Oyun için tavsiye

'Kulaklık Genel' forumunda Tarık AKAY tarafından 6 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Hifiman HE-400S in denge durumu nedir peki hocam birde dac konusunda sorum olmuştu ?

2. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    400S'i de tam dengeli olarak yorumlamazdım. 400S tabi transparanlık, hız, smooth'luk, sahne, havadarlık gibi konularda HD600'den birkaç tık daha iyi ama HD600 tam olarak ortada bir kulaklıkken, 400S hafif sıcak tarafta kalan bir kulaklık.

DAC konusunda O2 + ODAC ile Modi 2 - Magni 2'nin sesi yaklaşık aynı. Biri 279$, diğeri 200$. Kargoları ve vergileri de var tabi.
    Ibasso D14'ün bu ikisinden de daha iyi olduğu gibi bir söylenti var. Fiyatı da 230$ gibi. O taşınabilir bir cihaz. Ona da bakılabilir.

Edit: Telefondan yazmıştım, diğer sorunuzu görmemişim. Şimdi fark ettim. :D

Collapse Signature Expand Signature
    #22 Aras, 8 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Ocak 2016
  3. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Dac ve ses kartından aynı anda ses alamazsınız, ikisi de aynı kaynağı kullanır. 5+1 sistemle de kullanmak istiyorsanız zaten ses kartından başka çok seçeneğiniz kalmıyor ( belki ev sinema sistemi receiverları). Bir de 5+1 ses kartı alsanız bile kulaklık amfisini stereo alırsanız size ulaşan ses yine stereo olacak, bunu da göz önünde bulundurun.

2 kişi bunu beğendi.
  4. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    hocam benim amacım hem optik çıkışla 5+1 hemde kulaklık kullanmak ses kartını devre dışı bıraksam dac bu işi görmezmi diyosunuz

5. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Selamünaleyküm

Kaliteli bir kulaklıkla aşağıdaki programı deneyebilirsiniz. Daha az masrafla belki iyi bir sonuç alabilirsiniz. Ben arada kullanıyorum. Sonuç öncesine gore filmlerde daha başarılı. Ses her anlamda gövde kazanıyor. Bir ara ücretsizdi. Şimdi nasıl bilmiyorum.

Bir de amacınız oyun ve film ise dengeli bir kulaklık tam da ihtiyacınız olan şey değil bence. Filmlerde baş ve midleri daha ön planda olması gerek bence. Oyunlarda amacınız ses kasmaksa baslar biraz daha az diğer unsurlar ön planda olmalı diye dusunuyorum.

Bir de sadece oyun ve film için dusunuyorsaniz Sony hw700s modeli var. Decoderiyle beraber - decodersiz calismaz- size 1000 civarı mal olur. Oyun ve film konusunu kapatirsiniz.:eek:k Bir de müzik için ayrı bir kulaklık alırsınız. Bu da biraz maliyetli yolu...:eek:k
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Ocak 2016, İlk mesaj zamanı 9 Ocak 2016 ---
    http://www.razerzone.com/surround

6. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    aleyküm selam hocam bahsettiğiniz program ses kartı programından daha iyi iş görürmü sizce birde bu sony kulaklığın oyun performansı nasıl olur acaba

7. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Ses kartından ses kartına fark var. Denemek lazım. Demo iniyorsa indirip bir deneyin. YouTube'da videoları vardı herhalde.

Sony için de oyun ve film amaçlı zaten. Kablosuz ve şu an dünyanın en iyi kablosuz kulaklığı denilebilir. HDMI ile bağlantı kuruyor. Donanimhaber'de yorumları mevcut. Mdr ds 7500 de olur Ona da bakın.

8. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    hocam hdmı veya optikle bağlantı yapmak gerekiyosa sıkıntı pc de optikle avr bağlı çünkü iki dijital bağlantı yapılamaz diye biliyorum

9. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Bu cihazda hem optik hem HDMI bağlantı imkânı var. Avr ye bağlayıp da kullanabilirsiniz.

10. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    eyvallah hocam peki aynı işi görecek 6 3 jack lı kaliteli bi kulaklık tavsiyeniz olurmu

11. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    6.5 mm jack donüşturuculer var. En fazla 5 TL. dır. Özel olarak 6.5 jack aramaniza gerek yok.

12. mcgul

mcgul
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    eyvallah hocam bu arada Sony hw700s kulaklığı yurtiçi bulabileceğim bi yer varmı incelemesine bakıyorum saatlerdir sanırım benim için en ideal kulaklık bu olacak

13. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Ikisini ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Kayıttan yürütme aygitlarindan seçerek olur. Ben dac ı ses kartına bağlamak istiyorsunuz gibi anladım. Usb den alıp optik çıkıştan verebilen daclar var da 5+1 çözebilen var mıdır bilmiyorum. İlla olsun diyorsanız ses kartı almanız mecburi gibi.

14. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    785
    Yurtiçi anacak ikinci el bulabilirsiniz. Ya da sifiri ebayda 330$ falandı. Film ve oyun için bence de en ideali. Ses kartı filan da ugrasmazsiniz. Beğenmez deniz ki bence begenirsiniz satması da kolay olur.