Oyun için tavsiye

'Kulaklık Genel' forumunda Tarık AKAY tarafından 6 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. Tarık AKAY

Tarık AKAY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
  2. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    552
    Oyun için beyer mmx300'e bakabilirsiniz

3. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
  4. Tarık AKAY

Tarık AKAY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bütçe 1000-1500 dolar civarı dediğiniz gibi cs go oynuyorum ve ayak sesleri çok önemli. Gönderdiğiniz link açılmıyor malesef genel olarak head-fi.org a giremiyorum :S
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Ocak 2016, İlk mesaj zamanı 6 Ocak 2016 ---
    Hocam o kulaklığıda düşündüm ancak "gaming" etiketi ile satılan ürünleri satın alma taraftarı değilim.

5. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Yıllarca oyun kulaklıkları kullandım. Hani böyle "Ayak seslerini görün" temalı acayip iyi 3D vadeden saçma sapan şeylerden bahsediyorum. Hepsi uydurma. Stereo'yu Virtual Surround'a çevirip insan kandırmaya çalışıyorlar.

"Oyun oynayacağım" temalı seçmenize hiç gerek yok. Yazdığım gibi; yıllarca en iyi, en pahalı oyun kulaklıklarını kullandım, indirimlerle 40$ olan KC06 ve FiiO'nun 40-50$'lık en uyduruk DAC/AMP'i bile piyasadaki en iyi oyun kulaklıklarından çok daha iyi iş görüyor.
    Tavsiyem, tamamen kendi zevkinize göre seçmeniz. Emin olun 3D imagining'i onun yanında gelecektir.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  6. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Bukadar büyük bir bütçeniz varsa ve cs go sizin için bir numaralı öncelikse K701 yada AD700x + ses kartı alın.Rekabetçi oyunlar için bundan iyi sistem kurmak imkansız gibi birşey zaten.Genel olarak FPS oyunlar dışındada oyunlar oynuyorsanız AKG K712 Pro en iyi seçenek burdaki incelemelere göre. Ayrıca belirteyim bunlar hem müzik hem oyun için oldukça pahalı ve üst seviye kulaklıklar.

#6 Mabreb, 6 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ocak 2016
  7. o_kan

o_kan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Bence de iyi bir kulaklik alip hem oyun icin hem de muzik icin kullanabilirsiniz. Ama illa oyun icin ozel olsun ve surround olsun derseniz sharkoon xtactic i tavsiye ederim. Her bir tarafta 4 surucu var. Virtual olanlara kiyasla daha iyi bir surround deneyimi sunuyor. Suruculer kucuk bir alanda konumlandirildigi icin 5.1 ev sinema sistemi deneyimi beklemek gerekir yine de. Zamaninda ps3 ile epey kullanmistim eski bir modelini.

http://www.sharkoon.com/product/1695/12671#desc

8. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Aras beyin dediği gibi bende razer,steelseries,creative,logitech vb. firmaların bir çok oyuncu kulaklığını kullandım uzun süreler Hi-fi dünyasına girmeden önce tabiki :). Çok büyük çoğunluğu marketing ürünleri o yüzden bende bu tarz firma ve ürünlerden uzak durmasını tavsiye ediyorum herkesin.

3 kişi bunu beğendi.
  9. Tarık AKAY

Tarık AKAY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Mesajlarınız için teşekkür ederim hepsini dikkate alıyorum. İlk mesajda eklediğim linkler hakkında ne düşünüyorsunuz ?

10. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    T1 benim için fazla tizli bir kulaklık olsa da tiz severler veya yaşlı insanlar(yaşlandıkça tiz az duyulur) arasında çok seviliyor. Güzel bir kulaklık. Sahnesi de büyük. Oyun için de iyi gidecektir.

Creative pek tavsiye etmem. 400$ a daha iyi bir dac ile amp bulunabilir.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Standart (oyuncu için özel vs. olmayan) dac-amp ile AKG q701 kullanıyorum. Yön tayini ekstra yazılıma gerek kalmadan gayet keskin. Mikrofon da olsun diyorsanız ModMic alıp takabilirsiniz. Kendi üstünde olsun isterseniz Sennheiser PC 350 - PC 360 (veya güncel modelleri) araştırın.

12. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Mikrofon olarak Blue Snowball Ice tavsiye ederim. Masanızın en köşesine koyup orada bir mikrofon olduğunu bile unutabilirsiniz. Sesi her yerden kaliteli alabiliyor.

13. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar herkese iyi günler pc mde zx ses kartı ile harman kardon avr 165 ve hkts9 hoparlör takımı+hyperx cloud kulaklık kullanmaktayım oyun ve film ağırlıklı kullanım için (amacım üst düzey ses kalitesi almak)ses kartı veya dac ve kulaklık tavsiyeleriniz olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

14. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    İstediğiniz ses tipi, dinlediğiniz müzik tipleri, kafaüstü/kulakiçi/kulaküstü ve bütçe gibi detay verebilirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.

15. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    hocam kulaklık kafaüstü düşünüyorum ses kartı mı dac mı almalıyım ona karar veremedim genelde oyun ve film amaçlı kullanmak istiyorum bütçe toplam 1000-1500 arası

16. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Ses kartı kasanız ile EMI ve RFI yapar. En korumalı ses kartı bile az da olsa bunu maalesef yapıyor. Az çekmedim bu sorunu... Hem başka cihaza takmak da daha kolay olur, f/p olanları da artık ses kartlarına göre daha iyi; DAC almak en mantıklısı.

DAC olarak JDS Labs O2 + ODAC veya Schiit Modi 2 - Magni 2 olabilir. Hatta taşınabilir bakarsanız, Ibasso D14'ün bu ikisinden de daha iyi olduğunu okumuştum. Yaklaşık aynı fiyattalar.

Kulaküstü kulaklıklar konusunda pek bilgim bulunmuyor ama kafaüstü olarak kalan parayla Beyerdynamic DT770 250Ohm alınabilir ki Modi 2 - Magni 2 ve Dt770 benim ilk setup'ımdı. Çok da memnundum. DT770 V-Shaped bir kulaklık olduğundan oyun, film gibi şeylere çok güzel gidiyor. Bunları sıfır alırsanız şu an 1200-1300TL gibi tutması lazım.

17. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    bu arada biraz bütçemi aşıyor ama creative x7+mmx300 ü 2nci elde 2000 tlye alabiliyorum hocam almalımıyım sizce birde dt 990 250 ohm 450 tlden satan var dt 990+sizin dediğiniz daclardan birini alsam dahamı iyi olur nedersiniz

18. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    MMX300'ün sesinden emin değilim. Aradım, ses chart'ını da bulamadım. Oyun kulaklığı diye geçiyor sanırsam. Beyerdynamic yapmış da olsa biri "oyun kulaklığı" deyince pek emin olamıyorum. Zaten DAC olarak da Creative pek güzel şeyler yapamıyor. Kısaca 2000TL'ye çok daha güzel setup'lar bulunabileceğinden eminim.
    DT990 eğer Premium olan versiyonu değilse DT770'den daha tizli ve sibilans yapan bir kulaklık. Premium olanı da zaten çok tizli ama özellik/yapabilirlik açısından iyi olduğundan tizini görmezden geliyor insanlar. DT990 açık bir kulaklık olduğundan ses kaçırdığını da belirteyim.
    Eğer yıpranmamışsa 450TL güzel fiyat gibi ama tiz konusu tüm Beyer'lerde sıkıntı, 990'da daha sıkıntı, bunu da belirtmiş olayım. Kısaca tiz sizin için bir sorun değilse, hatta seviyorsanız iyi olabilir.
    Bunun dışında ses kaçırması sorun değilse ucuz bir HD650'de bakabilirsiniz. Yapabilirlik açısından Beyer'lerden daha iyidir. Eski bir kulaklık olduğundan ucuza bulunabildiği oluyor. Ama o da çok karanlık bir kulaklık. Yani onun da tizleri çok az. Bunu göz önünde bulundurmanız lazım.
    Ucuza HD600 bulabilirseniz o da olabilir. O gayet balanced bir kulaklık. Her açıdan fiyatına göre güzel ses veriyor. Açık olduğundan bu da ses kaçırıyor.
    Fiyatı diğerlerine göre daha pahalı, ucuza da bulamazsınız ama 5 ay kadar oyun/film/müzik açısından kullandığım ve çok memnun kaldığımdan yazmış olayım; ucuza Hifiman HE-400S bulabilirseniz onu da tavsiye ederim. Forumda 3 tane satılıyor olması lazım. Küçük ihtimal; birinin paraya ihtiyacı olur, fiyatı indirir. Aklınızda bulunsun. (Bu da açık olduğundan ses kaçırıyor)

edit: Tavsiye başlığından yararlanıp satış yapıyor gibi görünmek istemem; hayır, ben fiyat indirmiyorum. Yazdığım gerçekten tavsiye ettiğim içindir ama arkadaşın bütçesi küçük bir farkla kaçırıyor olduğundan yazmış olayım dedim.

#18 Aras, 8 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Ocak 2016
  19. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    hocam iyice kafam karıştı şimdi :) mmx 300 oyun kulaklığı diye satılıyor doğrudur kendi sitesinde mevcut dt 990 da pro modeli amacım dengeli bi ses almak aslında bu arada dac kullandığımda ses kartındaki özellikleride kullanabilecekmiyim acaba dts vb.optik çıkıştan 5+1 sisteme dağılım yapabiliyor değilmi

20. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Amacınız dengeli ses ise Beyer hiç bakmamak lazım. DT770'i V shaped olduğundan tavsiye etmiştim. Filmlerde bir sinema efekti yaratıyor ama kendisi dengeli değil.
    İstediğiniz denge ise aradığınız kulaklık HD600.