Questyle Audio QP1 & QP1R High-Res Portable DAP

'Haberler' forumunda bakieryigit tarafından 30 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Questyle Audio QP1 & QP1R High-Res DAP

Ürün kutu açılım ve inceleme Videosu:

CAMJAM LONDON'dan birkaç fotoğraf;

Ürün resmi sitesi: http://www.questyleaudio.com/product-qp1

SpecificationsType: Portable audio player capable of up to 24-bit/192kHz and DSD 128.
    QP1R uses higher quality components as well as a more critical approach to the audio circuit, producing lower distortion than the QP1R. The QP1R also employs a different PCBA, a larger internal storage chip (32GB versus 16GB), different version of software, and adds two hours' of playback time for a total of ~12 hours per change with high resolution audio files.

Amplification: Current Mode Amplification (patented), all discrete components. Pure Class A circuitry.

File Format Support: WAV, FLAC, ALAC, APE, AIFF, ADPCM, LPCM, MP3, WMA, WMA Lossless, OGG, AAC, DFF, DSF

Sample Rate: PCM 44.1 kHz to 192 kHz @ 16/24 bit and native DSD up to DSD128 (5.6MHz)

DAC: Cirrus Logic CS4398
    Output: 3.5M mm stereo headphone output and line out with optical output option
    Frequency Response: 20 Hz to 20 kHz (±0.1dB)
    THD+N = 0.0006%
    Output Impedance: 0.15 Ohms
    Internal Memory: 32GB
    External Memory: Supports two microSD cards
    Internal Battery: 3300mAh Li-polymer with a charging time of ~ 4 hours via 2A
    Operating System: Linux
    Body: CNC cutting aluminum case available in Space Gray or Gold
    Maximum Output: 1.9 Vrms
    Price: $899

Headphone amp output power

Frequency Response: 20Hz-20 kHz (±0.1dB)

Gain = High
    Max output amplitude: Vout=1.9V rms
    Output power: Pout=40mW @32Ω

Pout=12mW @300Ω

Gain = Middle
    Max output amplitude: Vout=1V rms
    Output Power: Pout=31mW @32Ω

Pout=3.5mW @300Ω

Gain = Low
    Max output amplitude: Vout=0.53V rms @32Ω

Vout=0.51V rms @16Ω

Output Power: Pout=8.8mW @32Ω

Pout=16.3mW @16Ω

Çinli ve Kuzey Amerika menşeili Questyle Audio firmasının yeni ürünleri QP1 & QP1R , QP1 standart versiyon diye geçiyor ve 599 dolardan satışa sunulacak , QP1R modeli ise referans versiyonu diye adlandırılıyor fiyatı 899 Dolar. Şahsen üzerinde durmak istediğim QP1R modeli , piyasaya ürünle ilgili 1-2 makale son dönemde düştü ve yorumlar gayet iyi görünüyor. Questyle Audio firması ürünleri Apple ürünleri üretmesiyle meşhur herkesin bildiği Foxconn firmasına ait fabrikalarda ürettiriyor.

Cihazla ilgili güzel yorumlar artarsa almayı düşündüğüm bir ürün , forumda konusu yoktu açıyım biraz üzerinde yorum yapılsın dedim.

ilgili inceleme konuları:

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0915/Questyle_QP1R_Portable_Music_Player_Review.htm

head-fi:

http://www.head-fi.org/t/778877/review-questyle-audio-qp1r-with-multiple-headphone-and-iem-pairings

2067 eklentisini görüntüle 2068 eklentisini görüntüle 2069 eklentisini görüntüle 2070 eklentisini görüntüle

2072 eklentisini görüntüle

Firma şuan ürün için ön sipariş alıyor. Ön sipariş için info@questyleaudio.com adresine mail atılabilir.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 bakieryigit, 30 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Ağustos 2015
    11 kişi bunu beğendi.
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Çok güzel görünüyor.Yalnız fiyatlar çok yüksek.Bu çılgınlığa bi son vermesi lazım üreticilerin.

8 kişi bunu beğendi.
  3. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975

AKJR , AK240 , AK380 , AK380 with integrated AK380 amp , iPhone 6 ile karşılaştırma yaparak güç çıkışlarını karşılaştırmış head-fi den @moedawg140 yaptığı karşılaştırma sonuçlarını alta yazıyorum.

The AKJR and AK240 daha düşük volume çıkış gücüne sahipmiş QP1R'a göre..

The AK380 with the integrated AK380 amp : Harici Ak380 ampı ile beraber kullanılınca AK380 en yüksek çıkış gücüne sahip ürünmüş .

AK380 dapı tek başına yine QP1R dapının gerisinde kalıyormuş çıkış gücü (ses seviyesi) olarak , bu da demek oluyor ki karşımızda çok iyi bir kafaüstü kulaklıklara piyasa şartlarında yetecek bir dap geliyor. Canjam London 2015'de ürünü deneyen kişilerin yorumları çok olumlu , orada bulunurken ön sipariş verenlerin sayısı da baya iyiymiş.

Son olarak kafa da canlandırma açısından , İphone 6 yla Tidalı son ses dinlerken duyduğu ses seviyesi (gücü) , QP1R dapına kıyasla 3'de 1 seviyesindeymiş. Ürün gerçekten iyi güce sahip görünüyor , Ether C kıyaslamaya dahil olan kulaklık bu arada.

Hayatımda gördüğün en geniş kulaklık kıyaslaması belki de bu konudadır zaten :) adam o kadar çok kulaklıkla ürünü denemiş ki kafamda şüphe kalmadı o açıdan;

ilgili konu tekrar: http://www.head-fi.org/t/778877/review-questyle-audio-qp1r-with-multiple-headphone-and-iem-pairings

bunlarda Canjam London 2015'den çekilen son fotoğraflar;

2078 eklentisini görüntüle 2079 eklentisini görüntüle

#3 bakieryigit, 31 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Ağustos 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  4. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    #4 complete, 31 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Eylül 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  5. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    Questyle Audio QP1R için firmaya info@questyleaudio.com üzerinden mail attım , nasıl satın alabiliriz diye ,

Yetkili kişi olarak ;

olina.wu@questyleaudio.com

adresinden geri dönüş oldu , kendileri son kullanıcıya direk satış yapamıyorlarmış. Almak istersek de direk çindeki hesaplarına parayı havale etmeniz gerekiyor ki baya zor bir iş , bana hesap bilgilerini gönderdi bu olmaz dedim.

Daha öncesinde Almanya'daki distributorleri üzerinden satın almamı teklif etmişti , şuan Almanyadaki firma bütün Avrupaya satıştan sorumluymuş. Türkiye de ve çoğu Avrupa ülkesinde henüz malum Distributorleri yok firmanın..

Bana Olina Wu , Almanyadaki firmanın ;

Company name : NT Global
    e-mail : markus.nagler@nt-global.com

olduğunu söyledi ve yazışmalarımız oradaki firmadaki yetkiliye pasladı , 1 saat içinde almanyadaki yetkili firmadan maille geri dönüş oldu.

nils.makossa@nt-global.com adresinden şöyle bir geri dönüş aldım ;

Dear Baki,
    I hope you are doing well. Thank you very much for your inquiry.
    We are the German Questyle distributor and at the moment responsible for the whole European market.
    Please place your order via www.questyle-shop.eu
    Please tell me when you need help.
    Viele Grüße – Kind Regards,
    Nils Makossa

Avrupadaki
    bütün marketten kendilerinin sorumlu olduğunu ve satın alma işlemimi ;

www.questyle-shop.eu adresinden yapabiliceğimi söyledi.

bu siteye tıkladığınızda aslında şu siteye yönlendiriliyorsunuz;

http://hifi-passion.de/ resmi satış siteleri burası oluyor. Firma aslında Fiio , Cayin , Hifiman , İbasso , Audioengine Focal gibi pek çok firmanın da distributorü.

Herneyse ürünü satın almak istediğimde , Gönderilecek ülke seçeneklerinde Türkiye dışında pek çok Avrupa ülkesi vardı , Türkiye olmadığı için o an satın alamadım. Nils Makossa mailleşip siteye gönderim yapılacak ülkeler listesine Türkiye'yi de eklettim.

Şu şekilde listede görülebilir fotoğraf ekliyorum ;

2247 eklentisini görüntüle

görüldüğü gibi Avrupa Birliğine üye olmadığımız için 19 vergiyi düşerek gönderim yapıyorlar artık. Gümrük ödemeden almak için düşük bedel yazmıyorlar ürünün üzerine onuda görüştüm bu arada , bu arada kargo ücreti de almıyorlar gönderim için o güzelliği var birde Türkiye'de aldığınızda 18 gümrük ücreti ödeyeceksiniz %1 de oradan karınız oluyor.

Ben daha sonra kişisel 1-2 işim çıktı şimdilik ürünü almayı askıya almak durumunda kaldım , forumdan olurda satın almak isteyen olursa diye yaptırdığım düzenlemeleri ve nasıl satın alacağınızı öğrenmeniz açısından bilgilendirici olur diye burada da paylaşıyorum.

Firmanın sattığı diğer ürünleri de satın alıp Türkiye'ye getirtme şansınız doğdu bu arada olurda bulamadığınız ama bu firmanın distributorü olduğu diğer ürünleri de almak isterseniz Türkiye'ye gönderim yapacaklardır. % 19 Vat düşmeleri güzel değerlendirilebilir.

Satın alma linki: http://hifi-passion.de/marken/questyle/216/questyle-qp1r?c=39

sağ yukarıdan dili ingilizce yapabilirsiniz.

Vat düşünce 755,46 Euro'ya ürün satın alınabiliyor. Sıfır kargo bedeli + gümrük bedeli şeklinde ürünü DHL aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Herkese iyi günler..

Almak isteyen olursa da anlamadığı yerler olursa yardımcı olurum.

#5 bakieryigit, 28 Eylül 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Eylül 2015
    14 kişi bunu beğendi.
  6. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Bu başlığı atlamışım. Ürünün apple ürünleri gibi yekpare sağlam bir kasası var. QP1'in videolarını izledim. Bir bakıma hi res classic desek yeridir. Arayüz alt menülere kadar aynen Classic gibi. Anladığım kadarıyla Foxconn bu üründe clickwheel patentini kullanmış.

7. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    bu dap için paw gold'dan daha iyi diyorlar. acaba doğru mu

8. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    Biraz iddialı olmuş ama sesinin iyi olacağını düşünüyorum. Firma sağlam ürünler çıkartıyor. Masaüstü amfisini kullanıyorum ve oldukça memnunum.

9. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Head-fi'da muhabbet ettiğim birkaç kişi referans DAP olarak kullanıyor QP1R ve çok methediyorlar. Tahmin ediyorum fiyatı da düşünülünce çok iyi bir cihaz, kesinlikle denemek lazım. Şimdi alacak birini bulalım hemen :naughty
    @baran88 CMA800 mü vardı sende? Onun içinde çok iyi deniyor, inceleme filan yapmış mıydınız?

#9 dulty, 25 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Mart 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  10. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    @dulty Evet abi hemi de R'lisinden. Ben beğeniyorum kendisini. Sesi kaliteli, malzeme kalitesi iyi, kutusuna bile özenmişler. Bu konuda kendilerini biraz Lotoo'ya benzetiyorum, kutusundan malzemesine herşey kaliteli bir biçimde yapılmış. İnceleme yapmadık ama yapması için forumdan adını vermek istemediğim bir şahısa yolladık. Nedense hala yazmadı. Şu sıralarda ürünü önce @UmutecH sonra da @MTRMSK deneyecek. Biraz sevinsin garibanlar:)

Bendeki amfisinden ve zamanında daclarına ciddi merak salıp araştırmış biri olarak cihazın iyi çıkacağını düşünüyorum. Şahsen müzikçalar kullanacak olsam ya bunu alır ya Lotoo alırım. Madem ikisi de olmuyor cep telefonu geri kalanından iyi diyerek onu kullanıyorum:)

2 kişi bunu beğendi.
  11. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Objektivist kesime göre daha pahalı herhangi bir amfinin O2 den daha iyi olması için bir sebep yok. Gorecez bakalım :coolsmiley:

12. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    Style demişler ama hiç style değil :p

13. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Ezelden beri 'ölçüm herşey' diyen bir ekip vardır, hatta şu anda velvet konusunda kulaklığın frekans grafiğinin önemi konuşuluyor. Kişisel görüşüm, stereo hoparlör sistemlerinde ölçümler minimal anlam taşır, amfi vs. de sıfır (rakamla yazayım 0), kulaklıkta yine sıfır. Eğer ölçümler önemli olsaydı alemlerin en kral amfilerinin bazıları lambalı olmazdı, lakin ölçümleri gerçekten korkunçtur (hele SET amfilerin). Diğer bir örnek plak sistemleri, çok yüksek düzey olmadıktan sonra arka plan gürültüsü çok fazladır, dolayısıyla SNR ciddi yüksek çıkar. Buna rağmen bir çok kişi referans olarak plak kullanıyor. Böyle bir sistemin arkasına muazzam düşük SNR a sahip bir amfi taksanız ne yazar?

Elbette buna önem veren arkadaşlarımız var, onların fikirlerine saygı duymakla beraber dinlemeden karar vermemelerini, mümkünse blind test yapmalarını rica ediyorum :angel:.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Mart 2016 ---
    Tam konusu açılmışken bakın ne buldum:

http://www.theabsolutesound.com/art...sletter&utm_medium=email&utm_source=email-469

#13 dulty, 25 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Mart 2016
  14. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Dediğimi fazla ciddiye almışsınız:) Şahsen amfilerin teknik detayından pek anlamam, o yüzden o konularda bir şey söyleyemem. Laf attığım amfiyi daha önceden de dinlemiştim zaten, adını aldığı current mode amplification nasıl bir kara büyü bilmiyorum ama baya iyi iş yapıyor gerçekten. Bu qp1 lerin de başarısının temel sebebi muhtemelen odur.

15. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    963
    Benim de araştırmalarım sonucu özellikle değinilen şey "Current Mode Amplification". Dediğiniz gibi hocam burda bi büyü mevcut. Aynı olay Audio-gd'nin ACSS sisteminde de var sanırım. Bi yerde okumuştum dac çipi %10 önem taşıyorsa geri kalan %90 lık önem, dsp ve amfi katına aitmiş.

2 kişi bunu beğendi.
  16. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    @dulty abi bende teknik islere cok takilan biri degilimdir. Ornegin en cok merakli oldugum alan daclardir. Bir dac hakkinda konusurken insanlar direk sabre cip mi vb sorular soruyorlar veya sabreyse birden cok iddiali buluyorlar urunu. Cok garipsiyorum bu durumu. Ornek bendeki Violectric V800. Icindeki cip insanlarin soyleyince himm diyip surat buktukleri( bunu yasadigim insanlar 300-500 dolarlik iddiali chiplere sahip dac kullaniyorlardi genelde) bir chip. Ancak o cok begenilen bircok dac yaninda nal toplar ancak. Ayni durum muzikcalarlar icinde gecerli. Insanlarin baktigi ilk sey chip oluyor.

Kulaklik icinse soyle bir durum var. Grafik, cozunurluk enstruman ayrimi vs konularinda fikir vermiyor ama kulakligin bir noktasinda cokme varsa onu da gosteriyor. Grafikte gozuken inisler veya cikislar kulaklik hakkinda iyi veya kotu demekte olmuyor:) Tonlamasi, hizi,ayrimi iyidir herkes tamam der. O yuzden kulakligin frekans grafiginde gozuken durumlar kulakligin karakteri hakkinda insana fikir verebilir diye dusunuyorum.

4 kişi bunu beğendi.
  17. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Cma800r nasil? Memlekete en iyi nerden gelir? Hd800 ile iyi uyumlu galiba

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  18. DarkFuneral

DarkFuneral
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam, hd800 ile kullanmak icin en ekonomik ve de cokca tehcih edildigi icin asagidaki bottlehead cracka bakabilirsiniz.300 dolar gibi bir fiyati var.Kit halinde geliyor.istanbul'da bu işlerle ugrasan biri, yarim saatte lehimleyebilir size.
    Özellikle hd800 için yapilmistir diyen epey kullanici da var.
    http://bottlehead.com/product/crack-otl-headphone-amplifier-kit/