Philips Fidelio X2HR Teknosa'da 749TL

'Sıcak Fırsatlar' forumunda Awésomé tarafından 9 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Nicholai Hel

Nicholai Hel
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Mağazadan ürünü teslim almak farklı, mağazada ürünün olması farklı. Verdiğim sipariş sonucu ben de yakındaki şubeden teslim alacağım ama o şubeye başka bir şehirden gelecek. Mağazada olup olmadığını seçtiğiniz mağazadan hemen teslimat şeklinde ibare varsa anlayabiliyoruz.

2 kişi bunu beğendi.
  2. kronik

kronik
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    100tl hediye çeki muhhabeti nedir?

3. stonejoint

stonejoint
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    ifi nano dsd LE ile güzel eşleşti biraz daha havadar çalmaya başladı ve vokaller öne çıktı. Detaylarda arttı biraz daha.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    fiio q1 mark 2 ile eşleştiğinde ürün harika bir hal alıyor, her türlü müzik, oyun ve film'e harika uyum sağlıyor. HD 630VB almak istiyordum, üçte biri fiyatına daha güzel bir kulaklığa sahip oldum. Sesleri katman katman duymak istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın, ürünün fiyatı accessoryjack'te 350$

Collapse Signature Expand Signature
  5. NFA

NFA
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    34
    Bilgisayarı sattığım için oyun performansı hakkında yorum yapmam çok doğru olmaz. Mfya'ya bahsettiğim youtube sahne testlerinden kaynak alınan bir sonuç. Özellikle 90-180 derece arasında sol çaprazdan duyulması gereken sesler ortadan geliyordu. Genel olarakta göz kapalı testte yanıltıcı sonuç verecek gibiydi. Oyun için sizi memnun etmeyeceğini düşünüyorum. Yinede başkalarının fikrini almanız daha sağlıklı olur.

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Heyecanınızı anlıyorum ama üstten gelen biri için FiiO ile o kadar da iyi değil.

4 kişi bunu beğendi.
  7. alemreis

alemreis
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Merhabalar daha çok House ve Ethnic tarzada müzikler dinliyorum ,Hali hazırda evimde kaynak olarak Bilgisayar ,HRT Music Streamer 2 Litte Dot Mk II ve Sennheiser hd 518 dörtlüsü var kulaklığımı yükseltmek istiyorum fiyatından dolayı Fidelio X2HR ve ikinci el HE 400i arasında kaldım dinlediğim müzik tarzına hangisi daha uygundur yardımcı olur musunuz.

8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,917
    Hocam foruma hoşgeldiniz. Bir konuda naçizane bir uyarı yapmak istiyorum. Aslında sadece size değil tüm yeni arkadaşlara.

Aynı mesajı birden fazla konuya yazmanız aradığınıza hızlı ulaşmanızı sağlamıyor, bir konuya mesaj yazdığınızda zaten sıralamada en üste çıkıyor ve konuyu gören insanlar da cevap veriyor.

Sorunuzda Fidelio X2 modeli ile arada kaldığınız anlaşılıyor, gündemde olan bir kulaklık olduğu için sorunuzu bu başlıkta sormanız doğal, ancak diğer iki konudan mesajınızı silmeniz daha uygun olur.

Yoksa karmaşa ortaya çıkıyor.

Saygılar.

2 kişi bunu beğendi.
  9. alemreis

alemreis
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Uyarınız için teşekkürler formun biraz acemisi olduğum için böyle bir yönteme başvurdum kusura bakmayın.

4 kişi bunu beğendi.
  10. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Oyun için soran arkadaşlar var.

Ben de bu kulaklığı oyun için sormuştum. Sonrasında da geniş çaplı bir araştırma yapmıştım kendimce. Genel olarak şöyle deniyor:

1-Sürücü boyutu ne kadar fazla ve kaliteliyse, yön hissi o kadar artıyormuş. Bu kulaklık sanırım 60mm driver'e sahip. O açıdan iyidir. Fakat mesela Takstar Pro 80 kulaklığı üzerine inşa edilen HyperX Cloud Alpha kulaklığı 50mm drivere sahip olmasına karşın "çift oda" diye bir sistem kullanmış, yön duygusunu epey arttırmış.

2-Açık kulaklıklar daha çok öneriliyor.

3-7.1 ya da 5.1 gibi şeyler sallamasyon şeyler. Zaten "virtual surround" diye geçiyor. Gerçek 7.1 yok, sanal bir 7.1 var. Bunun Razer gibi firmaların ücretsiz programıyla da başarabiliyorsunuz.

Ben bu kadar araştırdıktan sonra, f/p olarak da düşünüp HyperX Cloud Alpha aldım. Oyun performansı çok çok iyi. Film ve müzikte de epey keyif aldım.

Yardımcı olabilmişimdir umarım.

3 kişi bunu beğendi.
  11. Symstic

Symstic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Aynen closed-back headphone olarak alınabilecek ender oyun kulaklıklarından birisi HyperX Cloud Alpha ama genede eviniz elverişliyse open-back daha iyi oluyor (Örnek: AKG K70*, HD598, Beyer DT990, Audio Technica ATH-AD****X)

12. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    237
    Sadece şunu belirtmeliyim bende asus strix 7.1 kulaklık var gerçekten her kulakta 5 er ayrı sürücü var gerçek bir 7.1 surround olanlar belirtiliyor sanal diye yani gerçek 7.1 kulaklıklarda var fiyatlar yüksek tabiki

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    89
    Hocam haklısın elbet daha iyisi vardır ama bu yükseltme işinin sonu yok, biraz da dinlediğimiz müziğe odaklanmak, keyif almak lazım :)

14. Nicholai Hel

Nicholai Hel
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Daha iyisini yapıp sipariş verdim, kendim deneyeceğim. Bir aylık bir deneme sonucunda beğenmeme ihtimalime karşı kulaklığı nazik kullanıp beğenmediğim takdirde satmayı düşünüyorum. Beğenirsem ne âlâ.

Dediğiniz sorunları iyi olması gereken bir kulaklığı, K712 Referans olanını, denerken ben de yaşamıştım. Kulaklığı anakarta taktığımda evet, sesleri kolay algılıyordum ve sesler çok hoş geliyordu ama nereden geldiğini algılayamıyordum. Arkadaşımdan almıştım, kendisinin Sound Blaster Z ses kartına taktığımızda ise pozisyon bilgisini güzel veriyordu, ben de ses kartına yormuştum bu durumu.

Umarım mesafe ve konum bilgisini güzel verebilecek bir kulaklıktır. Yoksa Beyerdynamic DT 990 Pro ile yola devam edip, Sennheiser HD 598 SR'yi açmadan satacağım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 21 Mayıs 2018, İlk mesaj zamanı 21 Mayıs 2018 ---
    Oyun için bu kulaklığı soran, hatırladığım kadarıyla bir ben varım. Ancak oyun için genel olarak kulaklık sormamıştım, yanlış anlaşılmış. Yine de her bilgi mühimdir, başka birinin yararına olabilir diye her ne kadar Fidelio X2 HR/00 ile ilgili olmasa da siz yazdığınız için ben de tecrübelerime ve okuduklarıma istinaden bir şeyler karalayayım;

Sürücü boyutu önemli değil. Oyunlarda iyi diye nitelendirilebilecek bir kulaklığın önce bakılan kısımları empedans, frekans aralığı ve ses basınç seviyesidir. Bir de sesin kaynağının kalitesi. Kulaklıktan bağımsız, ancak kulaklığın potansiyelini kullanabilmek için önemlidir.

Açık kulaklıklar, kapalıya göre pozisyon bilgisini daha iyi veriyor. Ancak bu demek değil ki kapalılar kötü. Sennheiser Game Zero (kapalı) ve Game One (açık) kullanmış biri olarak diyebilirim ki; aynı dinleyici aynı ses kaynağı aynı sistem eşit kullanım süresine sahip iken fark yalnızca mücadeleci oyunlarda belli oluyor. Bunlar nedir; Rainbow Six:Siege, Escape From Tarkov, PUBG, Counter Strike gibi ufak seslerin bile mühim olduğu ve ses çıkarmamak için uğraşılan oyunlar. Kapalı kulaklıkları asla tercih etmeme sebebim aradaki ses farkı değil de, kullanım alanı olurdu. Eğer sesli bir ortamda kullanacaksanız ve/ya sizin sesiniz başkasına gidecekse kapalı olanı almak zorundasınız. Ama açık kulaklıklar daha iyi diye açık kulaklık alırsanız paranıza yazık edersiniz. Dediğim gibi, aradaki fark çok değil ve yalnızca belli yerlerde ortaya çıkıyor.

Surround olayı aslında sallamasyon şeyler deyip de geçilmeyecek bir teknoloji. İyi kulaklık arayışında olan bir kişi, oyun da müsaade ediyorsa, single player ya da yukarıda saydığım oyunlardaki gibi ses kasma olayının olmadığı, ne bileyim simulasyon, strateji, spor oyunları gibi oyunlarda surround ile oynarsa daha çok eğlenecektir. Sennheiser, Corsair, Asus, Razer ve Logitech'in pahalı 7.1'lerini denemişliğim var. Dış ortam sesleri bambaşka oluyor, tecrübe etmenizi isterim. İki kere bitirdiğim The Witcher 3'te bir de 7.1 ile deneyince sanki o an oyunun dünyasında geziyormuş gibi hissetmiştim, farklı bir tecrübeydi.

Aldığınız kulaklığın oyun performansı çok çok iyi, çünkü araştırıp aldınız, tecrübe ederek değil. Elinizde karşılaştırabilecek veriniz yok. Almadan önce bana sorsaydınız bütçenizi öğrendikten sonra sizi olabildiğince Kingston, Corsair, Razer, Steelseries, Logitech ürünlerinden uzak tutmaya çalışır, bütçe kısıtlıysa zorunlu olarak bu markalara yönlendirirdim. Kaldı ki, bütçe dostu gibi gözüken bu markalar aslında sırf "gaming" etiketi taşıdıklarından fiyatlarını kalitelerine göre %30-%40 yüksek tutarlar. Gaming de olsun, oyun için olsun, en kalitelisi olsun derseniz önerebileceğim iki model Sennheiser Game Zero ve Game One (Kaldı ki bunlar da aslında şimdi hatırlayamadığım PC bilmem kaç modellerinin revize edilmiş hâlleri) ve Beyerdynamic MMX 300 (Yorumlarının iyi olduğunu kullanan arkadaşlardan duydum ama kendim tecrübe etmedim, Beyerdynamic kötü ürün yapmaz) olurdu.

Oyunlar için en iyi kulaklık tipi, stüdyo kulaklığıdır. Belki diğerlerini kullanmadığınızdan belki bütçenizden ötürü tercih ettiğiniz oyuncu ekipmanı markaları paranızın karşılığını vermediği gibi kulaklığa rgb gibi özellikler koyarak ahmakların gözünü boyamak dışında bir şey yapmıyor da.

--- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 21 Mayıs 2018 ---
    Bildiklerimizin düzeltilmesi, hele ki böyle fikirlerimizi beyan edebildiğimiz ve herkes tarafından görüldüğümüz bir yerde gururumuzu zedeleyebilir, egomuza bir tehdit olarak görülebilir. Ancak yalnızca düzeltme gayesi ile, bir önceki mesajımda alıntıladığım arkadaşın kullandığı kulaklığa çok çok iyi demesi gibi, sizin de kullandığınız bu ürüne, Fidelio X2 ile harika oluyor demek, diğerlerini denemediğinizden tecrübelerinizi mükemmel farz etmenizden kaynaklanıyor.

Eğer fiyatına göre güzel performans sunmasıyla bilinen fiio serisi harikaysa daha kaliteli -hâliyle daha pahalı- dac ve amfilere ne diyeceğiz? Elimizde o kadar sıfat yok.

#174 Nicholai Hel, 21 Mayıs 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Mayıs 2018
  15. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Merhaba.

Sondan başlamak gerekirse: ben şöyle düşünüyorum, burası nihayetibnde kulaklık-müzik-iyi ses vb. konularda kurulmuş bir forum. İnsanlar burada denedikleri kulaklıkları ya da benzeri şeyleri kendi ifadeleri, kendi hissetikleri ve kendi bildikleri ile yorumluyorlar. Bir sahne değil, şov alanı değil, önemli felsefik konuların tartışıldığı bir kongre değil, 2000 döneminin heyecanlı Ceviz Kabuğu programları gibi bir şey de değil.. Kendi adıma bu tip yerlerde bir kişinin yazdığı şeye gergin ya da ukala bir şekilde cevap vermeyi çocukça bulmuşumdur hep.

Nazik cevabınıza gelirsek, sonran başlarsak "bildiklerimizi düzeltmek" için öncelikle bilmediklerimiz üzerinden yorum yapmamak gerekir. Ayrıca, düzeltmek üzere heves ettiğimiz kişinin dediğini de doğru bir şekilde dinlemek ve okumak gerekir. Yorumumun başında, "genel olarak şöyle deniliyor" yazmışım. Yani bir aktarım yapıyorum. Sizin kadar, sizden daha az ve sizden daha çok olmak üzere, çeşitli yabancı forumlarda yazan insanlardan okuduklarımın genel bir özetini sunuyorum... Dahası var, "çünkü başka kulaklık denemediniz" bilgisine nereden ulaştığınızı anlamış değilim. Muhtemel ki çeşitli doğa üstü güçlere sahipsiniz.. Sizin Game One, Game Zero dediğiniz kulaklıklara ek olarak Beyerdynamic Dt770, ATH M50X, Sennheiser Momentum, Medimarkt'ta bulunan bir çok kulaklığı denedim. Size yeterli gelir, yeterli gelmez bilemeyeceğim ama keşke "bildiklerimizi düzeltmek" için öncelikle bilmek kaygısını güdebilseydik.

HyperX Cloud Alpha, bir dönem çokca sevilen Takstar Pro 80 üzerine yapılmış bir kulaklık. Ben bu Takstar Pro 80'i denemedim ama onunla ilgili yorumları okudum. Bu markaların hiçbiri babamın değil, kar eder zarar eder umrumda değil. Oyun için bir takım kulaklıklar denemişimdir, en çok bunu beğenmişimdir, sesleri hoşuma gitmiştir, gelip "oyun için çok çok" iyi yazmışımdır. Benim için ölçüt benim.

"Oyun için bu kulaklığı soran, hatırladığım kadarıyla bir ben varım." demişsiniz. Mesela başka kimse sormamışsa bile en azından ben de sormuştum. Dediğim gibi, forumu, mümkün mertebe başka insanların deneyimlerini dinlemek ya da aktarımlarını okumak yerine ahkam kesmek için kullanırsak, o sinirle, sağa sola bakmadan, bir hınçla bu tip yanlışlar yapabiliriz.

Neyse, tekrardan bu kibar ve çok ama çok ufuk açıcısı mesajınız için size teşekkür ederim.

Umarım herkes kullanmaktan, dinlemekten, sahip olmaktan mutlu olacağı kulaklıklara, müzik ekipmanlarına kavuşur.

İyi günler.

Dipnot 1: Profesyonel oyuncular takip edebildiğim kadarıyla reklam/sponsorluk mevzusu dışında 7.1, 5.1 gibi kulaklıkları kullanmıyorlar. Setero takılıyorlar.

Dipnot 2: PUGB oyunun kendi kodlaması, ses dizaynı açısından sesin geleceği yerin pek fazla anlaşılacağı bir oyun değil. Ses yapısı zaten surround değil stereo.

Tekrardan iyi günler.

3 kişi bunu beğendi.
  16. Nicholai Hel

Nicholai Hel
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Keşke vakit ayırıp yazmasaydım dedirttiniz, tebrikler.

Düzeltmeyle uğraşmayayım şimdi, zira ikimiz de internet insanlarıyız, anlamadığınız ya da yanlış anladığınız kısımlar böyle kalsın, siz beni azarlayan ve egonuza bir tehdit olan biri olarak görün, sorun değil.

Size de iyi günler.

17. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Tükenmiş.

18. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,866
    Daha dün gece stok 6 görünüyordu. Cumartesi günü de Capitol mağazasında 4 tane açılıp bantlanmış kutu vardı. Outlet stoğuna sokacak olabilirler.

3 kişi bunu beğendi.
  19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,917
    279 a insin alalım :D

5 kişi bunu beğendi.
  20. Synchronicity