Revonext QT2 İncelemesi

'Kulaklık İncelemeleri' forumunda TanrıTelecasterıKutsasın tarafından 17 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    309
    Tasarımı İsveç'te, üretimi çin'de yapan RevoNext şirketinin ilk kulaklıklarından birisi olan RevoNext qt2, aynı zamanda şirketin adını duyuran ve Aliexpress'te 35 dolar üstü en çok satılan 5 kulaktan biri olmayı başarmış bir kulaklık. Daha önce hiç adını duyurmamış bir şirketin bu kadar satması Bence bu büyük bir başarı.

Tasarım/kutu içeriği/Malzeme Kalitesi

Qt2 andromeda nın tasarımına benzerlik gösteren pek çok iemden biri. İlk bakışta ağır bir kasaya sahip olması sağlam hissi yaratıyor olsa da qt2 nin boyası çok kolay atıyor.(Keşke eleştiri ile başlamasaydım)aslında bu gri renkte çokta kötü durmuyor. Hatta bence eskitme bir hissiyat bile katıyor diyebiliriz. Kulaklığı
    elinize aldığınızda size hissettirdiği duygu 15 yıl önceki metal kulak üstü kulaklığınızın size yaşatacağı hissiyat ile hemen hemen aynı. Çünkü son derece ağır ve sağlam bir metalden yapılmış. Ancak bu durum Qt2 nin kulaktaki konforunu hiçte olumsuz etkilemiyor. Kulaklık küçük boyutlarından dolayı her kulağa uygun. Geçen bir yolculukta 8 saat boyunca bu kulaklığı kullanmam sonucu herhangi bir ağrı uyuşma yanma veya kaşıntı hissetmedim.

Kulaklık kutu içeriği olarak 3 boy uç ve bir tane aşırı dandik kablo ile geliyor.(Ben kendi kablom ile incelememi yapıyorum.) Bu yüzden siz qt2 nin yenilenmiş versyonu olan ve qt2 den tek farkı kablosu ve çok çok az daha vurgulu tizlere sahip qt2s modeline yönelebilirsiniz.

Ses ve Yalıtım

Bu kulaklığın ses sunumu genel olarak eğlenceli ve belirgin bir şekilde v-shaped yapıda. Qt2 nin sahnesi çok çok geniş. Enstrümanlar asla birbirine karışmıyor. Frekans spektrumda alt üst orta kendince ayrılmış genişçe alanda çalıyor. Sahne iemlere göre derin sayılabilecek düzeyde. Yalıtım konusunda ise qt2 yarı açık yapıda olduğu için dışarıda olan biteni içeriye taşıyor. Ancak içeriyi çok fazla dışarı taşımıyor.

Alt frekanslar

Qt2 iki dinamik bir dengeli armatür sürecüden oluşuyor ve Qt2 nin dinamik sürücülerinden biri sadece bass ile ilgileniyor. Tabi bu Qt2 nin basshead olduğu anlamına gelmiyor. Basslar genel anlamda yumuşak. Ancak punch etkisini hissettirebilecek düzeyde. Basslar db olarak çok yükseklere çıkmıyor ancak bassın uzamalar ile birlikte yarattığı punch etkisi fazlası ile hissedebiliyor ve alt bas ile üst bas dengesi neredeyse birbirine eşit İkiside birbirine baskın değıl. Hız ise yeterli. Kesinlikle çamurlu hissiyat bırakmıyor.

Orta Frekanslar

Orta frekanslar v-shaped yapıdan nasibini almış olacaklar ki üst ve alt frekanslara göre biraz daha gerideler. Ancak buna ramen Qt2 nin en can alıcı noktalarından biri alt frekanslara yaklaşan elektro gitar tonları.

Genel anlamda vokaller gövdeli çalan bir yapıda değiller. Olabildiğince ince ve ensturuman (instruman insturuman enstruman ensturuman bunun Türkçesi artık hangisiyse... Zaten artık bi önemide kalmadı ne yazacağımı unuttum.)

Kısaca orta frekans sunumunu özetlersek sıcak, çoğu ayrıntıyı kolayca duyabileceğimiz kadar ayrıntılı vede eğlenceli bir etki yaratacak kadar hızlılar.

Üst frekanslar

Üst frekanslar son drece vurgulular. Yerine göre yorucu olabilirler mi sorusuna evet diyemiyorum. Çünku sizi yorması için parçaların çok yüksek frekansları zorlaması gerek. Bunun dışında ziller yukarıya kaçan vokaller vs gayet yerinde. Ancak qt2 kayıttakı hataları yüzüne vurabilecek yapıda. Normal zamanda sibilans sorunu yaşatmazken eğer dinlediğiniz kayıtta sibilans sorunu varsa bunu fazlaca yüzünüze vuracaktır. Ancak şundanda emin olanilirsiniz ki sibilans sorunu bulunmayan bir kayıttada sbilans yaratma oranı rakiplerinin çok altında.

Genel Yorum
    Aslında çokta uzatmak istemedim. Sonuçta 500$ lık kulaklık almıyorsunuz. Daha çok yedek kulaklık günü kurtaran kulaklık yada bu hobiye yeni başlıyorsanız başlangıç kulaklığı alıyorsunuz. Fazla ayrıntıya girmeden bu kulaklığı özetleyeceğim. Telefonla rahat sürülebileceğiniz bir kulaklık ve metal, elektronik yada pop dinliyenlere bu kulaklıktan daha fazla şey sunabilecek en yakın kulaklık 100$ bandında.

Bu türlerin dışında az dinlediğiniz türler varsa yine o turleride sorunsuz dinleyebileceğiniz her müziğe gidebilecek bir kulaklık. Ancak kendini bas ağırlıklı karışık parçallarda gösteren bir kulaklık.

2. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    490
    "Enstrüman" :)

Elinize, kulağınıza sağlık.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    484
    Çalgı da denebilir Türkçe kullanma açısından. Artık her şeyi yabancı kelimelerle ifade etme çabası ortaya çıktı nedense. Bazı kelimelerin, özellikle teknolojiyle alakalı olanların, Türkçe karşılıkları olmayabiliyor ama egzecere etmek gibi kullanımlar sinir ediyor beni. Halbuki tam karşılığı var.

İnceleme için teşekkürler.

4. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    İnceleme için teşekkürler. Almayı düşündüğüm modellerden birisi buydu. Aliexpress de model QT2S olarak gözüküyor. QT2 ile bir farkı var mıdır, bu konuda bilginiz var mı ?
    Bir de ben elektronik ve pop dinlerim ağırlıklı olarak. Fakat tizlere karşı biraz hassasım. İncelemeden anladığım kadarı ile tizler biraz baskın sanırım. Bu işlerde yeni olduğumdan incelemelerde bahsedilen bazı şeylerin ne anlama geldiğini kestiremiyorum. O yüzden daha basit kullanıcıları düşünerek yorumlarsanız sizce ses kalitesi memnun eder mi ? Tizler sorun çıkarır mı ?

5. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    309
    Yazımdan ufak bir alıntı

"kutu içeriği olarak 3 boy uç ve bir tane aşırı dandik kablo ile geliyor.(Ben kendi kablom ile incelememi yapıyorum.) Bu yüzden siz qt2 nin yenilenmiş versyonu olan ve qt2 den tek farkı kablosu ve çok çok az daha vurgulu tizlere sahip qt2s modeline yönelebilirsiniz"

Sorunuza cevap verecektir diye düşünüyorum.