Phonak Audeo Perfect Fit Earphone 111 aka PFE Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Phonak' forumunda ulyses tarafından 30 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Bu 122 modeli her playerda sorunsuz çalışıyor mu? Bence almadan önce araştırın.

2. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    12
    Mikrofon için o kadar fark ödemeye değmez bence ama ihtiyaç varsa mikrofona birşey diyemem. Şahsen ben 300 liraya çıktıktan sonra mikrofonu unutup, ikinci el bir hifiman re-272 alırdım. Diğerlerini buluşmalara katılırsanız denersiniz belki, aklınızda kalmasın bence. Sonuçta sonzuna kadar o kulaklığı kullanmayacaksınız, ilerde satılır farklı birşey alınır hayat devam eder. :) Ayrıca ikinci elden çekinmemek lazım, parasal olarak avantaj sağlıyor ve forum ikinci elinde ürünler alıcısını buluyor.

Buradan pfe 122 satın alabilirsiniz sıfır ve Türkiye garantili. Hayırlı olsun hocam.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-v1-kulaklik-siyah-mikrofonlu-59309190/detay/

Doğru. :eek:k

Collapse Signature Expand Signature
  3. kuzey2011

kuzey2011
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    phona pfe için custom kablo mümknü mü?

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Direk custom kablo yok.

Fakat yeniden kablolarsanız veya kablolatırsanız olabilir.

5. oguzhan

oguzhan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    436
    PFE-122 mikrofonlu modelini kullanmaktayım.

Kulaklığın sahnesi çok hoşuma gitti. Üst frekansları fiyatına göre çok başarılı duydum. Enstruman ayrımı konusundada gayet iyi.

Akıllı telefonlarda sürme konusunda sıkıntı çıkartabilir. Xperia SP'de ses bile adam akıllı çıkmıyordu. iPhone 4 GSM Rev A modeli SP'ye göre biraz daha iyi ama yeterli seviyede değil bence. FiiO X3 ile uyumu güzel. X3 'ün koyu ses tarzı PFE-122 'in açık ses tarzını dengeledi denebilir.

Eksik yönleri;
    - Y ayracından sonraki kablo kalitesi hoşuma gitmedi.
    -Midlerde hacimsizlik var. EQ ile oynamayı sevmediğim halde X3 'te bass ayarını 5/10 yapmak zorunda kalıyorum. Bu kulaklığı alan bassların olmadığını kabul ederek alıyor diyebilirsiniz ama bazen mid bass vuruşlarınıda arıyor insan :)

6. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba ürünü sıfır aldım,bugün birkaç saat dinledim Sansa Fuze'yle. Ara ara ses bir sağdan bir soldan kendine kendine geliyor. Şu anda da yüksek seste olmasına rağmen çok dipten geliyor. Başka kulaklık deneyince seste problem yok. Burn-in sürecinde olmasından dolayı mı şu an ses dipten geliyor. Burn-in süreci bitince ses normale dönecek mi yoksa kulaklık arızalı mı? Teşekkürler.

7. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Kulaklığı mic tuşuna basılı şekilde dinlemeyi deneyin.Bence sorun mic den kaynaklanıyor.

8. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Basıyorum da değişen birşey yok hocam... Bu ürün arızalı mı?

9. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Ozaman kulaklıkta sorun var zaten armatür sürücülü kulaklıklar burn in olmuyor deniyor olsa bile sesin derinden gelmesi normal degil burn in ilede düzelicek birşey değil.

10. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ses o kadar derinki izolasyon bile sağlanmıyor,normal değil mi bu durum? Forumdaki arkadaştan almıştım ,geri yollayacağım o zaman.

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    566
    Başka bir müzikçalar ile felan deneyin. Muhtemelen müzikçalar/telefon/jack uyumsuzluğu var.

Ayrıca izolasyonla pek ilgisi olmaması lazım. Doğru taktığınıza emin misiniz?

12. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Eğer PFE kullanıyorsanız Fiio X3 ile denemenizi tavsiye ediyorum. Şimdiye kadar PFE'den hiç almadığım kadar bas yanıtını X3 ile aldım. Hani neredeyse bazen punchy diyecek oluyorum davullar için ama o kadar da değil tabii. :) Lakin Ipod/Sansa ikilisine göre baslarda fark çok, kendilerini daha fazla hissettiriyorlar. PFE, X3 ile ciddi bir değişim geçiriyor. Daha sıcak ve karanlık bir ses veriyor, soğukluğu kalmadı neredeyse, ben X3 ile olan uyumlarını çok beğendim. Tek sıkıntı X3'ün tiz çözünürlüğü olmakla beraber X3'ün de ses açısından şimdiye kadar satın aldığım (öncekiler Ipod Video, Sansa vs.) en iyi müzik çalar olduğunu belirtmeliyim.

13. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    574
    Kulaklığın kablosunun sıyrılması sonucu 6 ay önce mikrofonlu Nokia kulaklığa geçiş yapmıştım. Mikrofonun bozulması ve müzik çalarımla(Sflo2) uyumsuz olması nedeniyle bir süredir memnun değildim. Orijinal kabloyu biraz kısaltıp tekrar kullanmaya başladım.
    Nokia kablosunu ilk taktığımdan beri kulaklık farklı geliyordu. Sanki baslar artmıştı.
    Bugün orijinal kabloya geri dönerken fark ettim ki; PFE'nin kablosu 28 ohm, Nokia'nınki 1.5 ohm imiş. Yani Phonak, kablonun içine "empedans adaptörü" gömmüş. Artık Y ayrımının içine direnç mi eklediler, yüksek dirençli teller mi kullandılar bilmiyorum. Artık baslar eski, çekinik haline geri döndü.

Özetle: PFE'yi bir de custom kablo ile deneyin.

2 kişi bunu beğendi.
  14. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Onu ben de fark etmiştim. Sanırım empedansı yükseltmek için koymuşlar, birde aletin hızında nasıl bir değişim oldu? Yoksa normal hali DC de 4-5 1k da da 10 ohm civarı bir dirence sahipti.

#354 tsn141, 20 Ekim 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Ekim 2014
  15. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    Bu olay bütün kulaklıklar için geçerli olabilir mi?

16. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    Yok PFE nin sürücüsünden dolayı olan bir durum. Kablo aslında bir nevi krossover gibi olmuş.

17. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Kabloda veya kulaklık kuplarının içinde direnç kullanan üreticiler var. Ancak diikatli olmak lazım, dirençsiz ses daha kötü olabilir veya sürücü zarar görebilir uzun kulanımlarda.

18. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,439
    @kornography dinamik kulaklıklarda denk geldin mi böyle bir şeye?

19. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Evet, Fischer Audio'nun Oldschool diye bir kulaklığında vardı kupa içinde direnç.

Sent from my iPad using Tapatalk

20. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Dx90'in kutusundan cikan burn-in kablosunda da var aynisindan.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi