Phonak Audeo Perfect Fit Earphone 111 aka PFE Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Phonak' forumunda ulyses tarafından 30 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. hermanni

hermanni
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. inceleme tadında mesajlar atılmış=)
    hocam sana ayrıca teşekkür etmek istiyorum. arkadaşımıza sorayım ayrıca bir şey yapmış mı..

2. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,622
    earphone solutions çok güvenilir bir site. westone um1, um2 ve 3 almıştım onlardan. shipping ücreti fedex kullandıkları için biraz tuzlu oluyor ama güvenliği ve hızı dolayısıyla değer. faturayı 100 dolar altı kesiyorlar rica edersen. ayrıca ordan alışveriş yaparsan tavsiyem "westone monitor saver" da (kulaklıkları nemden koruyucu ufak bir düzenek) alman. 10 dolar civarı bir ücreti var, o mereti earphonesolutions dışında hiçbir yerde bulamadım. ebaydekiler yurtdışına göndermiyor. westone um1 ve um2 yle kullanmıştım, taşınırken kayboldu, hala ararım açıkçası. gerek custom, gerek universal tipler için inanılmaz bir icat, nemin n'sini barındırmıyor kulaklıkta. neyse konunun dışına çıktık:) sonuç olarak, earphone solutionsdan gözün kapalı alışveriş yapabilirsin;)

Collapse Signature Expand Signature
  3. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    Arkadaşlar pfe için hiçbirşekilde shure un olive uçlarını veya başka bir çözümü önermiyorum. Etymotic in glider uçlarını denedim pfe nin yapısı sayesinde inanılmaz
    oturdu kulağıma ama ses hayal kırıklığı yarattı. Eğer iyi ses vermesini istiyorsanız çok
    fazla oturmaması gerekiyor kulağnınza. Sanıyorum ulyses in custom uçlar ile yaşadığı sorun buna benzerdi. Özellikle tizlerde çamurlaşma oluyor. İşin garibi kendi uçlarından büyük boylar kulağıma daha iyi oturduğu halde orta boy uçlar kesinlikle daha iyi ses
    ses veriyor,ses daha doğal duyuluyor.

Bunun birinci nedeni kulağa daha derin girmesi ikincisi ise bir miktar boşluk bırakması.
    Aynı etkiyi er6i ile de gözlemledm sünger uçlar sesi boğuyor. Dikkat etmekte fayda var.

4. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    113
    Katılıyorum. Phonak'ın sahnesini en iyi veren, en temiz ve detaylı ses veren uçları yine kendi orta boy silikonları. İzolasyon çok yüksek olmuyor bu uçlarla ama ses açıkken otobüsün sesini yine de duymazsınız.

5. hermanni

hermanni
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkür ederim bilgiler için:) eğer pfe alırsam buradan westone için gerekli parayı toplayabilirsem ebayden almayı düşünüyorum.. kargo ücreti 45 dolarmış bu arada siteden alışveriş yapmayı düşünen arkadaşlar varsa..

6. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    Evet kargo ücreti biraz fazla görünüyor ama takip numaralı ve sigortalı kargolar 30 dolarda aşağı da olmuyor pek. Ama bana kalırsa bu şekilde satın almak en doğrusu çünkü zaten zorluklarla satın aldığımız ürünleri beklenmedik sürprizlerden korumuş oluyoruz. Bence ebaydan da satın alsak 150 dolar üstü herşey için express mail ile yollanmasını sağlamak ve sigortalamak..

7. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    654
    arkadaşlar sonunda korktuğum başıma geldi ve pfe nin kulaklık girişlerinin olduğu yerler ayrılmya başladı diğer kullananan arkadaşların dikkat etmesi için yazıyor ve resmi koyuyorum...

resim ekleme kısmını doğru yapsamda benim bilgsayarda birşeyler eksik galiba resim ekle deyinceki kısımlar gelmiyor

http://img404.imageshack.us/i/imgp3773.jpg/

Ayrıca da um1 i özlemiyor değilim sırf kablosu yüzünden.. canım ciddi manada sıkıldı valla.

8. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    88
    Geçmiş olsun sserkogss.
    Garanti konusunda bir sıkıntı olmaz eminim hemen yenisi ile değiştireceklerdir.
    Benim beyaz pfe de hiçbir sorun yok henüz. Yeni seri siyah modellerde de çözüldü diye duydum. Umarım sorunun kısa sürede hallolur.

9. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    654
    witness ulyessin ikinci elini aldığım için garanti olayı yok :)

o kısma ekstra birşeyler düşünün derim ben, ayrıca çok dikkatli kullanmama rağmen böyle oldu

10. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Benim de en kortuğum şeylerden biridir bu olay... O yüzden kaba bir şekilde bantlıyorum o hassas bölgeleri... İğrenç görünüyor ama işte mecburiyet

11. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    113
    Üzüldüm Serkan. Diğer başlığına sorun ne diye sormuştum bunu görmeden. Aslında hala çürüğe çıkmış değil. Seste bir problem yoksa bantlamayı dene derim. Hiç olmadı kabloyu komple değiştirme opsiyonun var her zaman. Açması çok kolay değil ama Vibe gibi imkansız da değil.

12. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    654
    zaten açtım içini güzelce driverları gördüm kablo değiştirmek mümkün. kablosunu biraz içine çekip yeniden lehim lemeyi düşünüyorum. bence böyle olmasının sebebi ear guide denen meret niye dersen uç noktasına tam oturmadığı için ve takarken de biraz oynayınca oluyor...
    aman dikkat edin derim ben

13. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    113
    Ear guideleri bantlayarak sabitlemek lazım. Ama yine de dibinde biraz boşluk kalıyor. Sanırım artık bu kablo sorunu da çözmüşler. Sonradan gönderdiklerinde herhangi bir sertleşme olmadı.

14. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    113
    Arkadaşlar pfe nin silikon ucunu düşürüp kaybettim. İnternetten araştırdım ama Türkiyeye gönderi yapan bir yer bulamadım. Phonak yedek parçalarını Türkiyeye gönderebilen bildiğiniz bir adres var mı?

15. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,622
  16. selim

selim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    13
    Ben yazarken compicat önce davranmış. :)

Phonak'a da yazabilirsin, ben etymotice sormuştum ücret istemeden gönderdiler.

17. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    113
    Sağolun arkadaşlar :)

18. toytoy

toytoy
    Expand Collapse
    Guest

sonuç olarak bende Phonak Audeo Perfect Fit Earphone kullanıcılarından biri oldum...

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    540
    Hayırlı olsun, güzel bir seçim :eek:k

20. woo2y

woo2y
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Phonak Türkiye'den 250 tl gibi bir fiyata temin ettim, garantili ürün için çok iyi fiyat olduğunu düşünüyorum...

Fiyat performans olarak gördüğüm en iyi kulaklıklardan biri, w3ü aratmıyor diyebilirim :love: