PTT Mağduriyetimi Giderdi @barocka

'Genel Tartışma' forumunda bahirtaha tarafından 3 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    151
    Daha önceki alışverişleri baz almayıp neyi baz alacaz ?
    Güvenilir ise güvenilirdir.
    Bu adam bu kadar zamandır forumda , bilmiyor mu sıkıntılı ürün gönderse neyle karşılaşacağını ?
    Kargoda eğilmiş olabilir mesela ?
    Nasıl olduysa malzeme zarar görmüş.
    Size makul bir teklif yapılmış.
    Ürünü satın alan yere gönderip oradan bilgi almak.
    Ne olursa olsun ben para iadesi yapmam , sorunu kabul etmiyorum dememiş.
    Ama siz sanki kasıtlı komplolara kurban gitmişsiniz gibi davranıyorsunuz.
    Size eğilmiş kablo gönderilecek sonrasında barockanın arkadaşı Selçuk Bey devreye girecek.
    Bu ithamlarınız ve yukarıya atılan 20 liralık kutu terbiyesizliktir.
    Ben konunun her satırını okudum.
    Kaçırdığım birşey varsa , yazmamışsınızdır.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Mayıs 2019 ---
    Sizin ki zaten ayrı bir konu.
    Geç farkedip adama birşey demiyorsunuz ama buraya yazıyorsunuz.
    Bunlar hoş hareketler değil.

barocka bunu beğendi.
  2. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    kendisine de söyledim. atışmaya hiç gerek yok, ortalığı ayağa kaldırmadım diye suçlu mu oldum? hata yapmıştır, adı lekelenmesin diye konu açmadım. şimdi siz açsaydınız dersiniz :)

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    151
    Adı lekelenmesin diye konu açmadım diyip burda yazmanız çok ağır ironi değil mi ?
    Aa durun durun hazır konu açılmışken düşene bi tekme borcum vardı benim meselesi.
    Bir insan kararı bir kere alır.Ya o zaman konu açacaksınız ya da susacaksınız.

barocka bunu beğendi.
  4. TONG.

TONG.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    bir hata ikinci kez tekrarlanırsa hata olmaktan çıkar, böyle bir şey olmasa asla söylemezdim. bu yanıtı vereceğinizden de emindim, öngörülerimi boşa çıkarmadınız sağolun :)

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Siz satıcıyı bu kadar koruyup kolluyorsanız, kendisini savunuyorsanız soruları size yönelteyim o zaman siz cevap verin satıcı arkadaşın yerine. Hepsini okuduysanız eksik noktaları görmeniz gerekirdi
    Neden kulaklık gibi hassas bir cihazı parfüm şişesine anadan doğma koyup yolladın ?
    Neden 0.1cm kalınlığında olan kutuya 1cm dedin ?
    Neden bütün süreç bitene kadar tek kelime tek mesaj atmadın da sonra bütün süreç çözülünce birden çıkıp yazmaya başladın?
    Neden ürünü başka birine yollattın?
    Neden sorumluluk alacak mısınız dendiğinde tek kelime etmedin(hayır da bir cevaptır ona da razıyım o bile yok)
    Neden onurdogan84 beyin mağduriyet durumunda ücreti bölüşelim dediğinde tek kelime etmedin?(yine dediğim gibi hayır cevabı da en azından bir cevaptır o da yok)
    Neden iade istediğimde beni boş yere beklettin 1 gün. Yarım dakikalık adres yazamadın ?

Hadi hepsine cevap verin. Madem satıcı arkadaş bu kadar haklı

6. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    151
    Tamam.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 7 Mayıs 2019 ---
    Ben satıcı arkadaş haklı demedim.
    Adam size demesi gerekeni demiş.
    "Bende böyle bir hata yoktu siz var diyorsunuz, gönderelim aldığımız yere incelesinler" Daha ne diyecek size ?
    Bende 2 3 ürün kargoladım , takasla aldım.
    Her seferinde nasıl ve neyle gönderileceğini konuştuk.
    Ben kimseye hatalı falan demedim.
    Ama siz kan emici vampirler gibi konuşuyorsunuz.
    Süresiz ban , forumdan uzaklaştırma vs.
    Adam dolandırıcı mı kardeşim ?

barocka ve TONG. bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,346
    Bu konu,bu başlık kapansın artık.Cidden yeter.

YAHU DAHA ÖNCE DE YAPMIŞSINIZDIR.TEKRAR BİR ALÇAKGÖNÜLLÜLÜK,BÜYÜKLÜK YAPIN.İNSANDIR OLUR BÖYLE DEYİN,KAPATIN.RİCA EDİYORUM SİZLERDEN.

Affetmek,affedebilmek,hatayı anlayıp telafi etmek kadar güzel birşey.Techno-fi forumuna yakışan budur.

ÇOK MU ZOR ARKADAŞLAR?

Xexec, barocka, onurdogan4 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    486
    Konudaki en güzel olay selçuk beyin yaptığı centilmenlik. Gerisini hayretle okudum.

mfya, barocka ve onurdogan4 bunu beğendi.
  9. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,434
    Tartışmayla hiç alakam yok, fakat şunu düzeltme gereği duydum, MMCX aslına bakarsanız sıkıntıları olan bir bağlantı şekli.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    Synchronicity ve barocka bunu beğendi.
  10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,119
    Ben burada gereksiz bir linç etme durumu görüyorum ve bu beni rahatsız ediyor. Satıcı kötü paket yapmış, tamam. Alıcının ürünle ilgili bir şikayeti olmuş, o da tamam. Satıcı, ürünün distribütörü şikayeti teyit etsin, ödeyeyim ücreti demiş. Belki arıza varsa sonrasında ona onartacak, iki iki iş olsun istemiyor. Ayrıca alıcının beyanatına da güvenmek zorunda değil ve tarafsız birini istedi belki. Şimdi şöyle bir durum var:

Alıcı, düzelttiği/değiştirdiği ilk mesajının orijinalinde buraya kadar kendisi için de sorun olmadığını söylemişti. Sorun ne zaman çıktı? Ptt kulaklığı kaybedince. O noktada satıcı için bir araba dolusu laf edildi. Çocuğu ile ilgili sorununa bile dil uzatıldı. Ayıptır, belki acil bir şey oldu, sağlık sorunu vs var, iade konusunda o aşamada zaten anlaşmaya varılmış, yok 30 saniye bulamamış mı lafları çok yersiz, hele hele o noktaya kadar kendisi için sorun olmadığını söylemişken... "Senin için demo ürün olması önemli değilse, senin çocuğun da benim için önemli değil" demek hoş mu, ki tekrar söylüyorum, o anda iade anlaşması yapılmış zaten... Bunu yazan genç arkadaşımız bir gün baba olur inşallah, o gün böyle bir ruh halini anlar belki...

Satıcı şikayetin akabinde, ürün tarafsız kişiye gitsin, onaylasın, iade yapayım demiş. Bu gayet düzgün bir yaklaşım. "Bana ne" dememiş. Ptt kaybetmiş ürünü. Satıcı ürünü geri alabildi mi? Distribütöre ürün ulaştı mı? Hangi dünyada iade edilmeyen ürünün ücreti geri veriliyor? Bu linç niye?

Özetle, bu konu beni ziyadesiyle huzursuz etti. Ambalaj kalitesi harici bir problem görmediğin bir alış-verişte satıcıya çok yüklenildiğini düşünüyorum. Bu benim düşüncem, rahatsız olduğum yerleri yazayım dedim. Katılmayan şahsıma direkt sataşmasın, karakter, ahlak lafları dönmesin, üzmeyelim birbirimizi.

Sent from my fridge using Tapatalk

refuserQ, mfya, NightOwl ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  11. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    321
    Öncelikle ilk mesajimi okudunuz mu? Bir yere kadar sabrettim alttan aldım. Sorun yokmuş gibi davrandım.Sikayetime de o şekilde dile getirdim. Fakat üst üste yeni şeyler öğrenince artık susacak takatim kalmadı. Konuşmaya karar verdim çünkü alttan alıyorum diye karşılığında herhangi bir sağ duyu ya da insancıl davranış göremedim. Siz nasıl PTT ye vermen senin secimin diyerek suçu bana yukluyorsaniz ben de aynı şekilde 1 gün bekletilmemim sebebi yüzünden de satıcıyı çeşitli nedenlerle haksız görebilirim . Evet ben de bir gün baba olurum umarım. Böyle gençlerin hakkına giripte mağdur olunca da 3 5 kuruş için kafamı kuma gömüp beklemem merak etmeyin.

onurdogan4 bunu beğendi.
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,236
    Net bilgi olarak herkes soyleyecegini soyledi. Bu bilgiye dayanarak kime ne kadar guvenebilecegine herkes kendi karar verebilir.

Cozume kavusmus bu noktadan sonra laf dalasina giren kisi kaybeder, kendini ve kendi gorusunu itibarsizlastirir.

barocka ve onurdogan4 bunu beğendi.
  13. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,119
    Arkadaşım, Ptt ye vermek senin seçimin demek bir durum değerlendirmesi sadece. Sen ptt ye verdin, o yüzden suçlusun demek değil. Ama ürünü geri ulaştırmak senin sorumluluğunda. Bunun için ptt yi seç, aras kargoyu seç, beni bağlamaz, bu sadece ürünün sende olduğu o anlar senin sorumluluğunda demek. Senin suçun demek değil tekrar söylüyorum. Ptt kaybettiği için suçlu, ama ürünün geri gitmesi de senin sorumluluğunda.

Ayrıca ilk mesajını okudum, niye değiştirdiğini anlamıyorum, forumda yer mi yoktu? Senin için sorun nerede başladı çok açıktı o mesajda, yukarıda da yazdım zaten.

İade kabul edilince nasıl hak yenmiş, hakka girilmiş oluyor? Ürün ile para yer değiştirince tekrardan başlangıç noktasına dönmüyor muyuz? Hak nerede yenmiş olacak? Ürün geri gitmeyince ne oluyor peki? Linç edercesine birine yüklenmek hakka girmek değil mi?

Ben burada satıcıyı kötü ambalaj yapması hariç suçlayacak, hakka giriyor şeklinde bir ithamda bulunacak bir durum görmüyorum, kimse kusuruma bakmasın...

Sent from my fridge using Tapatalk

returnity, Synchronicity ve barocka bunu beğendi.
  14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,379
    Konu kilitlenmiştir.

refuserQ, eses, ilkercom ve 5 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.