atladım ama özellikle tiz yönünün ağır basması tercihimdir.
    ciddi bir kaynak ayırmak istiyorum ama iem için.
    Şeytan diyo al bi er4p keyfine bak diyo ama kablosu nasıl acaba, süper fi lerin kablo hali çok hoş. bakalım bekelemedeyiz hep beraber

2. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Serkan baslar geride olsun diyorsan Super fi yi direk ele zaten. Ben de çok ağır baslar istemiyorum, ama sırf tizlerle kulak yırtan kulaklıkları da sevmiyorum. Balans olmalı kesinlikle. Nu-8 daha balanslı ve mid-tiz ağırlıklı bir kulaklıkmış. Head-fi de yazan Nuforce elemanı çok iddialı konuşuyor. Özel audiophile leri varmış, kulaklıkların yapım sürecinde testleri o yapmış. Altın kulak diyor o adam için, artık neyse olayı. Tabi üst seviye distribütörlerine ve kullanıcılara da test ettirmişler. Fiyatları yüksek tutmamak için daha önceden yapılmış bir housing dizaynı kullandık ama driver tamamen bizim ürünümüz demiş ve PL 30 benzerliğine açıklık getirmiş bu şekilde. Fashion dizayn bir housing yapıp 200-300 dolar fiyat koysalar daha çok lafı edilen ama daha az kullanıcıya ulaşan ürünleri olurmuş, bunu istememişler. Henüz yeterli kullanıcı verisi yok, ama Nu-8 sanırım bizim seveceğimiz türden bir kulaklık. Malzeme kalitesi ve görünüş olarak da Nu-7 den farkı resimlerden bile belli oluyor.
    Bu arada iem için ciddi kaynak ayıracaksan bence herşeyi atla westone 3 al. Yorumlara bakılırsa ses kalitesi sağlam kafa üstü kulaklıklarla yarışıyormuş. Birde westone kalitesi, güveni var tabi. Ama bence o para verilmez iem'e. Yeterli birşey alınıp üstüne anfi ve güzel bir kafa üstü kulaklık alınabilir o meblağla.

3. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    kemal abi düşündüklerin gayet mantıklı. O zaman bende beklemeye geçeceğim

4. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    'As an NE-8 owner, I can tell you that the music produced from them sound excellent. I only say that they are a bit bass anemic probably because I'm comparing the NE-8s to my $400 IEMs such as my TF10s and W3s (kindof unfair). All in all though, the NE-8s sound great, the soundstage is good, details are good, and the bass is very clean.'

Yavaş yavaş yorumlar geliyor. Sıkı bir inceleme olacak sanırım yakında.

5. deaddy

deaddy
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Head-fi'dekiler yeni ürünlere aşırı derecede iltimas gösteren yorumlar yapıyorlar bir anda eski kralları tahtından indiriyorlar. O Re2'lerin ok1'lerin sıradan kulaklıklar olduğuna eminim ama ordaki yorumlar malum.

Etymotic yeni bir uç çıkarmış takma çıkarma sorunu olmuyormuş ve diğer uçlar kadar da izole ediyormuş. Uç sorunlarından dolayı çekinenler listelerini güncellesin bence :)

6. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    bir de yeni 100 - 150 dolarlık ekipmanları 300 - 500 dolarlık ekipmanlarla kıyaslayıp ucuz olan daha iyi deme hastalığı var. marjinal olacaklar ya.

tamam gerçekten var böyle ürünler, fiyat performansları çok çılgın. ama her yeni çıkan ürünün bu şekilde lanse edilmesi çok baydı artık. senelerdir shure530/hd650 gibi hedefler vardı şimdi de yeni hedef w3.

bir an önce bulsalardan w3'ten ucuz ve w3'ten iyi kulaklığı da camiaca rahatlasak hepimiz.

7. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Head-fi de hafiften bir donanımhaber havası var farkındayım ben de. Zaten onca sayfa içinde yorumunu dikkate aldığım birkaç adam var. Diğerleri aldıkları herşeyi çok beğeniyorlar nedense.

8. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bende aldıkları herşeyi beğenen hiç bir türlü o ürünün eksik yanlarını göremeyen inceleme yazarlarına bayılıyorum :) :)

9. golimpo

golimpo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Ya aldıkları hiç bir şeyden memnun olamayan, her şeyde en az bir kusur bulup tadı kaçanlar? :)

10. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    İkisi de uzak olsun Techno-fi'den :D

11. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    golimpo benim yanıtımı Metin verdi :)

12. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    Valla bu bende biraz var, çünkü beklentiye girme ile alakalı o kadar anlatılıyo yok öle yok böle alıyorsun ya sende bir sorun ya da onlarda.
    Bende artık beklentiyi düşük tutuyorum. Ama verdiğim paraya acımıyorum çünkü bu da benim zevkim :D burda herkesin olduğu gibi..

13. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
    Doğru söylüyorsun Serkan. İçkimiz yok, kumarımız yok yahu. Kimseye zararı olmayan bir hobimiz var.:)

Bu arada head-fi deki yorumlardan dikkatimi çekenlerin başında headphoneadict'inkiler. Adam zaten şunu demiş nu-7 için '150 dolar altı bu kalitede ses veren kulaklık görmedim'. Bu bence yeterli bir yorum, çünkü 150-200 dolar seviyesinde bir ürün düşünüyordum. 40-50 dolara bu seviyede bir ses yeter de artar. Artık 300-400 dolarlık kulaklıklar da geçsin bir zahmet. Nuforce kulaklıklar için 80-90 saatlik burn-in lerden bahsediyor aynı şahıs ki mantıklı geliyor. Dynamic coil driver olduğunu düşünürsek.

14. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    127
  15. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    kemal abi kablo konusu hakikaten benimde çok hoşuma gitti valla değişim olması insana ayrı bir çekici geliyor