OzPlayer v2.0.0

'Yazılımlar' forumunda BiLims tarafından 12 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    1. Merhabalar herkese,

Evde parça değiştirirken bilgisayar başına gitmemek için bir uygulama geliştirmeye başlamıştım. İlk başta sadece kendim kullanırım diye başladığım uygulama işyerinde de fazlaca boş vaktim olması sebebiyle başka kişilerin de kullanabileceği seviyeye geldi. Ben de belki sizin de işinize yarar diye sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle uygulamadan genel olarak bahsetmek istiyorum. Bu uygulama sizin 'Music' veya 'Müziklerim' klasörünü kendisi için çalışma ortamı olarak belirliyor ve ardından burada bulunan müzikler arasında dolaşmanızı, bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan kontrol etmenizi sağlıyor. Örneğin, ben evde sadece bilgisayarımı açıyorum onun dışında bilgisayarın ekranını kapatıp telefon üzerinden şu müziği aç, durdur, başlat, sesi kıs/aç gibi işlemleri yapıyorum. Onun dışında gene kendi arayüzünü kullanarak bilgisayar üzerinden de kontrol edilebiliyor. Ağdaki diğer bilgisayarlardan müzik de indirebiliyorsunuz.

Şu anda malesef .cue desteklemiyor.

Uygulama c++ ile geliştirildi. Geliştirmeye katılmak isteyen arkadaşlar olursa projeyi gitlab ortamında paylaşabilirim.

Kullanmaya başladığınızda bol bol hatalar bulacaksınızdır, bana hatalarla ilgili geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Linkler :
    Web :
    www.ozplayer.net
    Masaüstü Uygulama : http://www.ozplayer.net/download/windows/ozplayer-installer-v1.exe
    Mobil Uygulama : https://play.google.com/store/apps/details?id=arnes.ozplayer.net
    Gitlab Repo : https://gitlab.com/Cansel/ozplayer
    Desteklediği Formatlar : mp3, flac, m4a, ogg, wav, ape, aac, oga (K-Lite'nin sağladığı pack daha fazla formatı da destekliyor, sitesinden detaylı olarak da bakabilirsiniz.)
    Not : K-Lite Codec Pack Mega'yı da kurulum esnasında yüklüyor.

Gördüğüm kadarıyla uygulamayı indirip denemek isteyenler oluyor, onlara yardımcı olmak için basit bir kurulum ve kullanım kılavuzu hazırladım, umarım işinize yarar. Bu arada repoyu da açtım, bakmak isteyenler için.

Kurulum ve Kullanım
    1. Öncelikle websitesi üzerinden masaüstü uygulamayı indiriyoruz.
    2. Ardından kurulumu yapıyoruz, kurulum esnasında K-Lite Cpdec Pack Mega'yı da bilgisayarınıza kurucak, bu pack codec .flac, .ogg, .ape gibi müzik dosyalarının çalıştırılabilmesini sağlıyor.
    3. Kurulumlar tamamlandıktan sonra bilgisayarınıza kontrol arayüzü ve gelen istekleri dinleyen iki tane uygulama kurulmuş olucak
    4. Bu aşamadan sonra masaüstünde 'ozplayer' iconuna tıklayarak uygulamayı çalıştırabilirsiniz.
    5. Uygulama kurulumda otomatik olarak kendisine çalışma ortamı olarak C:\users\<kullanıcı adınız>\Music klasörünü belirliyor. Yani 'Bilgisayarıma tıklayıp soldaki klasörlerden 'Music' veya 'Müziklerim' olarak gözüken klasörün içerisindeki müzikleri listeler. Dolayısıyla dinlemek istediğiniz müzikleri o klasöre atmanız gerekiyor.
    Mobil Uygulama Kurulum ve Kullanım
    1. Google Play Store'dan 'ozplayer' yazarak uygulamayı telefonumuza veya tabletimize yüklüyoruz.
    2. Uygulama kuruldaktan sonra bağlı olduğu network üzerindeki(wifi olabilir, switch olabilir) ozplayer kurulu olan bilgisayarları tarar
    3. Müzik dinlemek istediğiniz bilgisayara bağlanarak uygulamayı gene kullanabilirsiniz.
    Uygulamanın Çalışma Klasörünü Nasıl Değiştiririm ?
    1. Eğer ki kurulum path'ini değiştirmediyseniz C:\ozplayer\configurator.exe yi çalıştırın, daha sonra browse kısmından kullanmak istediğiniz klasörü seçin, tamam dedikten sonra save butonuna basın.
    2. Değişikliklerin geçerli olması için bilgisayarınız kapatip tekrar açın.

#1 BiLims, 12 Temmuz 2018
    Son düzenleme: 14 Ocak 2019
  2. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Yeni Release - v2.0.0
    - Cuesheet desteği eklenmiştir.
    - Player kullanım iyileştirme

2 kişi bunu beğendi.
  3. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,464
    Uygulama için tebrik ederim, uygulama istediğiniz başarıya ulaşır umarım.

4. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Saolun ama hedeflediğim ya da istediğim herhangi bir başarı yok aslında, birilerinin işine yaraması benim için yeterli

onurdogan4, DrWhite, refuserQ ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Macbook icin yok mu hocam :( Elinize sağlık bu arada.

6. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Saolun, o yok malesef :)

7. gkhn

gkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler: