Phonak Audeo Perfect Fit Earphone 111 aka PFE Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Phonak' forumunda ulyses tarafından 30 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    O zaman ne desem yalan diyebilirim. :)

Ama E6 gibi küçük bir amfi iş görebilir diye düşünüyorum hiç olmadı.

Collapse Signature Expand Signature
  2. gronyar

gronyar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Normalde phonak kulaklıkları sürmek kolaydır sıradan bir cep telefonu ile bile sürülebilir tabi iyi ekipmanlar ile daha iyi sonuçlar vereceği de aşikar.

3. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Süremez...

4. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    Bu gün benim telefon ile iphone 4s'in ses çıkış gücünü ultra basit bir earbud ile kıyasladım. Ses şiddeti iphone dan bir adım fazla idi ama test bir referans olur mu bilmiyorum.

5. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,251
    Ses şiddeti ile sürme farklı kavramlar olduğu için dinlemeden birşey söylemek doğru olmaz.Sadece iphone 4'ün pfe112'yi tam anlamıyla süremediğini söylebilirim.

6. salih77

salih77
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    merhaba bende bugün itibari ile pfe 112 alarak günlerdir okuduğum yorumlarınıza canlı şahit olmayı sabırsızlıkla bekliyorum .ama önce ilk izleminlerimi aktarmak isterim,öncelikle kulaklık inanılmaz küçük ve okadarda hafif ,oyuncak gibi geldi bir an :),nasıl takacağımı bulma faslıda biraz zamanımı aldı tabii şu an tek soru işareti kulaklığın bağlantı noktasındaki kablo çok zayıf gibi geldi umarım sorun çıkarmaz bu konuda kullanım önerilerinizi almak isterim.kulaklığı önce kullandığım philips gogear mp3 çalarla denedim daha önce kullandığım Audio Technica ATH-CKS77 e göre sesi az geldi ve volümü yükseltmek zorunda kaldım ,acaba philps yeterli gelmedimi diye düşünerek sonra dizüstü bilgisayarıma bağlayınca biraz daha güç geldi sanki kulaklığıa. artık sıra sevdiğim parçaları dinlemeye ve tekrar duymaya geldi umarım anlattığınız gibi zevke dalabilirim .

7. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Merhaba arkadaşlar,

Pfe 112'nin Hisoundaudio Studio V ile uyumu sizce nasıl olur? Malum Sudio V ile ilgili parlak ve baslarının az olduğu yönünde yorumlar okudum. Sizce iyi bir ikili olurlar mı? Ne dersiniz?

8. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    pfe iphone ile çok tiz bir ses oluşturdu yani bana öyle geldi. ama n91 ve xperia arc s ile güzel uyum oldu.

9. Solit

Solit
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    2 gün önce kullanmaya başlamış biri olarak ciddi anlamda aşırı derecede memnun kaldığımı , tatmin edecek kadar analitik ve herkesi(siyah filtreyle belki bassheadleri bile) mutlu edecek kadar ayarında basslı bir kulaklık olduğunu söylemeyi borç bildim. Rockbox'lı Clip+ ile herhangi bir sürme düşük volüm problemi yaşamadım compressor gaini açıkken -15 dbler bile fazlasıyla yeterli en azından benim için.

10. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    12
    5 tane siyah filitre taksanda, bir baskafayı mennun edeceğini sanmıyorum :eek:k Yazdığınızı okuyan biri, bunda çok bas var diye anlayabilir. Bir bas kafayı, bas ağırlıklı ve dinamik sürücülü bir kulaklıktan başkası kesmez. Hayırlı olsun :eek:k

11. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    200 tl altinda daha iyisini dinlemedim acikcasi cok muzikal bir kulaklik megerse benim aradigim armatur surucuymus :) rockta dinlenir ,popta dinlenir,akustikte ,caz albumleride :) siyah filtreler baslari arttirsada acikcasi bana gri filtreler bu kulaklik icin daha uygun geldi ve parcalarda yine bas var ve gercekten ne varsa parcanin icinde onu veriyor :) almayi dusununler muhakkak denesin pisman edecek bir kulaklik degil :yourock

12. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    87
    o ikiliyi gördüğünüz yerden koşarak uzaklaşın... o derece yani...

13. ozgurgokalp

ozgurgokalp
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben bu kulaklığı yaklaşık bir haftadır filtresiz olarak kullanıyorum ve kesinlikle daha da filtre takmam. Son derece detaylı ve bir kulakiçine göre tam aradığım ses. Yalnız kafaüstü kadar detay duyamıyorum tek sıkıntım bu. Fakat detay duyamıyorum derken yanlış anlaşılmasın, kulak içi olduğu için fiziksel bir olay sanırım. Mesela cx300 e göre çok fazla detaylı tabii ki.

14. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    Pfe'nin kendine has gövdeli ve tonu olan mid karakteri var. Detay konusunda bence de öyle en başarılı iemlerden birisi değil.
    Ama hatırladığım kadarıyla gri filtreler ve silikon uçlarla inanılmaz keyifli bir iemdi. Olsada dinlesek ;D

15. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    ben de filtresiz kullanmaya başladım. sanki midler azaldı tizler arttı. daha da istedeğim gibi oldu

16. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Uzun süredir merak ettiğim bir kulaklıktı Phonak, gün itibarı ile siparişini verdim, 4 güne gelir herhalde. Umarım beklediğim gibi çıkar.

17. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Hic pisman egmeycek bir kulaklik kolay kolayda satmazsin :) benim uzun zamandir aradigim bir sesti

18. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Beyler kulaklık dün sapasağlam çalışıyordu ancak bugün sol driverde çok kısık bir ses geliyor, sağ kulaklıkta sıkıntı yok. Uçları çıkardım yine aynı, filtreyi değiştirip deneyemedim henüz. Sizce sorun ne olabilir.

19. pastnova

pastnova
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Valla çok benzer bir durum 5 yıl evvel dnr dan aldığım cx 300 ün başına gelmişti.Garantisi devam ediyordu metan saolsun kapalı kutu cx 300 vermişti.

Cihaz garantiliyse hiç uğraşmayın verin phonak türkiyeye.

20. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Ucla illgili bir sorun degil degisime gonder yenisi gelsin . Kulakligin surucusu ile ilgili bir sorun olabilir bende senhheiser da cok yasadim .degisime gonderdim yenisi gelmisti :)
    iletişim adresi :
    Phonak Duyu Sistemleri
    İth. İhr. Tic. Paz. Ltd. Şti.
    Cumhuriyet Cad. No:54
    Kervansaray Apt. B Blok D:14
    Harbiye Şişli
    TR-34367 İSTANBUL

T: +90 212 232 67 22
    F: +90 212 232 67 23

info.turkiye@phonak.com
    http://www.phonak.com