razr58

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda cyraz tarafından 14 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Arkadaşın ilanını 3 ay kadar önce donanimhaberde görüp, Siirt'te olması sebebiyle görüşüp,dinleyip 150 TL'ye aldım. O sırada elinde ipod 5.5g vardı. Satıyorsanız ipodu da almak istiyorum dedim. Belki 1 ay kadar sonra dedi. Arkadaşı yaklaşık 40 gün kadar bekledim, görüştük 1-3 gün içerisinde haber veririm, sanalpazar açarsınız alırım dedim, kabul etti. Aynı günlerde babam fenalaştı yaklaşık 1 hafta Diyarbakır'da kaldım. İnternet yoktu, dolayısıyla arkadaşla iletişim kuramadım fakat 40 gün beklediğim adam beni 5 gün bekleyemedi. Geldiğimde başka bir arkadaşla görüşmüş, anlaşmıştı. Üstüne hocam elimde kulaklık var isterseniz onu vereyim dedi. İstemedim.

Üstünden 2 ay geçti arkadaş dx50 almış. Almak istiyorsan gel görüşelim dedi. Tamam görüşelim, denemek istiyorum ve alma ihtimalim çok yüksek dedim. Almayacaksan beni meşgul etme dedi. Üstüne bir ton laf etti. Ondan 150 liraya aldığım kulaklığı 175 liraya ilan açtığım için beni ayıpladı. Şimdi de bu konuyu, açtığı ilana taşımasından dolayı bu konuyu açma gereği duydum.

Not: Aldığım ürünleri genelde sıfır olarak alırım. Aldığım hiçbir ürünü daha yüksek bir fiyata satmadım. Tıpkı bugün bana 2. el fiyatı 250 liraya mal olan fiio e17 için 190 lira sanalpazar açıp satmam gibi. Satsam da önceki satıcıyı ilgilendireceğini düşünmüyorum. B2'yi satmak konusunda kararsız olduğum için fiyatı biraz yüksek tuttum.

2. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Bence böyle şeyleri sorun etmeye hiç gerek yok hocam. En azından siz sorun etmemeye çalışın. Oto galericilerin kepenk kapatıp terk-i diyar eylemeleri gerekir yoksa. Takılmayın lütfen :)

3. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Ben de çoğu zaman çok sorumsuz olabiliyorum. Belki de öyle sorun edilecek birşey değil ama arkadaşın tutumu ve tavrı gerçekten çok kırıcı. Üstüne haklıymış gibi kalkıp başka yerlerde bunu dile getiriyor.

4. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Takılmayın hocam. Kış geldi, yazın boğuk ve ağır havasından kurtulduk. Camı açıp içime tertemiz havayı çekiyorum -baca dumanı da karışıyor araya, o da tuzu biberi- ve resmen beyin damarlarımın teker teker açıldığını hissediyorum. Normalde de pek çalışmaz zaten. Yemin ederim doğal kafein gibi. Sonra salıverin gitsin. Üzmemek, üzülmemek gerek.

5. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    haha ;D Sizin oralarda doğalgaz kullanmıyorlar mı? :)

6. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Para hırsıyla yanıp tutuşan yöneticimiz bu yıl da kömürde kalmamız konusunda kandırmış komşuları hocam. Ben Antep'te değildim bu gelişmeler yaşanırken. O faturayı yatırmak için PTT sırasına girmeden ölmek istemiyorum :-\

7. razr58

razr58
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle kendi adına haklı oldugunu düşünen arkadaşın böyle insanı karalarcasına dolu bir mesaj yazıp bunu yayınlaması ahlaksızlıktan öte birsey değildir.Forum donanımhaber üzerindeki profilime özellikle bakarsanız nasıl bir satıcı olduğumu ne kadar miktarda satış yaptığımı ve insanların benim hakkımdaki yorumlarımı bulabilirsiniz. Burada donanımhaber üzerinden konustuğumuz tüm konularının mesajlarını ortaya koyarsam sizin ne olduğunuz ortaya çıkar.Tekrardan bu yazıyı okuyacak arkaşlardan zamanlarını gereksiz bilgiyle çaldığımı düşünerek ve bu durumdan ötürü özür dileyerek sahşım adına yazmış olduğunuz paragraflara ait durumları özetle açıklarsak;

1.Öncelikle siz ipod için kırk gün beklenti içerisine girme konusuna gelirsek.Size ben nezaketen de olsa dinlettirmiş olduğum ürünü kırk gün sonra satışa çıkarmam ve bunu size ilk olarak satıyorum demem neden sizi kırk günlük bir bekleyiş içerisinde bıraktı ki.Size ben demişim ürünü kardeşim satıyorum, almak istersen ben siirteyim vereyim deyip sizin asağıda sanki ürünü rezerve ettirip de ben başkasına satmışım gibi konusmanız terbiyesizliktir. Ben siz forum üzerinden üç tane mesaj atmışım siz beni oyalamışsınız , bir haftaya kadar beklemişim ben nerden bilecem babanızın rahatsız olduğunu bir mesaj atıp bunu dile getirmeniz çok mu zor.Kırk gün sonra ben size ürün satacam diye saçma sapan bir beyannet vermedim. Satarsam dedim size ilk olarak haber ederim dedim, ve de haber etim şunları yazdırdınız ya pes artık.

2. Biz sıfır ürün alanlar kerizmiyiz birader. Sen neyin mantığı ile bu cümleleri kuruyorsun.Bu tarz ürünler kolay mı geliyor zannediyorsun, insanlar burada uyumsuzluk nedeniyle dünya kadar ürün satıyor, herkes birbirine denettirerek mi alıyor. Beğenip beğenmemeye bağlı olarak alabilirim ne demek, biz satın alırken bu tarz ürünleri satıcıdan abi bir tur dinleyelim mi diyoruz.Bizim böyle bir imkanımız var mı? Oturup saatlerce forumlarda yazılar okuyoruz, incelemelere bakıyoruz, yurtdışı gelişini, gümrüğünü en gıcığı kargo beklemeyi söylemiyorum bile.Ben dünkü çocuk değilim, art niyetli bir insansınız. Ürünün kozmetiğine, dokunmatiğine, fiziksel durumuna laf etmeye hakkın vardır ancak bu olay ürünü deneyip de abi ben bunun ses karakterini beğenmedim diyerek ürün almamazlık niyetinde olamazsın, böyle bir anlayış yok. Ha şunu da unutuyorsun ki Siirt gibi bir yerde bu tarz ürünleri bulamazsın ama ben sana ürünlerim için deneme imkanı vermişim, her ürün almanda farklı bir ürünü denettirme sanşı vermişim birde üstüne terbiyesizlik yapıyorsun. Hala da diyorum almayacaksan meşgul etmeyeceksin, inan senin boş vaktin olabilir ancak benim zamanım çok kıymetli.Forumda yazdığın mesajları buraya dökerim(yasa gereği yapılacak bu davranış suçtur) insanların yüzüne bakamazsın, bilmem kaç yaşında insansın ayıptır.

3.Son konuya gelirsek, bu arkadaş önceden pazarlığı yapılmış bir ürüne alışveriş sırasında tekrardan pazarlık yaparak ayrı bir terbiyesizlik örneği göstermiştir. Ürünün düşük yüksek muhabbeti ise, almış olduğum monster turbine kulaklığını kendisine 160 tl satmak istemem, kendisinin yurtdışı satış fiyatını neden göstererek fazla istediğimi, sıfırdan daha yükseğe sattığımı ve bunu kırk ton laf edercesine dile getirmesidir. Böyle konuşan arkadaş kendisine sattığım b2 kulaklığı(1 aylık- tertemiz, full kutu), kendisinin 3 aylık kullanımı sonucunda ve kozmetik kusurlarıyla beraber 170 tl ye ilan açmasıdır. Açıklaması ise satmak istemememden dolayı yüksek fiyat yazdığı tabi yersen bir alıcı çıkarsa yedirim mantığı ile yapılan satıştır aslında. Bu konular için arkadaşa herhangi bir özelden mesaj dahi atmadım, iyice çocuk oyuncağına çevirdi.Sağda solda yazdığın öbür mesajlara kaale alıp yazmıyorum bile. Herkesten tekrardan özür dileyerek bol müzik ve kaliteli donanımlarla olmanız dieğiyle.

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    Son günlerde de olmayan alışverişlerden, olumsuzluk çıkarmak moda oldu.

Ben herhangi bir problem göremedim olaylarda. Her iki taraf için de konuşuyorum. Boşuna tartışıyorsunuz.

Collapse Signature Expand Signature
  9. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Paragraflarca yazı yazmış. Zaten yazılan yazının uzunluğundan, benim bu gibi kelimelere dikkat etmeme rağmen terbiyesiz lafını kullanması bir kanaat oluşturacak ve arkadaşın sorunlu olduğu anlaşılacaktır. Benim, senin o riske girip ürünleri dinlemeden veya denemeden almandan banane, yurtdışından sanki kendi sırtında taşıyıp getiriyor. En fazla %18 vergisini ödersin. O da çok çok düşük bir ihtimal. Senin bu noktada bana kızacak, bir ton laf edecek hakkın yok. Asıl terbiyesizliği 40 gün bekletip, sonra sattıktan sonra yaptın üstüne istersen şu ürün var onu göndereyim diyorsun. Söz vermek illa ''tamam söz veriyorum'' demek değildir. Adam dediğinin ağzından çıkan her şey sözdür.

Bu arkadaş, bana sana satacağım deyip, haber veririm deyip 40 gün bekletip, +3 gün sabredemeyip caymış.

Bu arkadaşla aldığım kulaklık için en fazla 10-20 saniye pazarlık yaptım. 2. kez pazarlık yapmadım. Eğer görüşme öncesinde bir fiyat belirlenmişse buyursun paylaşsın mesajı tabii varsa.

Bu arkadaş gümrükte çektiği sıkıntıları, kargo için beklediği günleri, yok efendim ben denemeden aldım, o kadar param boşa gitti vs. bu gibi durumlar için ürünü satarken kıskançlık duyuyor ve benim de böyle şeyler yaşamadığıma üzülüyor.

Bu arkadaş yurtdışından ürün almanın ustalık olduğunu sanıyor. Şu anda öğretmenlik gibi kutsal bir görev üstlenen bana terbiyesiz demekle ve paragraflarca yazı yazmakla bir iş yaptığını sanıyor. Sözü kendisine aynen iade ediyorum.

Basit görünse de bu arkadaşla alışveriş yapacak arkadaşlar için bu yazıların referans olmasını istiyorum. Konunun kapanmamasını ve ilanında benimle ilgili olan maddenin silinmesini rica ediyorum. Kimseyi incitmek gibi bir niyetimin olmadığını ve tartışmanın daha fazla devam etmemesi bu mesaj, son mesajımdır diyorum.