Oriolus Finschi İem İncelemesi

'Diğer Markalar' forumunda karanehir35 tarafından 23 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

 1. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,490
  [​IMG]

  Öncelikle Oriolus Finschi'yi satın alma konusunda ilgi ve yardımlarından dolayı Xtenik mağazası'ndan Steven'a çok teşekkür ederim.
  https://www.xtenik.com/product/oriolus-finschi-hybrid-headphone/

  Kıyas için Moondrop Kanas Pro'yu tarafıma gönderen @Italoman Ali hocaya çok teşekkür ederim.

  Malzeme Kalitesi

  Oriolus Finschi, Mk2 ve Forsteni gibi yüksek fp ürünleriyle tanınan Japon kökenli İem/Dap ve Amfi üreticisi Oriolus'un şu anda en uygun modelli iemi.


  Finschi, siyah beyaz ufak bir kutu içinde geliyor. Kutudan büyükçe siyah bir pelikan taşıma çantası, Finschi, temizleme fırçası, gömlek/yaka klipsi, Silikon ve köpük uçlar çıkıyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Kutu içeriği çok zengin olmasa da, Finschi'nin yanında verilen aksesuarlar yeterli denebilir.  Oriolus Finschi, yarı saydam ve koyu kahverengi bir kasaya sahip. Kasa oldukça ergonomik ve sağlam bir yapıda. Nozzle'lar kalın. Uç takıp çıkarırken nozzlelar kırılır mı diye endişelenmeye gerek yok. Kasanın üstünde altın harflerle Oriolus ismi yazılı. Kasa üstünde bir adet havalandırma deliği var.
  [​IMG]
  [​IMG]

  Finschi, gümüş kaplama üzerine bakır bir stok kabloyla geliyor. Kablo örgülü ve 0.78mmlik 2 pinli bir yapıda. Kasadaki pin yerleri oldukça sıkı. Herhangi bir gevşeklik yok. Kablonun Jack ve konnektor bağlantıları altın kaplama. Kablo L Jackla sonlandırılmış.

  Finschi hassas bir iem. Bu yüzden sürülmesi/beslenmesi epey kolay.
  Kasanın çok küçük ya da büyük olmaması Finschi'yi fiti iyi ve ergonomik bir iem yapıyor. Finschi'nin izolasyon değerleri de ortalamaya yakın.

  Finschi 10mm dinamik ve 1 adet armatür sürücü kullanan hybrid/melez bir iem.

  Teknik Veriler:

  • Driver/Sürücü: Knowles balanced/dengeli armatür + 10mm tekli dinamik sürücü
  • Hassasiyet: 112db/desibel
  • Empedans: 18Ω ohm
  • Frekans Tepkisi: 10Hz-40KHz
  • Pin: 2pin 0.78mm
  • Kablo Uzunluğu: 120cm

  Ses Kalitesi

  Oriolus Finschi nötre yakın, hafif parlak ve dengeli çalan bir iem.
  Finschi'nin bassları W shape bir tuninge sahip. Subbaslar vurgu ve miktar olarak midbassların önünde. Midbasslar miktar ve vurgu olarak yeterli bir düzeye sahip. Midbass vurgusu biraz daha yüksek olsaydı, alt midler ve erkek vokaller daha gövdeli ve kalın bir yapıda olabilirmiş.
  Midler az geride, enerjik, yakına kurulu sahneden dolayı kulağa yakın çalan bir yapıya sahip. Üst midler ve tizler güçlü bir vurguya sahip.


  Basslar:

  Finschi ,subbas olarak derinlere inebilen bir iem. Subbaslar orta düzeyde bir vurguya, yayılma alanına ve uzamaya sahipler.
  [​IMG]

  Finschi'nin subbas derinliği iyi seviyede, vurgu çok yüksek de değil çok az da değil. Varolan vurgu yeterli düzeyde. Massive Attack'ın Angel ve Portishead'ın İt Could Be Sweet parçalarında, yoğun bir subbas sunumu olmasa da, inilen derinlik ve subbas miktarı yeterli bir düzeyde.
  Subbasların takip edilebilirliği ve belirginliği iyi seviyelerde.
  Subbasların tonlaması hafif sıcak. Genel sunumda çok öne çıkıp bogukluk gibi durumlara yol açmıyorlar. Bu durum finschi'nin artılarından.

  Subbaslardan gelen bass üstlere doğru çıktıkça kontrol için kademeli olarak azalma eğiliminde.

  Subbaslar vurgu/etki ve miktar olarak midbassların önünde.

  Finschi midbassları, subbas vurgusunun biraz gerisinde bir vurguya ve slam düzeyinde iyi bir midbass etkisine sahip.
  Midbbaslar miktar ve şiddet olarak basshead kullanıcılar hariç çoğu kullanıcı için yeterli bir düzeye sahip.

  Finschi kontrollü ve hafif sıcak bir midbass yapısına sahip.
  Vurmalı çalgılardan, davullara, gitarlara değin tepkiler oldukça hızlı. Dinamik bir sürücü için bassın bu denli hızlı ve kontrollü olması Finschi'nin artılarından.

  Finschi'n'in son bass vuruşları yumuşaklık ile hafif sertlik arasında gidip geliyor. Basslar ne çok yumuşak ne çok sert. Finschi'nin genel olarak tatlı bir bass tonlaması var

  Basslar miktar olarak basshead bassının iki birim altında, referans ve nötr bassın bir birim üstünde konumlanabilir. Analitik dinleyicilere Finschi bassları fazla bile gelebilir .

  Midler
  [​IMG]

  Finschi'de hafif V shape karakterden dolayı midler az geride. Midler genel olarak nötre yakın bir yapıda. Şeffaflık ve ferahlık değerleri üst düzey olmasa da ortalamanın üstünde.

  Finschi sahneyi yakına kuran bir iem olduğu için oldukça canlı ve enerjik bir ses imzasına sahip. Vokaller az geride olmasına rağmen, sahneden dolayı kulağa oldukça yakın çalıyorlar. Yakın midleri sevenler için Finschi ideal bir seçim olabilir.

  Vokaller
  [​IMG]

  Finschi alt midleri basslarla uyum içerisinde. Alt midler nötre yakın, hafif sıcak ve iyi bir derinliğe sahip. Alt midler çok geride ya da önde değil. Üst midlere göre ise alt midler biraz geride. Alt midlerin temiz ve detaylı olması erkek vokallerdeki detayı artıran bir unsur.
  Erkek vokaller iyi bir derinliğe sahip.
  Erkek vokaller orta düzeyde kalın. Midbasslardan dolayı çok derin ve kalın bir erkek vokal sunumu yok Finschi'nin.


  Finschi vurgulu, nötr, biraz parlak üst midlere sahip.
  Kadın vokaller bu yüzden perdesiz, ferah ve havadar. Kadın vokaller güçlü üst midlerin de etkisiyle uzamada ve detayda oldukça iyiler.
  Jazz vokallerden pop vokallere, sopranolardan trance vokallere hepsi oldukça transparan ve detaylı. Dinlemesi de oldukça keyifli.

  Enstrümanlar

  Finschi hafif sıcak ve nötre yakın bir enstrüman tonlamasına sahip.Enstrümanlar oldukça canlı, temiz ve dengeli bir sunuma sahip. Enstrümanlar oldukça detaylı ve perdesiz. Enstrüman/vokal ayrımı, enstrüman konumlandırması/ayrımı ve netliği konularında Finschi'yi oldukça başarılı buldum.

  Enstrümanlar hafif sıcak tonlamayla sunulduğu için ince ve kuru bir sunum yok Finschi'de.

  Gitarlar yumuşak, hafif sıcak, üst perdeden çaldıklarında ise çok sert değiller ve kulak tırmalamıyorlar.
  Kemanlar hafif parlak, yumuşak ve tatlı bir tonda geliyor kulağa.
  Kontrbasslar iyi bir derinliğe sahip. Yay çekişleri fazla kalın değil. Kalınlık ve sıcaklık dışında Kontrbasslar oldukça detaylı ve başarılı.

  Üst midler/Tizler

  Finschi güçlü bir üst mid vurgusuna sahip. Üst midler nötre yakın bir tonlamada. Üst midler oldukça şeffaf ve ferah. Üst mid geçişleri genel olarak yumuşak ve kontrollü bir yapıda. Gereksiz sertlikler ya da öne doğru sivrilmeler/sivrilikler yok.
  Üst midler iyi bir uzamaya ve detaya sahip. Kadın vokallerden enstrümanlara üst midler iyi bir vurgu ve uzamaya sahip.
  Kemanlar hafif parlak, yay çekişleri hızlı ve ileriye doğru iyi bir uzamaya sahip. Yan flütler çoşkulu, kontrollü ve iyi bir uzamaya sahip.
  Klarnetlerden obualara fagotlardan piyanolara kadar vurgular ve uzamalar oldukça iyi bir düzeyde.
  [​IMG]

  Finschi nötr, hafif parlak, havadar ve iyi uzayan tizlere sahip. Tizlerin çok öne gelip sertleşmemesi finschi'nin artılarından. Finschi iyi bir tiz miktarı, şiddeti ve keskinliğine sahip. Tizler kontrollü ve hızlı bir yapıda. Örneğin Trash metalde zilller oldukça hızlı ve belirgin. Hi-hatlar az geride, tıss tıss sesleri net ve dağılmıyor. Crash ve ride ziller kontrollü bir uzamaya sahip. Crash ve ride zil vuruşlarında karışma ya da boğukluk gibi durumlar yok.Ziller oldukça temiz ve net bir yapıda.

  Sahne

  Finschi iyi bir enstrüman ayrımı ve konumlandırmasına sahip. Vokal ve enstrüman ayrılabilirliği de fiyatına göre oldukça iyi düzeyde.
  Finschi'nin sahnesi iyi bir genişliğe ve derinliğe sahip. Derinlik ve genişlik ortalama düzeyde.
  Enstrümanlar arasında iyi bir nötr havanın olması Finschi’nin sahnesini havadar yapıyor.


  Tansio Mirai Tmsr-3 Pro-Oriolus Finschi
  [​IMG]

  Tmsr-3 Pro, 3 farklı tuning ayar sistemine ve 7 farklı ses imzasına sahip bir iem. Switchler yardımıyla kendinize en uygun sesi bulabilirsiniz. Bu ayar düğmeleri ile Bassı ve tizi artırıp-azaltabilirsiniz. Edm ve pop dinleyen ve basstan hoşlananlar Mode 1’teki 100 ayarını kullanabilir. Bu ayar genel sunuma daha fazla bass ve gövde ekler.
  [​IMG]
  Midlere ve tizlere daha fazla vurgu isteyenler Mode 3’teki 003 ayarını kullanabilirler. Dengeli sesten hoşlanıyorsanız Mode 2’teki 020 ayarı sizin için uygun olabilir. 020 ayarı aynı zamanda varsayılan referans ses ayarlamasıdır.

  Tansio Mirai tmsr-3 Pro V shape ses karakterine ve laidback sunuma sahip bir iem. Basslar güçlü ve derin, midler hafif sıcak/pürüzsüz, orta düzeyde şeffaf ve ferah/ Üst midler ve tizler kontrollü, hafif sıcak ve iyi bir vurguya sahip.


  Tmsr-3 pro, subbas derinliği, miktarı ve midbass şiddeti konularında Finschi'den daha başarılı bir iem. Tmsr 3 Pro'nun bassları Finschi'den daha sert bir yapıya sahip. Finschi bassları, vuruş büyüklüğü olarak basshead bassı vuruş büyüklüğüne yaklaşan Tmsr-3 Pro'nun gerisinde.
  Finschi ise bass hızı ve sıkılığında Tmsr-3 pro'dan daha önde bir iem.

  Finschi'nin midleri Tmsr 3 pro'ya göre daha önde. Erkek vokallerde kalınlık/derinlik ve gövdeden dolayı Tmsr-3 Pro, kadın vokallerde ise şeffaflık ve üst mid uzamasından dolayı Finschi daha başarılı iemler.

  Oriolus Finschi Tmsr-3 pro'ya göre daha enerjik ve daha çok uzayan üst midlerle tizlere sahip. Üst mid ve tiz detayında Finschi Tmsr-3 pro'dan daha başarılı bir iem.
  Tmsr-3 Pro tizleri Finschi'den daha sıcak, kontrollü ve kalın bir yapıda.

  Finschi'nin sahnesi Tmsr-3 pro'dan daha geniş. Tmsr 3 pro'nun sahnesi ise Finschi'den daha derin.


  Moondrop Kanas Pro- Oriolus Finschi
  [​IMG]

  Moondrop Kanas Pro laid back/geriye yatık bir sunuma, nötr ve dengeli bir sese, vurgulu subbaslara, tatlı ve hafif u shape midlere ve kontrollü tizlere sahip bir iem.
  [​IMG]
  Kanas Pro ve Finschi'nin subbas ve midbass davranışı birbirine benzer. İki iemde de Subbaslar, vurgu ve miktar olarak midbassların önünde.
  İki iemde de subbas derinliği birbirine benzer bir yapıda. Fakat Kanas pro subbas uzantısında Finschi'nin biraz önünde. İki iemde de son bass vuruşları yumuşak bir düzeyde.
  İki iemde de bass hızı/sıkılığı ortalamanın üstünde ve iyi düzeyde.


  Kanas pro'nun midleri hafif U shapeden dolayı az geride. Finschi'nin de midleri hafif V shapeden dolayı az geride. Finshi'nin yakına kurulu sahnesinden dolayı midleri, Kanas pro'ya göre daha yakın ve önde çalıyor. İki iemde de şeffaflık ve ferahlık değerleri iyi düzeyde.
  İki iem de kötü kaliteli kayıtları affetmiyor.
  Finschi enerjik/canlı çalarken, Kanas Pro daha olgun/stressiz çalıyor. Erkek vokallerde Kanas Pro'yu, kadın vokallerde Finschi'yi daha başarılı buldum.
  [​IMG]
  İki iem de iyi bir tiz vurgusu ve havadarlığına sahip. Finschi tizleri, uzama ve şiddet olarak Kanas Pro'nun önünde.
  Kanas Pro tizleri, Finschi tizlerinden daha kontrollü bir yapıda.

  İbasso İt01s- Oriolus Finschi
  [​IMG]

  İbasso it01s nötrün hafif sıcağında çalan dengeli bir iem.İt01s dinlenilen kaynağa göre hafif V shape, geniş U shape ve Flat çalabiliyor.

  İt01s genel olarak hafif vurgulu lineer(doğrusal) bir bass yapısına sahip.
  Basslar referans ayarlamanın sonucundan dolayı miktar olarak ne az ne de çoklar.

  Subbas derinliği ve miktarında Finschi İt01s'in önünde. İki iemin de midbassları birbirine benzer orta düzeyde ve şiddette bir vurguya sahip. İki iemde de son bass vuruşları yumuşak tarafa daha yakın.
  Bass hızı ve sıkılığında ise İt01s Finschi'nin önünde.

  İki iemde de midler az geride, nötre yakın ve ferah yapıda.
  İki iemin de alt midleri, alt mid derinliği ve erkek vokalleri birbirine benzer bir yapıya sahip. İki iemde de erkek vokallerde netlik ve canlılık, derinlik ve kalınlığın önünde.
  İt01s'in kadın vokalleri Finschi'nin daha yakın çalan kadın vokallerinden daha nötr ve hafif parlak bir yapıya sahip. Kadın vokallerde it01s, tizlerden de vurgulu güçlü üstmidlerinden dolayı, detay ve uzamada Finschi'nin önünde.

  Finshi'nin tizleri, uzama/miktar ve keskinlik olarak it01s'in önünde. İt01s'de kontrol için tiz uzaması daha kısa sürüyor.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #1 karanehir35, 23 Haziran 2019
  Son düzenleme: 23 Haziran 2019
  barocka, mfya, Picasso16 ve 19 kişi daha bunu beğendi.
 2. Totem

  Totem
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  12 Mayıs 2016
  Mesaj:
  327
  Alınan Beğeniler:
  186
  Hocam ellerine ellerine sağlık. Şu fincshi ile it01s ilgimi çeken iki iemdi. Sanırım it01s tek dinamik olduğundan tizlerde toparlanma sorunları yaşıyor. Head-fi'de fincshi için, basslari kafa yorabiliyor miktar olarak demişler tabi kaynağa göre de değişebilir. Fiyat hususunda sanırım fincshi daha ucuz ve bu da tercih sebebi de olabilir. Bu vesileyle bir sorum olacak.
  It01'den "s" modeline geçmek mantıklı mı sizce ? Arada dağlar var mı en azından.

  Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
 3. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,490
  Teşekkür ederim.
  Finschi'nin bassları W shape düzeninde, Subbaslar midbasslardan daha vurgulu. Finschi bassları genelde yumuşak vurduğundan dinlemesi benim için keyifli oldu. Aynı şekilde Kanas Pro'nun da bassları yumuşak, onu da beğendim.Ama miktar olarak Finschi bassları çok değil, yeterli düzeyde.

  İt01'den it01s'e geçilince: daha fazla detay, şeffaflık, tiz uzaması, vurgulu üst midler ve kadın vokaller, nötre yakın tonlama ve hızlı basslar elde edilirken, it01'deki müzikal vurgu, derin subbas ve güçlü midbass, hafif kalın/gövdeli erkek vokalleri ise kaybedebilirsiniz.
  Canlı enstrümanlara dayanan kayıtlar dinleniliyor ise it01s'e geçebilirsiniz fakat bass vurgusu/bass yoğunluğu isteyen türler dinleniliyor ise lineer/doğrusal bassları olan it01s o konuda tatmin etmeyebilir.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  refuserQ, barocka, Totem ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 4. Italoman

  Italoman
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  1 Nisan 2012
  Mesaj:
  1,170
  Alınan Beğeniler:
  1,854
  Emeğine sağlık Ahmet bu bilgilendirici ve detaylı incelemen için.

  Kanas pronun kayıt seçtiği ve subbaslarının uzantısının Finschi'nin biraz önünde olduğu görüşüne tamamen katılıyorum.

  Tansio Mirai’nin youtube’da demo kayıtları var. Fikir edinmek için dinlemiş ve çok beğenmiştim ben. Hafif sıcak/karanlık sesiyle güzel bir iem bence.
   
  refuserQ ve karanehir35 bunu beğendi.
 5. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,490
  Teşekkürler Ali hocam.
  Kanas Pro da Finschi de fp olarak alacak kişileri üzmeyecek iemler.
  Tansio Mirai o şalterli/switchli tasarımıyla değişik bir iem. Özellikle basslı türlerde ve erkek vokallerde çok iyi bir iem. Gövdeli, kalın notalı ve hafif koyu sesten hoşlananlar için iyi bir seçim olabilir.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 6. Yabguz

  Yabguz
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  6 Kasım 2012
  Mesaj:
  405
  Alınan Beğeniler:
  1,534
  Ahmet ellerine sağlık, yine güzel bir incelemeye imza atmışsın, emeğin için çok teşekkürler. Fh5 ile karşılaştırma aradı gözlerim bir an, aralarında tek dinlediğim o da :)

  ALP-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
  karanehir35 bunu beğendi.
 7. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,490
  Teşekkürler Yavuz hacım.
  Fh5 Finschi'ye göre 80 dolar daha pahalı. O yüzden Fh5le kıyas yapmadım. :):D
   
  Collapse Signature Expand Signature
  Yabguz bunu beğendi.
 8. fosther

  fosther
  Expand Collapse
  Moderator

  Katılım:
  12 Ağustos 2010
  Mesaj:
  3,134
  Alınan Beğeniler:
  3,507
  Elinize sağlık.

  Kanas Pro ve Finschi'nin subbas ve midbass davranışı birbirine benzer. İki iemde de Subbaslar, vurgu ve miktar olarak midbassların önünde demissiniz.Peki hangisi elektronik müzik türevlerine daha iyi gider? Tizlerin yormayacagı ,midlerin parlamayacagı bir şekilde?
   
  karanehir35 bunu beğendi.
 9. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,490
  Teşekkür ederim.
  Kanas Pro'nun tizleri yormayan/pek parlamayan bir imzaya sahip.
  Kanas Pro elektronik müziğe daha uygun.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  fosther bunu beğendi.
 10. Cyril

  Cyril
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  10 Ekim 2013
  Mesaj:
  277
  Alınan Beğeniler:
  514
  Elinize sağlık.

  It01s'i bildiğim için onun özelinde soruyorum, ikisi arasında izolasyon açısından nasıl bir karşılaştırma yapardınız?
   
  Collapse Signature Expand Signature
  karanehir35 bunu beğendi.
 11. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,490
  Teşekkür ederim.
  İzolasyon büyük oranda fite bağlı bir durum. İt01s'in kasası Finschi'den daha ufak. İt01s'in kasasında iki küçük havalandırma deliği var, Finschi'nin kasasında ise bir büyük havalandırma deliği var. İki iem de izolasyon olarak ortalama değerlerin biraz üstünde olsa da, it01s'in izolasyonu Finschi'den biraz daha iyi gibi geldi bana.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  Cyril bunu beğendi.
 12. barocka

  barocka
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  21 Haziran 2017
  Mesaj:
  355
  Alınan Beğeniler:
  407
  Ellerinize sağlık Ahmet hocam, yine çok başarılı bir inceleme çıkmış ortaya.…

  Kanas Pro için de ufak bir inceleme gelir mi yakında, henüz elinizdeyken?
   
 13. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,490
  Teşekkürler Osman hocam.
  Kanas Pro incelemesi için geç kaldık, Kanas sahibine doğru dün çıktı yola. :D
   
  Collapse Signature Expand Signature
  refuserQ ve barocka bunu beğendi.
 14. barocka

  barocka
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  21 Haziran 2017
  Mesaj:
  355
  Alınan Beğeniler:
  407
  Aklınızda kalan en bariz taraflarını sorsam o vakit :)
   
  karanehir35 bunu beğendi.
 15. karanehir35

  karanehir35
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  15 Haziran 2013
  Mesaj:
  2,383
  Alınan Beğeniler:
  11,490
  Malzeme kalitesi. Etkileyici, sağlam ve parlak bir kasa yapısı var. O fiyat bandında pek denk gelinmeyecek türden bir iem kasası bu.

  Ses rengi nötr, ne sıcak ne soğuk. Nötr fakat yumuşak bir tınısı var. Kuru ve analitik çalmıyor Kanas Pro.
  Subbasların vurgulu oluşu, midbassların da şişkin olmaması sahneye ek ferahlık katıyor. Burda detay, gövdeden önde tutulmuş. O yüzden midbass üstünde referans bir ayarlamaya gidilmiş.
  Özellikle kadın vokalleri beğendim, yumuşak ve tatlı.
  Tizleri oldukça kontrollü. Tizlerde vurgu alt ve orta tizlerde. Üst tizlere doğru vurgu kontrollü olarak azalıyor.
  Vokal ve enstrüman ayrımı konularında da iyi bir iem Kanas Pro.
  Özellikle canlı ve akustik kayıtlarda asıl performansını gösteriyor gibi geldi bana.:)
   
  Collapse Signature Expand Signature
  refuserQ ve barocka bunu beğendi.
 16. VirtuFortuna

  VirtuFortuna
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  24 Şubat 2014
  Mesaj:
  1,823
  Alınan Beğeniler:
  5,244
  Finschi çok iyi bir IEM fiyatı için. Güzel inceleme olmuş. Tebrikler.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  karanehir35 bunu beğendi.
 17. Picasso16

  Picasso16
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  18 Eylül 2013
  Mesaj:
  230
  Alınan Beğeniler:
  521
  Teşekkür ediyorum güzel incelemeniz için
   
  karanehir35 bunu beğendi.
 18. hbcke

  hbcke
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  16 Temmuz 2019
  Mesaj:
  62
  Alınan Beğeniler:
  36
  Teşekkürler izlenimleriniz için
   
 19. Peter Hammill

  Peter Hammill
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  15 Şubat 2018
  Mesaj:
  32
  Alınan Beğeniler:
  9
  merhaba, bu kulaklığı nereden sipariş edebilirim?