Pricejapan'dan Ürün getirtme (Stax Srs-2170 sistem)

'Genel Tartışma' forumunda Sechtdamon tarafından 1 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Selamlar arkadaşlar, bu sabah bütün cesaretimi toplayıp Pricejapan'dan Stax srs-2170 sistemin siparişini verdim. Japonya'daki fiyatı göz önünde bulundurulursa, anfi masrafı da hesaba katılırsa giriş seviyesindeki (150-350 dolar) civarındaki kafa üstü kulaklılar düşünüldüğünde iyi bir alternatif olarak görülebileceği için, böyle bir başlık açıp, ürünün kargo aşamasını yazıp, hem ileride aynı ürünü almayı düşünenlere hem de Pricejapan'dan alışveriş yapmayı düşünenler için ufak da olsa bir bilgi kaynağı olmasını istedim. Ürün geldikten sonra da kendim inceleme yapacak tecrübeye pek sahip olmadığımı düşündüğüm için ve de karşılaştıracak ekipmana da sahip olmadığım için, inceleme yapmak üzere ürünü gönüllü olacak arkadaşlarla, büyük şehirlere geldiğimde, karşılaştırmalı bir incelemeye de tabii tutmak istiyorum.

Ödemeyi, siteden ürünü seçip, önergeleri takip ederek 1 Temmuz saat 11 sularında sipariş verdim. Kendileri Siparişin alındığını ve ücretin aktarıldığını çok hızlı bir biçimde onayladılar. Srs-2170 ve Cpc-1 cover toplamda (%3,5 paypal komisyonu ve ems kargo ücreti ile) 1350 Liraya mal oldu. Ürünün kargoya verilmesini heyecanla bekliyorum.

8 kişi bunu beğendi.
  2. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,772
    Hayırlı olsun... Sağ salim gelir inşaallah :)

2 kişi bunu beğendi.
  3. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Teşekkürler hocam, umarım bir sıkıntı çıkmadan gelir, gümrük de çıkmazsa üstüne tadından yenmez...
    Bugün sabah mail geldi, 3 Temmuzda ürünü kargoya vereceklerini söylediler.

2 kişi bunu beğendi.
  4. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Bravo, (bu setin) fiyatı oldukça düşük olmasına rağmen sanırım kimse Stax denemiyor yurdumda. Sayenizde bizde görmüş oluruz.
    Bu arada Japonya 100V kullanıyor, voltaj dönüştürücü işini nasıl hallettiniz?

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Dulty Hocam şansıma burada çok iyi bir elektrikçi/elektronikçi var, Kütahya/Tavşanlı'da. Giriş ve çıkışları uygun başka bir adaptör kullanacağım srm-252s için. Elektrikçi halledilebileceğini söyledi. Kutu açılımı videosu buldum rastgele Youtube'da gezerken, oradan tüm değerlerini aldım adaptörün. Adaptör de zaten çinde yaptırılıyormuş, dolayısıyla iyi bir adaptör de değerler uyuşursa ziyadesiyle iş görür diye düşünüyorum. Hocam denemek isteyen herkese kapım açık zaten, Hatta kıyaslamaya ürün vs getirene mangal da benden. İl dışına çıktığımda da forum üzerinden haber verip, inceleme yazabilen, elinde kıyaslamaya ekimpanı olan arkadaşlarla da görüşmek, ortak bir inceleme yazmak da isterim.
    Hocam Stax'a yönelmemin sebebi de, analitik yada natural, renksiz ses aramamdı. Daha evvel bu piyasa ürünleri hariç Rockit-R50 ve ATH AD-700 kullandım ve istediğim ses renginin bu olduğuna kanaat getirdim. Upgrade ararken de birkaç kulaklık (ATH R70x, AKG k702, Beyerdynamic dt880) buldum, baktım önerilen anfilerle üç aşağı beş yukarı aynı fiyata geliyorlar, meraklı biri de olduğum için Stax'a yöneldim. Anfinin (srs-252s) daha önceki modelinin çok güçsüz olduğu ve sr-202 yi besleyemediklerini yazmışlar ama risk aldım artık. Aslında bir iki model üst de alabilirdim ama en dipten başladığımda tepeye doğru gidilen yolun daha zevkli geçeceğini düşündüm. :)

3 kişi bunu beğendi.
  6. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Problem olmaz o zaman adaptör olayı. Dört gözle izlenimlerinizi bekliyoruz.
    Mangal için dağları aşar gelirim normalde, aklımda bulunsun ;)

4 kişi bunu beğendi.
  7. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Organize olalım, şenlik yapalım Kütahyada :)

2 kişi bunu beğendi.
  8. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,361
    Biz önce İstanbul'da bir şenlik yapabilelim, Kütahya sonra olabilir :p

9. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    :) buyrun gelin hocam kapım açık. İstanbula ben de gelicem bayramdan sonra zaman denk getirilirse buluşmaya katılabilirim.

10. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hiç olmadı ofisim her zaman açık. Son İstanbul buluşmaları hep bendeydi.

2 kişi bunu beğendi.
  11. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Güncelleme: Tedarikte sıkıntı çıkmış. Sıkıntının Stax dağıtımcısından kaynaklandığını söylediler. Kargoya verme Pazar gününe ertelendi. Durduk yere canım sıkıldı ama, elden ne gelir...

12. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    782
    Stax sr-507 kulaklığı herhangi bir dap ile veya protatif amfi ile kullanma imkanım mevcut mu ? Konu stax olunca sormak istedim...

13. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    @ax maalesef hocam. Elektrostatik kulakliklarin kabloları ve girişleri farklı. Sadece elektrostatik kulakliklarin amfileriyle yada hoparlor amfilerine elektrostatik güçlendiriciler bağlanarak surulebiliyorlar. Kaldı ki giriş uysaydi bile çalışma prensipleri farklı. Yüksek voltaj ve düşük amper ile sürülüyor elektrostatik kulaklıklar. Sr 507 yı de hakkıyla sürmek 3-4 bin liradan da aşağı mal olmaz bildiğim kadariyla.

2 kişi bunu beğendi.
  14. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Evet arkadaşlar, sistem, çıkan aksilik dolayısıyla sipariş ve ödemeden 4 gün sonra, yani bugün kargoya teslim edildi. Hafta bitmeden Türkiye'ye giriş yapacağını söylediler. Hep beraber göreceğiz.

15. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,908
    adamlar yaparken bu kadar heyecanlanmıyordur,biz alırken bile heyecanlanıyoruz..hayırlı olsun..

16. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Hocam heyecanlıyım ama buraya her adımı yazmamın sebebi bu değil. İleride İnsanlar Pricejapan'dan bir şey getirtmek istediklerinde işlerin nasıl ilerlediği hakkında bilgi sahibi olmalarını istedim. Stax ürünler için de geçerli tabii bu. Çünkü Stax ürünler ve japonya menşeiili audio ürünlerinden de bazıları Pricejapan'da piyasa fiyatının çok altına mal oluyor. Stax ürünleri de forumda çok fazla tercih edilmeseler de odyofili dünyasında bilinen/tanınan ürünlere ciddi alternatif ürünler. Bu başlığı açıp adım adım yazmamın sebebi bu. Örnek verecek olursam Benim aldığım setin stax usa da fiyatı 745 dolar iken bana vergiler hariç 500 dolar gibi bir meblağa mal oldu.

17. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Güncelleme:
    Ürün Temmuz'un 6'sında Japonya saatiyle 11:50'de Japonyadan yurt dışına sevk edilmiş. Sanırım bugün yarın Türkiye'ye giriş yapar.

2 kişi bunu beğendi.
  18. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Güncelleme:
    Ürün bu sabah saat 09:02'de Türkiye'ye giriş yapmış. 13:30'da yurt dışı kabul geliş kaydı yapılmış. Saat 14:04'te de zimmet alınmış. Zimmete alma nedir gerçekten anlayamadım, diğerleri eyvallah da... Bilen birisi var mıdır? Kaç gün içinde elimde olur vesaire? Log'u paylaşmam gerekirse onu da paylaşabilirim.

19. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,321
    Sanırım 75 dolar üzeri bir ürün olduğundan gümrüğe takılmış. Dolayısıyla gidip almanız gerekebilir. Gitmeden nasıl çözülür ben bilmiyorum ama bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır

2 kişi bunu beğendi.
  20. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,646
    Evet hocam, gümrüğe takıldı da gümrük borcu vs. görünüyor sitede. makul bir meblağ çıkmış. Ptt'nin buradaki şubesine gönderilip olası vergilerin burada ödeneceğini biliyorum ama, tabii bu bilgiyi de buradaki ptt çalışanlarından öğrendim. Net tecrübelere sahip birisi yardımcı olsa gerçekten çok güzel olacak.