PTT Mağduriyetimi Giderdi @barocka

'Genel Tartışma' forumunda bahirtaha tarafından 3 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    2) barocka isimli arkadasa durumu asagidaki sekilde belirttim.

[4/4 10:49] Onur: Selcuk beyden aldigim demo urunuydu hocam. Kendisine o selde ulaşmış. Urun ibasso dan gekdikten iki gun sonra ben aldim.
    [4/4 10:50] Onur: Aksesuar olarak yaninda canta verebilirim.
    [4/4 10:50] Onur: Onun disinda kulaklik uclari ve kutusu yok

Picasso16 bunu beğendi.
  2. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Ben kendisinden ozur diledim tatlıya baglandigini düşünüyorum .Bunları yazmanıza gerek yoktu bence.

3. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    487
    Olsun ben kapansın demeden kapanmaz :)
    :) umarım ptt den olumlu yanıt çıkar

onurdogan4 ve bahirtaha bunu beğendi.
  4. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,915
    ptt dapıtımı taşeron firmalara yaptırıyor,eskiden bir postacı 25 sene hizmet edip aynı mahalle dağıtımını yaparak emekli olurdu,o yüzden de devlet kapısından olmamak için siciline en ufak zarar gelmemesi için çabalardı,ama taşeron işçileri ayda bir değişiyor,zaten insan kaliteleride çok düşük,elindeki paketlerden kurtulmak için oraya buraya bırakmalar,imzasız ürün teslimleri v.s. tam bir türkiye özeti kurum olmuştur,o yüzde değerli gönderilerinizi 3-5 bakmadan özel kargo firmaları ile gönderin,onlarda çokmu masum değil tabi ama en son tarafıma gelen gönderiyi çalışan telefonumu arayarak en azından emin olmak adına birşeyler yapmaya çalışıyorlar..

Picasso16 ve theoldman bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,180
    Eğer gerçekten böyleyse çok kötü. PTT en azından devlet kurumu diye itibar ederdik...

6. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    487
    En iyisi gördüğüm kadarıyla pahalı üründe sigortalı olarak kargolatmak. Bunda bari sıkıntı yaşayan yoktur.

7. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    İlk mesaj güncellenmiştir

H3llDORADO bunu beğendi.
  8. H3llDORADO

H3llDORADO
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    26
    Olaydan yaşadığınız stres dışında zararsız çıkmanıza çok sevindim. En başından beri merakla takip ediyordum. Forumda son zamanlarda bu tarz olaylar artmaya başladı sanki. Umarım birdaha yaşanmaz böyle şeyler. Sonuçta herşey insanda başlar insanda biter. Tekrardan geçmiş olsun.

barocka, onurdogan4 ve bahirtaha bunu beğendi.
  9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    128
    Eline sağlık dostum, öncelikle paranı almana sevindim.. bana göre de Selçuk bey’in konuya en başında dahil edilmemesi gerekirdi. Olayın barocka tarafından sorumluluk alınıp çözüme kavuşturulması gerekirdi. Ticari ahlak bunu gerektirir. Kendisine arka çıkan bazı kişiler de ben satış ilanı açtığımda fiyatlardan dolayı konuyu yorum bombardımanına tutmuştu. Ticaretini mi yapıyorsun yok burada bu tarz şeyler olmaz.. Gördük neler olduğunu .. neyse.. kendime pay çıkarma derdinde değilim ama yeri gelmişken bir iki kelam edeyim dedim ben de.. Taha kardeşime tekrar geçmiş olsun diyorum.

bahirtaha bunu beğendi.
  10. tsora

tsora
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Geçmiş olsun hocam mağduriyetinin giderildiğine sevindim. Keşke satın olmuş aldığınız arkadaş bunun çözümü için uğraşsaydı ama yapacak bir şey yok.

11. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    337
    Polemik hiç sevmiyorum, aynı hobiye tutulmuş insanların güzide forumu olarak gördüğüm bu oluşuma yakışmayacak hiç bir şey yapmadığımdan/yazmadığımdan da adım gibi eminim…

Benim tespit edemediğim, alıcının tespit ettiği sorunun teyidini, ürünün distribütörü arkadaşımız Selçuk Bey' den rica ettim kabul etti. Sorun teyit edilir edilmez parasını iade edeceğim konusunda alıcıyla anlaştık.

Yaşanan süreç, gereksiz sataşmalar, hakaretler dolayısıyla ne kadar üzüldüysem, PTT kargonun kendi ayıbını telafi etmiş olmasına da bir o kadar sevindim doğrusu...

theoldman bunu beğendi.
  12. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Daha halen politika pesinde beyfendi. Senin haftalardir tespit edemedigin benim kullanimim boyunca olmayan sorunu adam paketi acar acmaz tespit etmis ne iş. Kendisi disinda herkes çabaladi. Beyfendi uzuntulerini dile getiriyor halen gülermisin ağlarmisin.

Makale_Helvetia ve bahirtaha bunu beğendi.
  13. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    337
    Selçuk Bey' le haberleştik süreçte, alıcının dekontu gerekiyormuş, geri ödeme için, ilk fırsatta gönderdim…

14. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Her şey oldu konuşuldu bitti @barocka bey mesaj atıyor(neden acaba) . Bugüne kadar neredeydiniz ? Sevindiğin tek şeyin bu süreçten sıyrılmak olduğuna adım gibi eminim. Onun haricinde söylediğin şeylerin herhangi bir soruma yanıt, çözüm vesaire olmadığını da gördüğüme şaşirmadim. Alışveriş yapmak paramı alırım gerisini sallamam olayı değildir. Bu yaşınıza gelmissiniz ama bunu ogrenememişsiniz malesef. Ya da öğrenmek istememişsiniz. Para bazı şeylerden önce geliyor demek ki sizin için onu anlıyorum. Tez vakitte bu "guzide" forumdan ayrılmanız temennisiyle.

Makale_Helvetia bunu beğendi.
  15. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    337

16. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Bak şu aşağıdaki çantanin tutari yaklasik 20 lira.

Benim açimdan konuyla ilgili daha da söylenecek bir şey kalmamistir.

[​IMG][​IMG]

#56 onurdogan4, 7 Mayıs 2019
    Son düzenleme: 7 Mayıs 2019
  17. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    137
    Adam kullanırken üründe sorun yokmuş , siz sorunlu deyince ürünü satın aldığı firmaya göndermek istemiş sizde kabul etmişsiniz.Sizin bundan sonra ağlamanız için bahane kalmıyor.
    Her elektronik ürünün bir ömrü var.
    Benim kulaklığımdada oldu.
    2 saat dinledim birşey yok çıkardım taktım sol taraf gitmiş.
    Size denk gelmiş olamaz mı ?
    Arkadaş şimdiye kadar çok ürün almış satmış kimseyle bir sorun yaşamamış.
    En ufak bir olayda nitelikli dolandırıcı yaptınız adamı.
    Ayıptır , terbiyesizlik yapmayın.
    Bu kadar ürün alıp satan adama bunu yaptıysanız yarın öbürgün yeni üye birini parça parça edersiniz siz akbabalar gibi.
    Kulaklığın ilk sahibiyle bir olmuş adamı linç ediyorsunuz.
    Barockayı forumda görmek isterim siz ikinizin aksine.

barocka bunu beğendi.
  18. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Bak hocam çok şey kaciriyorsun. Birincisi bir kişinin çok alışveriş yapması onun güvenilir bir kişi olduğu anlamına gelmez. Hatta bunu kötüye kullanan, bir sürü sorunsuz alışverişim var diyerek alışveriş sürecini umursamayan, baştan sağma yapan bir çok kişi ve kişiler gördüm.Su an da görüyorum işte. Bunun örnekleri forum donanımda da çok vardır. Referanslarına güvenerek zaten insanlar bana inanır tarzında olan. ikinci husus mmcx zarar vermesi kolay bir şey değildir. Ellerimde paralanan Chi fi lerde bile bu tarz bir sorun olmadı. Sizde bizi suçlu çıkarmadan, terbiyesiz demeden önce 2 kere düşünün o yüzden. Sizin kulakliginizin 2 saatte bozulması bir kıssas değil .Kaldı ki değil 2 saat ilk baktığım şey o mmcx ler oldu. Elime aldım ve anladim, bu.

19. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    benzer bir sorun ben de yaşadım hocam yukarıda yazdığım gibi

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    102
    Daha fazla uzatmanin bir anlami kalmadi artik şu saaten sonra. Hersey yeterince ortaya konuldu, yazildi cizildi. Rica ediyorum beni bu konuya tekrar dahil olmak zorunda birakmayin.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.