SACD to Flac convert etmek

'Yazılımlar' forumunda altuntepe tarafından 26 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

1. altuntepe

altuntepe
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhabalar, forumda yeniyim soracağım soru saçma olabilir mazur görün yeni sayılırım bu konularda :)
    Elimdeki sacd iso kalıbı olan albümleri foobar ile flac olarak dönüştürme yapıyorum sonra iso kalıbını siliyorum.
    Merak ettiğim konuya gelecek olursak elimde soundblaster 24/96 destekli usb ses kartım var. Laptopta kullanıyorum, foobar ile convert işlemi sırasında ses kartım takılı olmuyor bunun convert işlemine etkisi olurmu? Yani sacd to flac yaparken ses kartınımı kullanıyor yoksa işlemciyimi kullanıyor bilgisayar bunu merak ediyorum yoksa bugüne kadar çevirdiğim birçok sacd albümleri boşuna çevirmiş olacağım harici ses kartım takılı olmadan yaptığım için?

2. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Tam olarak neyi kullaniyor emin degilim, ama ses kartini kullanmadigini kesin olarak soyleyebilirim.

Collapse Signature Expand Signature
  3. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    641
    Dijitali dijitale çevirdiğiniz için işlemci ve ram kullanıyorsunuz sadece donanım olarak.burda fark yaratacak unsur profesyonel yazılımlar olabilir.

4. altuntepe

altuntepe
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Bir konuda okuduğum kadarıyla PS3 ile SACD rip yapmak yaklaşık 1 saat sürüyor deniliyor, ben ise iso kalıbını flac yapmam birkaç dakika sürüyor kaliteden ödün verip vermediğimi merak ediyorum. Dediğiniz gibi işlemci ve ram kullanılıyorsa ses kartı takılı yapmaya gerek yokmuş boşuna endişelenmişim teşekkürler :)

3 kişi bunu beğendi.
  5. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,324
    Dosyanın büyüklüğüne göre değişir süreler. Fakat bende sacd_extract yöntemiyle eski sony vaio'da yaklaşık yarım saatte dsd'ye çevirdiğim parçaları macbookta 3-4 dk içinde çeviriyorum. Belki daha bile kısa sürüyor olabilir.

2 kişi bunu beğendi.