Sandisk Sansa Clip muadili cihaz...

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda siegfried tarafından 8 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    o fiyata çıkabilirsemiz direk shanling m2s ve cayin n3 e yönelin derim. İkisi de çok iyi aletler. Shanling ekranı daha büyük ve tuşları kullanmak daha pratik. Ses açısından da daha yumuşak ve sıcak tonda. N3 ise kapasitif tuş denen şey yüzünden biraz daha kullanım açısından zorluk yaratabiliyor. Sesi de m2s'e göre bir tık daha nötr. Her iki cihaz da sansa clipten daha iyidir.

4 kişi bunu beğendi.
  2. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Aynen Çağatay hocam ben arkadaşa ikinci elde şu an satışta olduğu için N3 önerdim ama Shanling M2S de çok başarılı bir dap. Gerek tasarım, gerek menü, gerek kullanım açısından verilen parayı kuruşu kuruşuna hak ediyor. Onu tercih ederse biraz daha tuzlu olur ama bu iki cihaz da fazlasıyla memnun eder o kesin.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  3. siegfried

siegfried
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    İki üç ay para biriktirme kararına ittiniz beni. :) Cayin N3 için para biriktirirken yolun yarısında pes edip Xduoo X3'e yönelmezsem Cayin N3'ü tecrübe etmek istiyorum. Çok teşekkürler yardımlarınız için. 200 lirayı aşmayacak bir de kafaüstü kulaklık önerisinde bulunursanız minnettar olurum. Öyle uçan kaçan bir şey değil de... Elimdeki müzik çaların düzgün bir şey olduğunu az biraz hissettirsin ve ses şiddeti konusunda tatmin etsin, yeter. Opera şarkıcısıyım, küçük sesler kesmiyor artık. :))

3 kişi bunu beğendi.
  4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,478
    Bulabilirseniz sifir ya da ikinci el; beyerdynamic dt660 32 ohmu yuzde yuz tavsiye ederim. Klasik muzik ve opera anlaminda o fiyat araliginda daha iyisi yok.

4 kişi bunu beğendi.
  5. siegfried

siegfried
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Şöyle bir kurcaladım ama satışı yok galiba artık hiçbir yerde. Bir de; bu kulaklık bütün kulağı kavrıyor, değil mi? Pedi kulağın üzerinde kalan küçük kulaklıkları sevmiyorum, elimden gelse kafamı içine sokabileceğim bir şeyler bulurdum. :)

2 kişi bunu beğendi.
  6. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,478
    Bazen ikinci ele dusuyor bu kulaklik hocam. Pedleri baya buyuk, kafa bandi bile en buyuk kafalara olacak sekilde ayarlanmis.
    Bunun haricinde philips shp9500 de tavsiye ederim, 50-70 usd arasi bir fiyata satiliyor. Severek kullandigim bir kafaustudur o da.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#26 karanehir35, 10 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağustos 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  7. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    Ahmet hocanın önerileri güzel olmuş. Klasik müzik için ikisi de baya iyi kulaklıklardır. Bir de hala var mı bilemiyorum ama ATH AD700 de çok iyiydi.

5 kişi bunu beğendi.
  8. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,772
    İzolasyon önceliği yoksa üstteki öneriler f/p si yüksek ürünler

3 kişi bunu beğendi.
  9. siegfried

siegfried
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Dışarıyı çok rahatsız etmek istemem ama öyle dış dünyadan soyutlanma gibi bir beklentim de yok. Bir de şunları bulması kolay olsa... :)

10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,736
    Hocam siz alacağınız şeye karar verin buluruz bizim forumdan kaçmaz :D

5 kişi bunu beğendi.
  11. AngelDust!

AngelDust!
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Ben kafaüstü olarak çinlilerden bir model önereceğim, ISK HP2011 - sahnesi geniş,detaylı ve tizleri beni benden alıyor,klasik müzik dinlemek için almıştım işini gerçekten yapıyor :) 40 dolar gibi bir fiyata sahip.
    Kötü yanı şekil olarak dışarıda kullanmaya pek uygun değil,estetik görünmüyor,genel olarak malzemesi plastik ama dandik hissettirmiyor kesinlikle, kablosu haddinden fazla uzun 3mt olması lazım ve değişmeyen yapıda.

3 kişi bunu beğendi.
  12. siegfried

siegfried
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Aslına bakarsanız tam da böyle iri şeyler arıyorum. Kulağımın birazı bile pedin ortasındaki boşluktan çıkmasın mümkünse. :) Öncelikli olarak şu DT660'a bir şekilde ulaşmak istiyorum.

3 kişi bunu beğendi.
  13. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,736
    2.el ve uygun fiyatlı ulaşmak mı kastınız? Yoksa Amazondan alınabiliyor ama tuzlu oluyor.

14. siegfried

siegfried
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Amazon'da 660 değil de 770, 990'a falan rastlayabildim, onlar da bütçemin epey üstündeler. DAP için 3 ayda anca biriktiririm zaten 500-600 lirayı, kulaklık da o kadar zahmet çıkarmasın şimdi :))

15. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    Önemli olan müzikten zevk alabilmek hocam. Zamanla herşey olur zorlamaya gerek yok :eek:k

3 kişi bunu beğendi.
  16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,736
    Amazon.com linki şu. Türkiye'ye doğrudan göndermiyor ama ABD de tanıdık vs varsa olabilir.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B000...ords=dt660&dpPl=1&dpID=41bG68azrJL&ref=plSrch

Amazon.de de ise bir satıcı TR ye gönderiyor link şu

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B000Y03A3A/ref=ox_sc_act_image_1?smid=AREMA033HOBL2&psc=1

229 Euro kargo dahil, 45 euro gümrük çıkar. 274 euroya gelir ama bu fiyata başka alternatiflerde vardır.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Ağustos 2017, İlk mesaj zamanı 10 Ağustos 2017 ---
    @siegfried Hocam bu arada Amazon.de de başka bir satıcı 89.9 Euroya satıyor, kullanılmış ama yeni gibi etiketiyle satışta kargoyla beraber 104.8 Euro'ya alınabiliyor. 18 Euro'da gümrük çıksa totalde 123 Euro'ya alabilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  17. siegfried

siegfried
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Üstad, uğraşıp bulmuşsunuz, çok teşekkürler ama kulaklık konusunda 200 lirayı aşmam imkansız. Sözleşmeli personelim ben, maaşım ortalama 2000 lira. :)))

2 kişi bunu beğendi.
  18. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,054
    dt660'a 200 küsür euro verilmez. sanırım stok fazla olmadığından fiyatları şişiriyorlar. yoksa 100 euroluk kulaklığın bu paralara satılması mantıklı değil.