OS X Yosemite

'Yazılımlar' forumunda ru61oguzhan tarafından 18 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Bunların yapacağı güncellemeye lanet olsun ya windows'u beğenmiyoruz ama böyle bir hata görmedim harici hdd'i açamıyorum!

2. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    O Hdd'de sorun yok degil mi?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  3. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Hayır. Usb'ler de de aynı sonuç var. Dönebilsem Mavericks'e geri döneceğim ama 5gb indiremem tekrar.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Ekim 2014, İlk mesaj zamanı 24 Ekim 2014 ---
    Sorun yok biz mutluyuz diyen arkadaşlar diske format atıp mı kurdunuz yoksa direk güncelleme mi yaptınız? Ben format atmadan yükseltme yaptım ondan bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Onlardan biri benim :) Ve dumduz, herhangi bir program guncellemesi kurar gibi kurdum.

5. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Bende direk güncelleme yaptım herşey sorunsuz hatta eskisinden daha hızlı çalışıyor makine.

6. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Evet. Daha önce bir sıkıntı yoktu ama. Textura ntfs programı kullanıyordum biliyorsunuz harici hdd'lere veri transferi yapılmıyor. Format attım temiz kurulum yapacağım, yine böyle olursa servise götürürüm.

7. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Denedim düzelmedi. Format atacağım benim içime sinmez böyle. İnternet paketi 00:00'da yenilenecek onu bekliyorum.

8. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Benim bilgisayar normal çalışıyor. Format atıp tekrar Yosemite yükledim düzeldi sizde deneyin isterseniz saygılar.

9. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Mesajı geri alıyorum :) sıkıntı devam ediyor. Pragon ntfs ve textura ntfs programları ile alakalı olay. Sistemden bu programları kaldırdığım zaman harici hdd normal çalışıyor dosya yazımı yapamadan tabi. Harici hdd kullanan var mı ? Hem windows ile hem mac ile hdd'yi nasıl kullanabilirim? Yosemite'e geçtikten sonra böyle oldu.

2 kişi bunu beğendi.
  10. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Ben kullaniyorum harici hdd. Ve yanlis hatirlamiyorsam ikisinin de ayni anda destekledigi bir format yok. Bir hdd'min yarisinini mac yarisini windows uyumlu yaptim; orta yolu buldum. Bu sayede yer lazim olunca onu takip isime bakiyorum. Tavsiye ederim. Hangi programi kullandim, cihazin kendi icinde gelen hdd goruntuleme programi ustunden..

11. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Ben yaptım oldu ama hdd'ye format atmak zorunda kaldım. Hdd'yi EXAFAT biçiminde izlencelerden biçimlendirdiğiniz zaman programa gerek kalmadan kullanabiliyorsunuz. Hem windows'ta çalışıyor hem mac'te. Disk sadece mac'te kullanılacaksa mac os genişletilmiş şeklinde format atmakta fayda varmış. Benim yaptığım gibi iki türlü kullanılacaksa veri transferi biraz daha yavaş oluyormuş. Düzgün çalışsın da yavaş olsun ben razıyım.

#51 godsmack82, 25 Ekim 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ekim 2014
  12. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Ben cihazı aldığımda tuxera ntfs programını bir kurdum üstüne mavericks ondan sonra yosemite güncellemesi yaptım bütün diskler sorunsuz kullanılıyor. Ntfs vs farketmeksizin.

#52 bLind, 25 Ekim 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Ekim 2014
  13. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,310
    Benim farkettiğim terk fark itunes turuncu olmuş. Gerisini umursamadım :D

14. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Bu bilgisayara verdiğim para haram olsun keşke qosmio alsaydım. 3.kez temiz kurulum yaptım ama aynı hatayı alıyorum. Masaüstündeki hdd simgesini tıkladığım zaman içeriği göremiyorum. Kafasına göre 3-5 dakika sonra dosya isimleri birbirine karışmış halde açılıyor. Dosyalara erişemiyorum tabi öyle kalıyor! Nereye şikayet etsemde küfür etsem rahatlasam bilmiyorum verdiğim paraya mı acıyayım harcadığım kota ve zamana mı?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Ekim 2014, İlk mesaj zamanı 25 Ekim 2014 ---
    O sorun çözüldü programa falan gerek yok izlencede exafat olarak diski formatlayınca mac'te de windows'ta da çalışıyor.

15. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Sorun değilki bu ayrıca her zaman kendi disklerimi kullanmıyorumki arkadaş bir şey vermiş oluyor o zaman onun diskinidemi formatlıcaz xD

16. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Kardeşim o senin bileceğin iş formatla formatlama beni ilgilendirmez
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Ekim 2014, İlk mesaj zamanı 25 Ekim 2014 ---
    Ben kendi Hdd den bahsediyorum senin ne yaptığından bana ne 2 gündür ben mağdur oldum burada genel Hdd lerden bahsetmiyorum.

17. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Bende iki bilgisayara kurulu, ikisinde de NTFS harici disk kullanıyorum ve sorun yaşamadım İstatistik bilgi açısından şeettiydim..

18. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Bende Mavericks'ten geçene kadar düzgün kullanıyordum. Olay sadece harici Hdd değil yazılımda hata var. Yabancı sitelerde de benzer sorunlar yaşayan gördüm. Klasör içindeki dosyaları düzgün olarak görebilmem için liste görünümünü seçmem gerekiyor, makinenin içindeki dosyaları başka türlü göremiyorum. Normalde dediğiniz gibi Textura ntfs programı yüklediğim zaman çalışıyor sadece liste görünümü olarak seçince dosyalar görünüyor. Bu sorun bende yok sadece o yüzden güncelleme gelmesini bekleyeceğim.

19. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Tam olarak nereye tıklayacağımızı anlamadım biraz daha ayrıntı verir misin ?

20. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Ben o özelliği simge durumuna küçültmek için kullanıyorum o yüzden çalışmıyor :/