Philips Fidelio X1 & X2 Karşılaştırmalı İnceleme

'Philips' forumunda DefinitioN tarafından 24 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    473
    Bu kulaklıkların en iyi özelliklerinden biri de malzeme kaliteleri. Bu fiyat seviyesindeki çoğu kulaklık plastik. Adamlar tamamı metal kulaklık yapmışlar. Ağırlığı artırsa da süspansiyonlu yapı sayesinde hissedilmiyor.

Bu arada pedlerini bulmak zor ama orijinal pedlere takılı kalmak şart değil. Shure'un 1540 ve 1840 pedleri tam uyuyor. Daha bir çok ped bulunabilir böyle.

[​IMG][​IMG]

Brainwavz HM5 pedler de tam uyumluymuş.

#21 Awésomé, 30 Mart 2019
    Son düzenleme: 30 Mart 2019
    DefinitioN bunu beğendi.
  2. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Ses te değişiklik oldumu denediğiniz pad lerde.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    473
    Ben 1840'ın pedini aldım ama henüz gelmedi. Gelince belirtirim. Bu fotoğraflar internetten.

Ben ilk olarak bir Japon forumda gördüm. Seste pek değişiklik yok denmişti. Tizler birkaç db düşüyor diyenler de var.

Hm5 ped ile değişiklik olmuyormuş.

4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,338

Bu gözler garantili olarak 750 tlye satıldığını gördü.1900 ler kesmez bizi. :)

xxyx bunu beğendi.
  5. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Aliexpress ten sipariş etmeye cesaret edemedim. Newegg üzerinden aldırdım bir arkadaşa, tek sıkıntı Mayıs sonunu bekleyeceğim.

6. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Beklediğimden biraz daha erken elime ulsştı x2hr. İlk izlenimlerim olumlu hd598 ten bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum. Kullanım sürem arttıkça daha ayrıntılı değerlendirme yapabileceğim. Kullanıcılara danışmak istediğim bir kaç konu var yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
    - Farklı pad deneyen var mı varsa nasıl sonuç aldı? ( stok padlerin kumaşını sevmedim kaşınma hissi oluşuyor)
    - Stok kabloya upgrade yapan oldu mu? ( tizler biraz daha canlansa daha keyifli olacak sanki)
    - ifi nano black ile kullanıyorum, farklı dac/amp daha uyumlu daha keyifli olur diyecek deneyimi olan var mı?

7. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Ben padleri sevmiştim idealdi.
    Kablo değişimini denemedim zira tizler zaten yeterli parlaklığı veriyordu .
    Daha güçlü amfiye pek ihtiyacı yok empedansından dolayı. Ama daha iyi dac daha iyi sonuç verebilir potansiyeli var..

8. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Dac öneriniz var mı?

9. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Bütçe nedir

10. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Bahar buluşmasında en etkilendiğim kulaklık hd800 oldu (padleri perişan durumdaydı) uzun vadede hedef o veya benzeri bir kulaklık olacaktır. Bunu gözeterek yatırım yapmaya gayret edeceğim ama mental olarak üst sınırım şuan için 2500 civarı.

11. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    10 günlük kullanımdan sonra,
    Frekanslar daha dengeli hale geldi keyifle dinliyorum,
    Padlerden oluşan kaşıntı hissi geçti (çok muhtemel kumaşın hava teması ile ilgili)
    Kulaklığın bendeki tek olumsuz yanı uzun süreli kullanım için konfor seviyesinin Hd598 göre aşağıda olması.
    Kulaklık gerçekten büyük ve ağır. Ağırlıgı taşıtmak için hamak sistemini geliştirmişler ama stabiliteyi sağlamak içinde clamp kuvvetini açık bir kulaklık için biraz fazla tutmak zorunda kalmışlar. Kafası benim gibi büyük sayılacak kişilerde bunlar konfor yönünde sıkıntı yaratacak detaylar. Kafası normalden küçük olanların da stabilite problemi yaşaması kaçınılmaz olabilir. Ortalama büyüklüğe sahip olanlar bu kulaklığın keyfini daha üst seviyede yaşayacaklardır.
    @DefinitioN, çözünürlük daha iyi olsa bu kulaklık son durak olurdu çoğumuz için.

refuserQ, DefinitioN ve theoldman bunu beğendi.