Sabre ES9038PRO Chip, QLS DA9.1 & HIFIMEDIY

'Haberler' forumunda prostheticwhim tarafından 11 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    641
    Oldukca begenilen yeni Sabre ES9038PRO DAC chip'i icin QLS bir DAC cikarmis bile, EBAY'den USB modulu dahil 380$, hifimediy de 2 ay icerisinde yeni DAC'ini satisa sunacakmis.

QLS fiyati 2 aylik tanitim periyodu ardindan 60$ artacak; bu chipi kullanan DAC'lar icin uygun bir fiyat gibi. Hic inceleme bulamadim, merakla bekliyorum. Her ne kadar gerekli teknik bilgiden yoksun olsam da direnc ve filtre ayarlari amfi katinin da DSD'nin hakkini verebilecegini ve farkli kulakliklarla uyumu arttiracagini dusundurdu.

http://www.qlshifi.com/en/wzcapi/da9.1.htm

https://hifimediy.com/news/New-Sabre-ES9038PRO-Chip

Hifime DAC buyuk ihtimal 200-250$ arasi olacaktir, umarim harici amfi ile kullanmak isteyenler icin bir secenek olabilir. Daha once sadece tasinabilir dac/amplarini denedim ve tasimaya degmez cihazlardi.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 prostheticwhim, 11 Aralık 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Aralık 2017
    7 kişi bunu beğendi.
  2. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Bence Qa361'de de bu çip olacak.

3. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,024
    High-end ev sinema sistemlerinde kullanılan OPPO UDP-205 Blueray player da bu DAC'i kullanan markalar arasında. DAC'tan ziyade her zaman arkasındaki analog katı çok daha önemli.
    Stereo sistemler için giriş seviyesinin hafif üzeri iddialı olmayan bir DAC t olsa, Extreme audio ya yeni geldiğini biliyorum. Muhtemelen diğer distributorlere de yakın zamanda dağılır. Ürünün headphone outputu da mevcut. Özünde asıl amacının üst seviye bir blueray player olduğunu gözetip çok fazla beklentiye girmeden deneyebilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.