Pioneer DJE 1500-K kulaklık izlenimleri

'Pioneer' forumunda Hanamichi tarafından 28 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    3847 eklentisini görüntüle

Pioneerın bas severler için ürettiği bu seride basseveleri aşırı sevdiğini düşünüyorum çünkü kulaklık tamamen bas üzerine kurgulanmış .Kalitesi ve derinliği çok iyi ona lafım yok özellikle trance gibi türler için çok uygun . Son zamanlarda çok bas ağırlıklı kulaklık kullanmadığım için bir saat kadar dinlediğimde gerçekten beni yordu .

Sanırım djler için üretildiğinden diğer müzik türlerine pek uygun değil ,dinlediğim caz,akustik türü parçalarda gitar sesinde ve sanatçı sesinde bas yoğunluğundan dolayı bir detay kaybı ve ton değişikiliği oldu .

Tizleri çok ön planda değil insanı yoran tizleri yok ,parlak bir kulaklık olmadığından tahmin edebileceğiniz gibi tamamen elektronik müzik türlerine uygun bir kulaklık .

Bence eğer bu müzik türleri dinlenecekse yapısı gereğide kulaklığın böyle olması gerekiyor . Basların yoğun olmadığı bir kulaklıkta dubstep yada trance dinlediğim zaman ses bana yavan geliyor ne kadar doğal olsa da parçanın havasına sokamıyor .

Kısaca bas şiddeti oldukça fazla ve sub bas gibi yayılarak katman katman sizi sarıyor .

Kulaklık iki değişik yapıda tasarlanmış kasasından çevirdiğiniz zaman transformers gibi şekil değiştiriyor . Normal modunda kulağınızın arkasından geçirerek ,over ear modunda ise kulaklık düz bir şekil alıyor ve kablosu aşağıya doğru sarkıyor . Çok ufak ve hafif bir kulaklık olmadığı için kulak arkasından takılarak kullanılması daha uygun .
    3842 eklentisini görüntüle 3843 eklentisini görüntüle

Jack kısmı 3.5 mm standart girişe sahip kutu içeriğinden 6.3 mm dönüştürücüsü de çıkıyor .Bu dönüştürücüyü çevirerek sabitliyorsunuz ,pioneerın kafaüstü modellerinde de aynı bağlantı kullanılıyor sanırım djler hareketli olduğundan bağlandığı setten zırt pırt çıkmasın diye dizayn edilmiş .
    3844 eklentisini görüntüle
    Kablosunun belli bir kısmı kumaş örtülü ve hafif bir kablo . İşçiliği çok güzel ve kaliteli duruyor ve mmcx sonlandırmalar kullanılmış değiştirilebilir yapıda .Kablo hafif olmasına rağmen sonlandırmaların olduğu kısımda kullanılan malzemeden dolayı ağırlığı artıyor
    3845 eklentisini görüntüle

Taşıma çantası hafif sert kulaklığı koruyabilecek bir yapıda ve taşımaya elverişli bir ağırlıkta ben beğendim .
    3846 eklentisini görüntüle

Sürülme bakımından çok sorun çıkaran bir kulaklık değil çoğu dapın aşağı yukarı besleyeceğini düşünüyorum . Ben samsung galaxy s3 te bile yeterli sesi aldım ama çok yüksek sesle müzik dinlemediğim için misal 60 birimlik bir cihazda maksimum açtığım ses seviyesi 30-40 birim .

Kimler almasın : Klasik müzik dinleyip ya şu kemanların uzamasını bi dinleyim ,çelloya bi bakayım ,tiz seslere çıkan sanatçılara da bayılıyorum diyenlerin seveceğini pek sanmıyorum .

Kimler alsın :

-300 500 300 500

-aga nasıl kulaklık ?

-Bomba bomba olm sanki geçenki partideki gibi kolonun yanında duruyorum .Çok iyi panpa ya

Bu adama gider rap ,r&b,pop dinleyene gider .Bundan sonra herkese gider .

Genel Özellikler

• 9.4 mm Dinamik driver sayesinde yüksek bass frekansı
    • seramik toz kaplamalı tremble(tiz galiba) ve hafif CCAW ses bobinleri sayesinde temiz mid çıkışı sağlar.
    • Seçilebilir kullanım, Kulak dışı veya kulak içi
    • Poliüretan (Sertleştirilmiş Plastik) Kablo
    • Dayanıklı ve kullanışlı
    • Farklı bedenlerde kualk içi slikonlar (XS/S/M/L)
    • Beyaz ve siyah renk seçeneği. (DJE 1500-K Siyah ve DJE 1500-W Beyaz)
    Teknik Özellikler

Form/Driver: kapalı/Dinamik driver

Empedans: 22 Ω

Hassasiyet: 105 dB

Frekans Aralığı: 6 ~ 22,000 Hz

Maksimum güç: 300 mW (5w)

Unit:

φ9.4 mm dome

Bağlantı Kodu: OFC litz wire 1.6 m (Kaldırılabilir)

Giriş Konnektörleri: φ3.5 mm stereo mini plug

Altın plate, 2-yollu

Fiziksel Özellikler

Ağırlık: 6.1 g (Kablosuz hali)

12 kişi bunu beğendi.