Philips Fidelio X2HR Teknosa'da 749TL

'Sıcak Fırsatlar' forumunda Awésomé tarafından 9 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    492
    Way down we go harikaymış :eek:o Listeme ekledim teşekkürler. Gerçekten tam yüksek sesle dinlenecek bir şarkıymış, acayip zevkli oluyor. Bozulmayı duyamadım ama çok yüksek seste dinleyemedim şu anda belki ondandır. Gündüz denerim yine.

HD650 denemek nasip olmadı. Çok merak ediyorum. İkinci elde bulursam sırf denemek için almak istiyorum.

2. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Kulaklığın lansmanı için kullanılması gereken şarkı budur :)

Şimdi şeytan yine kaşımaya başladı :b

Collapse Signature Expand Signature
  3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    @mfya X2 basları kolay kolay bozmaz kendini ama... ???
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Nisan 2018 ---
    Şuan sahibinden.com da 500 den aşağı temiz 1A satmıyorlar.2. El 1A icin 500 vermektense X2 800 liraya her türlü eze geçer.

Acık-kapalı olayı belirleyici olur sadece.

4. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Hocam ben ara sıra aşırı yüksek seslere çıkıyorum biliyorsunuz. DT770 ile de benzer bir durum oluşmuştu. Büyük ihtimalle pişme sürecinde tamamen kaybolur. Dinleme eşiğinin üzerinde bir ses seviyesi olduğunun farkındayım aslında ama işte almamak için bahane :)

Ah ah açık kulaklık kullanabilecek olsam benim kulağıma göre 1A, X2'nin yanından geçmeyi bırakın aynı cümle içerisinde kullanılamaz bile...

Ben buraya yazdıkça almaya bir adım daha yaklaşıyorum. Ah o sahne yok mu... O enstrüman ayrımı... Ferahlık... :love::love::love:

3 kişi bunu beğendi.
  5. Atilla

Atilla
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    X2hr'lerin bence ses kalitesinde de ufak artışlar var. Son aldığım hr benim 4'üncü x2'im oldu. 1 adet woox 2 adet gibson kullanmıştım daha önce. Daha burn-in olmadı ama ses kalitesinin eski x2'lerden daha iyi olduğunu net şekilde fark ediyorum. Tereddütte olanlara kesinlikle bu fiyattan almalarını tavsiye ederim.

3 kişi bunu beğendi.
  6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    X serisi açık ara 1000 tl altı favori kulaklığımdır.Dışarı ses vermesi sorun olmayacaksa genel kullanım icin ben de siddetle tavsiye ederim.

Piyasa bu derece yüksekken,800 liraya garantili ve taksitle almak kaçırılmaz fırsat.

6 kişi bunu beğendi.
  7. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    504
    @mfya hocamla o gün ekipman denemek maksatı ile dolaştık ve günün yıldızı x2 olmuştu. Gerçekten Türkiye fiyatı çok iyi ürünün. Furkan hocam elini sıfır kutuya atmışken o basın patladığını duydu ve o an evet beklediğim engel deyip bıraktı. :) Bu ay açığa çıkarsam bende alacağım gibi duruyor. Birde sürülmesi kolay gibi gözüküyor. Müzik çalara verdiği tepki gayet iyiydi lakin amfi ile deneyen var mı hangi amfi ile nasıl bir tepki aldınız merak ediyorum. Belki yazan olmuştur böyle bir yoruma denk gelmedim.

8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318

Şimdi ben bu mesaja ne cevap yazsam? :-X:))

9. kronik

kronik
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    hd599 var ama bende sipariş ettim dayanamadım, aslında dt-770 almayı düşünüyordum kapalı bir kulaklık denemek içinde neyse bakalım umarım bahsettiğiniz kadar iyidir.

10. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Ben akustik olmak kaydıyla her tür ve dilden müziği dinlemeyi seviyorum yeterki kulağıma hoş gelsin. Ayrıca bunun yanında çok fazla FPS türü (Örnek : Rainbow six siege, Pubg vs.) oyunlar oynuyorum bu tür oyunlara HD598, ath-ad700x veya ad900x, DT990pro, SHP9500, *701 veya K702 önerildiğini görmüştüm HR olmayan Fidelio'nunda bu listelere girdiğini gördüm şuan çok düşük bütçeli olan Samson SR850 kulaklık kullanıyorum bir üst aşamaya geçme düşüncem var bu doğru bir tercih olur mu benim için ?

Teşekkürler iyi forumlar.

11. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    492
    İyi ama 599 da çok iyi bir kulaklık. Bakalım neler olacak :)

Oyun için sanırım en iyi kulaklıklardan biridir. Alien oynarken tüyler diken diken mesela :) Sizin kulaklığınızı bilmiyorum ama oyunlar için kullandıım G230'a göre muazzam bir fark var.

Pubg için ise aynı şeyi söyleyemem. Bu oyunun ses düzeni üst seviye kulaklıklardan yeterince verim alamıyor. Basit bir ses yapısı var. Yine de hiç avantaj alınamıyor da diyemem.

Biz 2 arkadaş giriyoruz hep ve duo fps oynuyoruz. X2 ile kullanabileceğim bir mikrofonum olmadığı için mecburen G230 ile oynuyorum şimdilik. X2'yi ilk aldığımda denemek için arkadaşımla Pubg oynadık. Onda G230 vardı ve oyun son çembere kadar daraldığında biz dahil 4 kişi kalmıştı. Sonra ben öldüm ve arkadaşım tek kaldı. Ben de kendi bilgisayarımdan onu izlemeye başladım. Bir süre sonra başka bir oyuncunun ayak sesleri gelmeye başladı. Ben arkadaşımın dikkati dağılmasın diye söylemedim çünkü onun da rahatlıkla duyduğunu düşündüm. 3-4 saniye boyunca ses yaklaşmaya başladı ve arkadaşım hiçbir şekilde o tarafa dönmeyince uyarma ihtiyacı hissettim ve o da dönüp son anda adamı öldürdü. Yani demem o ki G230 her ne kadar giriş seviyesi de olsa bir oyuncu kulaklığı ve ben X2 ile aynı sesi birkaç saniye önce duymaya başladım. İkimiz için de çok şaşırtıcı bir an olmuştu :)

Ve bu durum, oyunun sahnesi geniş kulaklıklardan yeterince verim alamamasına rağmen böyle. Sesler bu oyunun güçlü noktası olsaydı fark daha da artardı. CS GO'da ise durum biraz daha iyi ama onda da mikronsuzluktan dolayı X2 kullanmadığım için çok ayrıntılı bir test yapamadım. Artık pek oynamıyorum zaten.

#71 Awésomé, 30 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Nisan 2018
    5 kişi bunu beğendi.
  12. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Bir süredir bu kulaklıkla ilgileniyordum fakat öteleyip duruyordum hoş bir sürpriz oldu benim için. :) Daha önce kafa üstü kulaklık deneyimim olmamıştı bakalım ilk tecrübe için nasıl bir seçim olacak. Bugün sipariş ederim benim durumumda olanlar için izlenimlerimi de kulaklık elime geçtikten sonra belirtirim. :)

13. Nightfall

Nightfall
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Konuyu okuduktan sonra hiç aklımda olmamasına rağmen bende biraz önce sipariş verdim. Amazon ve headfideki yorumları çok iyi burda da bu kadar övülünce kesin almak lazım hissiyatı uyandı :) gitti paracıklar yapmayın etmeyin ozendirmeyin garibanları :)

14. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    An itibariyle kalan stok 17 görünüyor... Hayırlı olsun.

15. Atilla

Atilla
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    133
    10 tanesi bizim forumdan sanırım :) . Ben sahibinden.com'dan sürekli bakıyorum. Satılığa çıkaran yok henüz.
    Alan herkes memnun gözüküyor:)

16. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Hakikaten aldım ama beğenmedim diyen yok mu ya? Bütçesi kısıtlı biri belki ikinci ele düşmesini bekliyor olabilir yani :popcorn

7 kişi bunu beğendi.
  17. Nightfall

Nightfall
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Kulaklık kargoya verilmiş heyecanla bekliyorum. Şimdi bu kulaklığı besleyebilecek bir dap almayı düşünüyorum bütçem 750-800 civarı ikinci el de olabilir. Tavsiye verebilecek var mı? Elimde ayrıca fiio e12a amfi ve LG hifi plus dac var ama sanırım bu kulaklığa yetmez.

2 kişi bunu beğendi.
  18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Sony A45

19. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,774
    Amfi ile kullanırsanız her konuda sınıf atlıyor kulaklık benden söylemesi.

3 kişi bunu beğendi.
  20. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Hocam sanırım siz cayin c5 ile kullanıyordunuz uyumları nasıl? Tizlerdeki bazen oluşan sibilans sorununu çözdü mü?