Pioneer Se-Cl-24 İzlenimlerim

'Pioneer' forumunda UmutecH tarafından 18 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Pioneer Se-Cl-24

Merhabalar,geçtiğimiz yaz aldığım ancak bir türlü bilgi paylaşımı yapamadığım Pioneer Se-Cl-24 ürün kodlu kulakiçi kulaklık hakkında belki bir yerlerde birilerinin işine yarar diyerekten,birşeyler karalamak istedim.

Teknik Veriler;
    Maksimum Giriş Gücü: 100mW
    Frekans Yanıtı: 20-20000Hz
    Duyarlılık (1W/1m) : 100dB
    Giriş Tipi: 3.5mm 3P mini-jack (Altın Kaplama)
    Kablo Uzunluğu: 1.2 Metre
    Sürücü Ünite Çapı: 9mm
    Ağırlık: 5 g

Öncelikle fiyatından başlayalım,iheadphones'da 25€ ancak ben D&R’dan 25TL’ye aldım.D&R bazı ürünlerde gerçekten iyi indirimler yapabiliyor. Şekline şemailine bakınca 25TL bedava bence.Deri kaplaması ile o kadar şık bir ürün olmuş ki ses vermese de olur diyebilirsiniz.

YAPI:
    Fiyatını göz önüne aldığımızda sağlamlık açısından en ufak bir sorun sezmedim. Kasa normal olarak sert plastikten üretilmiş ve dış yüzeyi deri kaplı. Ürünün 2 rengi olduğuna şahit oldum, siyah ve kahverengi.Ancak sarı,mavi ve birkaç rengi daha varmış.Yapı ile alakalı ufak bir detay da filtreler,sağ filtre siyah iken sol filtre kırmızı.Ufak bir detay gibi görünse de hangisi sol, hangisi sağ diye o ufak yazıları aramanıza gerek kalmıyor.
    Kablo ise kumaş kaplı,dolaşmaya müsait bir yapıda ve mikrofonik etki bir miktar mevcut.Çok ince bir kabloya sahip olsa da, bir hayli sağlam olduğunu düşünüyorum.Tabi sağlamlığını zaman gösterecek.3,5mm.’lik jack altın kaplama ve l şeklinde.

SES;
    Ben ürünü sadece meraktan aldım,yani üründen herhangi bir beklentim yoktu.Nedendir bilmem ama bir hayli bas ağırlıklı bir ürün olarak tahmin ediyorken,kulağıma takar takmaz beni şaşırtan bir ses rengi ile karşılaştım.Bas ağırlıklı veya boğuk bir kulaklık değil.Baslar derine inmiyor vurup geçiyor denebilir.Frekanslar yükseldikçe belirginleşirken,midlere doğru bir hayli düşüş gerçekleşiyor.Vokaller normalden biraz saha uzak ve midler daha geriden geliyor.Midlerde perde de mevcut.Midlerin geriden gelmesi sahneyi bir miktar rahatlatıyor.Geniş veya derin bir sahneye sahip olmasa da yeterli seviyede bir sahne başarımı mevcut.Midlerin geriden gelmesinin bir diğer artısı da üst midlerde sbilance'a kaymamasıdır.Erkek vokallerde sorun sezmesemde bayan vokallerde seste çatlama gerçekleşebiliyor.

Kulaklığın en çok çuvalladığı yer ise tizler.Üst frekanslar bir hayli sert ve düşük çözünürlüklü.Tam olarak ''teneke gibi'' tabirinine uygun bir sunum gerçekleştiriyor.Hem kötü bir sunum gerçekleştiriyor hem de bir genel ses renginde çok önemli bir yer tutuyor.Yani üst frekanslar geri de değil.Belirgin olması kulaklığı hem doğallıktan uzaklaştırıyor hem de sesi sivriltiyor.Tizlerin yoğunlaştığı bölümlerde ıslıklanma da mevcut.

Ses açısından bakarsak beni tatmin etmedi diyebilirim.Bir sony ex082 veya Section 8 yerine tercih etmem.Belki creative ep-630 yerine tercih edilebilir tamamen zevk meselesi sonuçta.Son olarak rock-metal vb.müzik dinleyen arkadaşlar uzak dursun bu üründen,tizler gerçekten işi bozuyor.Adele veya Sagopa Kajmer dinlerken kulaklığı sevdim diyebilirim.Pop vb türevler için fiyatı da düşünüldüğünde tercih edilebilir bir ürün.Ancak fiyat/performans ürünü olduğunu düşünmüyor, sadece fiyatının hakkını verdiği düşünüyorum.Okuduğunuz için çok teşekkür eder,saygı ve sevgilerimi sunarım.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 UmutecH, 18 Kasım 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  2. yam_tar

yam_tar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Biz teşekkür ederiz efendim.Emeğine sağlık.Kulakların zeval görmesin.Başlığı görünce Section8,MH650 misali yine bir bomba mı patlıyor diye düşündüm ama sakinim. :evl

3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Teşekkürler Orhan,evet bomba patlamadı bu sefer ;D

Collapse Signature Expand Signature
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Olsun,inceleme incelemedir.Eline sağlık Umut. :eek:k

Yazın arkadaşlar yazın.10 liralıkta olsa 1000 liralıkta yazın.Herkesin bir bütçesi var.Muhakkak fayda sağlıyor. :wink

5. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    umut abi yorumu okuma demişti ama ben çok beğendim bu kulaklığı section ve mhc650'lerden iki gömlek üstün geldi bana.. tabi deneme yaptığım parçalar daft punk - around the world, skrillex damien marley - make it bun dem, 50 cent candy shop oldular. Fiyatının ucuz olduğuna da aşırı sevindim :)

sanki cks90'da olan eksik bir yanı kapatmış gibiydi sanırım midler daha duyulur halde idi.. Pioneer sistemli gümbür gümbür araba sistemi sesini kulaklığa aktarmışlar gibi geldi bana..