Philips SBC-HP1000 Kafaüstü Kulaklık Ön İnceleme

'Philips' forumunda Oronra tarafından 3 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Bu fiyata bu ürün pek pişaman edecek gibi degil :eek:k
    Ürünü çok övmeye gerek yok zaten, kendisini gösteriyor. Dinlediğinizde ne demek istediğimi anlayacaksınız, almak isteyipte ceserat edemeyen arkadaşlarada İstanbulda bostancı civarında ürünü dinleyip test etme imkanı sağlarım.

2. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    484
  3. chucky_chucky

chucky_chucky
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    siz nerden verdiniz acaba? gold'dan mi?

4. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Güzel ülkemizde avrupadan daha ucuza satılıyor HP1000, değerini bilmiyorlar buda benim işime geliyor :)
    Sanırım uygulanan fiyat eldeki stok tüketme çabaları. Ki.. yurtdışında 99 doların altında satılan yer pek görmedim. Buraya getirtmeye çalışsan 200TL den aşağı gelmez gibi..

5. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    484
    @Oronra gerçekten bu fiyat harika gözüküyor ve hd595 daha iyi diyen bir yorum bile göremedim. Hd595 hp1000'in buradaki fiyatının yaklaşık 4 katı :) Böyle ucuz bir kulaklık için heyecanlanacağım aklıma gelmezdi ama cidden merak etmeye başladım. Yalnız siparişiniz onaylanmadı ve iptal edildi derlerse bomba olur ;D

6. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Hocam ikametgah nerede bilmiyorum ama dert etme, yeterki ellerinde stok olsun.
    444 lü numaradan Gold u ara ve stok olan mağazadan kadıköye istet ürünü. Ben senin için gider alır ardındanda sana kargo yapabilirim.
    Sen bunca heyecanlanmışken senimi kıracaz :eek:k

Bu arada diyorum ya cidden bu fiyata bu performans şaşırtıcı derecede. Açıkcası ben ürünün temsilcisi/sözcüsüymüş gibi abartılı bulabileceğinizi düşündüğüm yorumlar yapmak istemiyorum. Bundan mümkün mertebe kaçıyorum ama ürün fiyatı orantısında benide çok etkiledi.

Özellkle temiz ve kaliteli kayıtlarda kendini müthiş gösteriyor, üstelik şimdiye 10 larca kulaklık kullanmadığım halde, kullandığım kulaklıklar içinde en rahatı. Belki yaz aylarında kadife kulak pad leri terletici olabilir ondan biraz şüpheliyim.

7. woo2y

woo2y
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Ben de gold lenetten elden alacağım...

ama gold güvenilir firmadır, soru işareti olmasın.

8. chucky_chucky

chucky_chucky
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    bende siparis verdim bakalim, antalya'da oldugum icin netten verdim siparisi. yarin gorucez bakalim verilcek mi acaba.

9. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    Elinize saglik gayet ne guzel bir inceleme olmuş. Bende alacak gibiyim kalirsa eğer ;D. Cumartesi gidip alirim gibi. Ayrica kutusu pad lari filan şahane gorunuyor.

10. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Kutusu resimde gözüktüğü kadar şahane degil ama güzel düşünülmüş bir detay.
    Kullanılan lacivert saten bir kumaş sunuma pahalı ve şık hissi yaratmak için kullanılmış. Bu saten kumaşın altında kulaklığın yerleitirilmesi için ucuz bir plastik kalıp mevcut ama saten kumaşın görüntüsünden alttaki ucuz kalıp pek sezilmiyor :)

Zaten önemli olanda ilk intiba diyerekten buna çokta takılmadım açıkcası. Asıl kulaklığı kullanmaya başlatıktan sonra saten kumaş altındaki ucuz plastik kalıp aklınıza bile gelmeyecektir. Siz konuyu çana kadar benim aklıma bile gelmemişti mesela.

Ürünü temin edip deneyen ve benim dışımda yorumlayacak kişilerin fikirlerini çok merak ediyorum. ::)

Özellikle @chucky_chucky nin DT990, HD800, HD555 gibi ürünleri kullandıktan sonraki yorumu f/p kıstasında en çok merak ettiğim yorumlardan biri. HP1000 haddini bilerek yukardaki modellerle kendini kıyaslayamaz ama.. bu kulaklıkları kullanan birininde HP1000 i sınıfta nereye koyacağı benim için merk noktası. :)

11. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Kulaklığı edinen arkadaşlara bir kaç tane flac dosya göndericem. Hp1000 bu kayıtlarla kesinlikle tecrübe edinilmeli. Ardından yorumlarınızı merak ediyorum :)

Kulaklık elinize geçtikten sonra haberdar edin lütfen.

12. woo2y

woo2y
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    3 saat önce aldım kulaklığı,

İlk izlenimler;
    inanılmaz rahat bir kulaklık, hatta benim anatomime hd650den dahi daha uygun,
    plastik kalitesiz hissediliyor gerçekten,
    son derece havalı bir ses var, driverlarla kulaklık arasında kalan 1.5 santimlik ara hem soundstage hem de havalılık konusunda yardımcı oluyor,

ses rengi senn'lere benziyor gerçekten, müzikal, biraz geride tizleri,

bass başarımı çok keyifli, doğallıktan biraz uzak, biraz boomy, kontrolsüz bassları, ama son derece müzikal,

midlerin rengide biraz karanlık ,keyifli... (senn severler bayağı sever)

tizleri pek sevmedim, frkans yükseldikçe, ses de doğallıktan hızla uzaklaşıor, digitalleşiyor ses..

bir de kulaklıkın tepki hızı düşük, özellikle tiz tepkimelerde tabiri caizse dili dolanıyor...

hd600le karşılaştırılacak bir kulaklık değil, 650le de akg 701le de...

75 milyona?
    koşun koşun inanılmaz keyifli fiyatına göre...

13. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    484
    Hayırlı olsun. Hd600 ve üstü ile yarışamasın zaten ;D Okuduğum bazı yorumlarda tizler oldukça iyi bulunmuştu. Daha doğrusu yine tipik sennheiser tizleri deniyordu ve olumsuz bir yorum yoktu. Zamanla düzelir sanırım. Keşke bende başka şubeye yollatıp alsaydım. UPS ile hemen gelir nasıl olsa bedava dedik ama daha kargoya bile vermediler galiba.

14. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Hayırlı olsun kulaklık :) Kavuşmuş olman güzel.

Yorumlarının bir kısmına katılmakla bir kısmına katılmayacağım demiyeceğim ama kıyasını yaparken fiyatına göre kıyaslamanı rica edeceğim.

Rahatlık konusuna sonuna kadar katılıyorum muazzam rahat bir kulaklık.

Plastiğin işlenişi güzel bence çin malı gibi degil. Fakat başka kulaklıkla kıyaslarsan plastik olması seni rahatsız etmiş ve ucuz görmeni sağlamış olabilir. Diğer plastik kulaklıklarla kıyaslardan diğerlerinden daha iyi olduğunu göreceksin.

Tizlerinin geride olduğuna pek pek katılmamakla birlikte baslarınında kontrolsüz olduğuna yine katılmıyorum. Bence bas başırımı yanında dip bas konusunda oldukça tatminkar. Bazı kayıtlarda mid bas (punch) vuruşlarının dağıldığına iahit oldum ama buda dediğim gibi kayıttan kayıda değişiyor. Müzikalitesinin zayıf olduğu nokta genelde mid bas kısmında. Biraz yapaylık var doğrudur.

Vokalleri ise gene kayıttan kayoda değişiyor. Genel anlamda bence fiyatının üzerinde bir vokal performansı var.
    Farklı dap yada kaynaklada tecrübe etmeni isterim açıkcası. Ben son bir kaç gündür sürekli dinliyorum ve iyi kayıtlardaki performansını oldukça tatmin edici buldum. Heleki 75TL ye şaka gibi bir kulaklık.
    Daha öncede dediğim gibi çok sıcak değil ama kesinlikle çok soğukta degil. Ayrıca üst frekanslar konusunda yüksek frekanslardaki başarımı burn-in e bağlı olabilir. Yada kaynak seçiyor olabilir. Ben oldukça detaylı bulmuştum, dinlediğin müzik tarzını bilmiyorum ama şimdiye kadarki testlerim ve dinletilerimde genelde elektronik, akustik müzikler tercih ettim. Gitar ve zil seslerini fiyatına göre doğala yakın bulduğumu söylemek isterim. Aynı testi piyano ağırlıklı parçalardada yaptım. Piyano sesi de memnun ediciydi.

15. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

klasik senn falan deniliyor da, px 100 le bir kıyaslama yapabilecek bir babayiğit var mıdır acaba?
    :)

16. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Çok zor yerden sormuşsun hocam :)

17. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

e anlata anlata bizi de heveslendirdiniz, napalım? :evil

18. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    @Oronra
    Hocam kulaklık hd650 vs. ile kıyaslanınca eksiklerinin göze batması normal woo2y de onlarla kıyaslamış zaten :)
    Ama benim bile aklımı çeldi kulaklık hiç yoktan farklı bir ses duymuş oluruz valla :) :)

19. woo2y

woo2y
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Yanlış anlaşılmasın , inanılmaz keyifli bir kulaklık, özellikle bu paralara koss porta pro ve igrado elde edebildiğimizi düşünürsek...

Ben kulaklığı arkadaşım için almıştım, yarın bir tane de kendim için alacağım, pc başında çok işime yarar hem rahat hemde 3 metrelik kabloyla mutfağa gidip iu bile içebilirim..

her geçen saniye daha çok seviyorum kendisini fiyat performans olarak gördüğüm en iyi kulaklık...

Yukarıda kendi kanımca gözlemlediğim şeyler, witnessin da dediği gibi elimdeki en iyi kaynak kulaklık kombinasyonlarıı ile karşılaştırınca kulağıma tınlayan şeyler...

Bu arada tizler geride değil gerçekten , yukaridaki postta midler yerine bir gazla tizler yazılmış...

Ses rengi daha da hoşuma gitmeye başlıyor dinledikçe, midlerin ipeksiliği film seyrederken, konuşma dinlerken ve erkek vokallerde çok keyif veriyor...

20. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    Abi hepsini bitirmeyin yaa ;D. Stokta kaç tane var acaba? Cumartesi bahçelievler gold dan kalirsa alacağim.