Rölatif kulak (müzik kulağı) frekans ayırt etme testi

'Genel Tartışma' forumunda Sine nomine tarafından 24 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. Mescalin_35

Mescalin_35
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    conservatuar mulakati gibiydi cok iyi gect :)

2. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

At 500 Hz you can reliably hear pitch differences of 4.5 Hz, which means you did better than approximately 58.0% of people who took our test!
    How will your friends do? Share this test online, or forward this email to find out!

3. Backslider

Backslider
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İlk deneme:

At 500 Hz you can reliably hear pitch differences of 2.125 Hz, which means you did better than approximately 82.2% of people who took our test!

İkinci deneme:

At 500 Hz you can reliably hear pitch differences of 2.1875 Hz, which means you did better than approximately 81.4% of people who took our test!

Gayet istikrarlı sonuçlar ;D Her iki testte de 2-3 defa kararsız kalıp bastım, onlar kesin yanlıştı.

4. kojiroh

kojiroh
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Vakti zamanında head-fi'da görüp gürültülü bir ortamda yaptığımda sonucu beğenmemiş, evde Microsoft LifeChat LX-3000'imle tekrar yapmıştım, sonuçlar şu şekildeydi:

CX300-ii: At 500 Hz you can reliably hear pitch differences of 16.25 Hz, which means you did better than approximately 23.0% of people who took our test!
    MS LifeChat LX-3000: At 500 Hz you can reliably hear pitch differences of 1.71875 Hz, which means you did better than approximately 89.6% of people who took our test!

Şimdi Shure SRH-440'ımla deneyince bu sonucu aldım:

At 500 Hz you can reliably hear pitch differences of 1.25 Hz, which means you did better than approximately 94.3% of people who took our test!

Bulunulan ortam ve kullanılan ekipman çok etkiliyor demek ki.

5. regular6

regular6
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhabalar, daha yeni kayıt oldum, ilk mesajımı atayım, öğrenilecek daha çok bilgi var benim için. Testi sessiz bir ortamda 3. kez yaptım ve konsantre oldukça daha da iyileştiğini gördüm.
    Thank you for taking our Pitch Discrimination Test at http://musicianbrain.com/pitchtest.
    At 500 Hz you can reliably hear pitch differences of 1.125 Hz, which means you did better than approximately 95.8% of people who took our test!
    Kulaklık olarak Sennheiser MX 470 kullanmaktayım ama jack bozuk, değiştirmem lazım. Ayrıca 24 yaşında sağ kulağımla 17 kHz frekansını da duyabiliyormuşum, o kadar yüksek sesle müzik dinlememe rağmen böyle olmasına şaşırdım.

6. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Anca bir eylence olabilir bu test ki olmuş pek bir ciddiye alınmış :gulme :cheesy: :eek:k

7. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47