Radyo Tiyatroları

'Konu Dışı' forumunda compicat tarafından 18 Kasım 2014 tarihinde açılan konu

1. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,627
    Son 20 gün içerisinde araba sırtında bayağı bir kilometre yaptım. Uzun zamandır 'Günü gelecek' diye sakladığım Radyo Tiyatroları arşivim, hayatımda yaptığım en keyifli yolculukları yaşattı bana. Yollar hiç bitmesin istedim. Çok ciddi emeklerin sarfedildiği, hele ki TRT koordinatörlüğünde, bir Metin Akpınar, bir Şener Şen, bir Halit Akçatepe'yi radyo tiyatrosunda dinlemek, gerçekten insanın tüylerini ürpertiyor. Çok başarılılar.

Malum ortamlarda çok fazla sayıda oyun var, hala gönül verenler paylaşımlarına devam etmekteler. Youtube'da özellikle binlerce radyo tiyatrosu mevcut. Aralarında zaman su gibi akıyor.

İş yerinde verdiğim eğitimlerde de daha önce, set'lerin sonunda 10'ar dakika 'Arkası Yarın' oyunları dinletip, katılımcılarda konsantrasyonu maksimuma çıkarmış; en azından birlikte iş yapacağım, sektörde yer alacak yeni arkadaşların çok verimli bir eğitim döneminden geçmesine vesile olmuştum.

Forumda da eğitim sektöründe olan çoğu kullanıcı, pırıl pırıl dimağlar için bu yöntemi kullanabilir :)

En son duyduğum kadarıyla NTV Radyo aracılığıyla Orhan Pamuk'un 'Benim Adım Kırmızı' sı radyo tiyatrosu olarak uyarlanmış ve Arkası Yarın kuşağında Ekim başında verilmişti. Katılan isimler şahane. Oyunun kaydını henüz bulamadım; fakat gerçekten bu dönemde dinlemek istediğim, vakit harcamak istediğim bir aktivite.

Konuyla alakası olan olmayan, söylecek bir şeyleri illa ki olan çokça kullanıcı olduğunu düşünüyorum.

Konu benden, devamı; ileri yaş kullanıcıların belki de Radyo Tiyatroları ile ilgili güzel anıları sizden..

Saygılar, Sevgiler
    Boğaç
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 18 Kasım 2014, İlk mesaj zamanı 18 Kasım 2014 ---
    Sahi ilk defa dinleyecek olanlara 'Timsah', 'Define' ve usta Şener Şen'in de yer aldığı 'Gece Treni' oyunlarını tavsiye ederim.

Collapse Signature Expand Signature
    7 kişi bunu beğendi.
  2. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Çok başka bişey ya radyo tiyatroları :) Çocukken yerel radyolardan birisi yayınlardı, pek bişe anlamadan boyumdan büyük Loewe marka müzik çaların önünde saatlerimi geçirirdim. Şimdi aklıma geldi, duygulandım. Tekrar açıp dinliyim, sağolun Boğaç Bey :)

2 kişi bunu beğendi.
  3. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    O arkası yarın' lar dan aldığım keyfi hiçbirşeyden almamışımdır. Yarın ne olacak acaba diye kafayı az yemedim :)) Konuya da çok güzel girmişsin Boğaç, eline sağlık :))

2 kişi bunu beğendi.
  4. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Adam Bukowski'leri okumuş bitirmiş, radyo oyunu dinliyor. Bende okuyacam bende dinleyecem hocam!

2 kişi bunu beğendi.
  5. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Bukowski okurken mumkunse sarap icin :)

6. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD
    Sponsor AudioMinor

Alınan Beğeniler:
    1,627
    Bukowski okurken pantolonu falan cikarasim
    Geliyor benim. Şarap da neymiş? :)

3 kişi bunu beğendi.
  7. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Puhahahahaa

8. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Bu güzel konu için teşekkürler. Kültür ve sanat hem uluslararası eğilimler hem bir çok eski ve mevcut padişahların geriye ittiği iki cevher.

Yalpalansak da bu rüzgara karşı biz tutunalım sıkı sıkı.