Sandisk Sansa Clip Paylaşım Alanı

'SanDisk Sansa' forumunda ghan87 tarafından 27 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Guest

ARCHOS 405 2 GB DAN SONRA ÇARŞAMBA SİPARİŞİNİ verdiğim SANDİSK SANSA CLİP 2 GB DA GELDİ ŞUAN.ŞARJ OLDUĞUNDAN DAHA DENEMEYEMEDİM.SONUNDA KOVUŞTUM CLİP 'E.Bİ SONRAKİ HEDEF ROCKBOX ÜSTADLARDAN ROCKBOX HAKKINDA YORUM BEKLİYORM

2. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Aslında guzel soru olmus.Bende daha onceden neredeyse verıyordum t60 sıparısını.Dh de herkes ove ove bıtıremıyor aletı.hatta sadece ses kalıtesı ıse ıstedıgınız bu alet bıre bır denıyor.ama bu forumda da hıc bahsedılmemesı ve yabancı forumlar olsun,burdakı dostlarım olsun clip'i ove ove bıtıremedıler.bende tercıhımı su an ıcın clipten kullanıyorum.keske bırılerı kıyaslama sansı olsa su ıkı aletı.

3. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Guest

ewt haklısın.bn ilk mp3 çalarım mpio fy500 ü de alırken böle bi çelişkide kaldım sansa c200 mü? mpio fy500 mü? creative s200 mü ? ozaman çoğu insan bni sansadan soğutmuşdu.o yüzden iriver t30'u alırken hiç sansa fln araştırma ihtiyacı duymamıştım.

şimdi böle bi mp3 çalar arayışı içine girdim.geçenlerde soundchaserda da sansa clip olduğunu okudum hmn başladım araştırmaya.pili neredeyse t30la aynı gidiyor.ama bnm t60 ile sansa arasında gidip gelmemin nedeni aradaki ses farkından çok birinin pilinin dahili usbden şarj olması diğerinin ise kalem pil ile çalışması.bn her zaman tercih hakkımı pil ile çalışan bi mp3 playerdan yana kullandım çünkü usbden şarj olayını hiç sewemedim.çünkü minübüste yada serviste pil bittiğinde öylece kala kalıyosunuz ama pil ile çalışan bi mp3 çalarda eğer yanınız da yedek pil war ise kaldığınız yerden dewam ediyosunuz.2 adet gp 1000 mah lık şarjlı pilim war ve çok iyi oluyo.

tabi bu pil meselesinden daha önemli bi konu war ki oda ses.genelde mp3leri hiphop ve rap ağırlıklı dinliyorum.o yüzden t30 da srs wow açık konumda.caz,klasik müzikte dinlerim ama tek tük.yani sesin renkli yada yapay olması mp3 playerda çok sorun değil bnm için zaten dinlenilen hiphop ve rap ağırlıklı parçalarda kullanılan sample lar zaten genelde ne yazıkki bnce yapay .genelde başka tür müzik türlerinin sample larından alıntı yapıldığı için olsa gerek.

4. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Ozaman senın tercıhın sanırım t60 olmalı.cunku sansa clip'ın flat seste cok basarılı oldugunu duymustum.

5. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    arkadaşlar bende clip almak istiyorum ve birkaç zamandır araştıryorum kafama iyice yattı.
    lakin 2gb lık modeli hepsi de 130 ytl teksa da 99 ytl

burada ise http://www.sahibinden.com/sandisk_s...10760847WQQpXQQdisplayitem&keyword=sansa clip

55ytl gibi bir rakam hemde radyolusu ebay den filan baktım biraz ortalama fiyatı 35$ gibi nasıl olur da adam bu fiyata satıyo bende beklemeye geçtim bir süre.

birde elektrowordde radyolu 2gb lığını 89 ytl diye duydum ama baktıım göremedim, kısa süre içinde bende almaya niyetliyim vibezden sonra bakalım nasıl olacak merak içindeyim sesi konusunda emre boşuna birşeyi övmez :D

6. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Guest

arkadaşlar bugün akşam üstü sansa clip'i media markt denemiş bulunuyorum.

genel yorumum bnce gayet başarılı bi cihaz hiç öle boyutuna göre fln demicem çünkü başka biüyük boyutlu aşırı pahalı cihazlara kök söktürecek cinsten kaliteli ve ses şiddeti yüksek.

cihazın içinde 3 adet demo mp3 bulunuyodu.hepsinin tek tek dinledim kendi kulaklığım olan ep630 ile.denediğim model 2gb radyolu modeli idi fiyatı ise 109 ytl.

sansa fuze da wardı ama içinde demo mp3 olmadığından radyoyu deneme şansım oldu.oyüzden pek bişe söyleyemeyeceğim.ama şunu söyleyebilirim fuze'ın ekran kalitesini hiç beğenmedim.netlik açısından berbattı diyebilirm.ama arayüzü gayet hızlı bi cihaz.

sansa clip hakk. kafamda ki bütün soru işaretleri büyük ölçüde kalktı.sadece pil konusunda şüpherim war.kullanan arkadaşlar bi yorum yapabilirlerse şu pil konusunda çok sewinicem.

7. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Demek dedıklerı kadar varmıs. Bu arada Fuze ne kadardı ? Ayrıca radyolunun fıyatı bana cok ıyı geldı.Ayrıca Fuze sadece arttırılabılır hafıza yuzunden bıle tercıh edılebılır.Clip ıle ses kalıtesı aynıymıs.

8. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Guest

bugün nasıl olduysa bir daha gittim media markt'a 8)

KiralikCeset snn için sandisk fuze a ait resimleri yerleştiriyorm.

ya aslında bnm için fm radyo hiç önemli değil.ama clip in radyoda ses şiddeti kısık die bi yorum okumuşutum nette ama bu yorum bugün fos çıktı.cihazın radyodaki ses performansı gayet başarılı.

sansaya ait resimler

ama eskiden trekstor fln da wardı media da ama şimdi sony,sandisk,teac,goldmaster,philips,samsung,archos 'un da 2 modeli wardı.

denediğim onca mp3 playerdan ses olarak bni cezbeden samsung k3 ile sansa clip oldu. :eek:k

#8 ghan87, 29 Kasım 2008
    Son düzenleme: 20 Nisan 2014
  9. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    MM açıldığından beri daha bir kere gitmek nasip olmadı.

10. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    @ghan87
    Dostum oncelıkle resımler ıcın tesekkur ederım.Clip'in fiyat muthıs.Ama ızmırde oldugum ıcın alamıyorum ıste.Sana para gondersem sen benım ıcın alsanda karsı odemelı kargoya versen cokmu sey ıstemıs olurum ?

11. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Guest

12. dionemimas

dionemimas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    bhphoto da clip in fiyatını düşürmüşler fakat bu seferde gönderme parasını artırmışlar yani değişen bişe olmamış :)

35 dolar kendisi 45 dolarda gönderme parası

13. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Yurt dışından özellikle bh tan toplu sipariş vererek kargo ücretini paylaşmış olursunuz böylelikle daha ucuza gelmiş olur. Misal 3 kişi beraber alın adam başı 15$ kargo düşsün.

14. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Guest

aslında süper olur.başka alıcak arkadaşlar warsa konuşup alınabilir.ama gümrüğe takılma riski war.

15. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    bende alabilirim arkadaşlar bu ara düşünüyorum nerden alsam diye almayı düşünürseniz beni de listeye ekleyin kesinlikle pek nete giremiyorum kesinleşme durumu olursa kont da tel var bana bir mesaj atsanız kafi :D

16. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bayram zamanı gümrüklerde 300 dolar/euro ya kadar müsade ediliyo ki zaten 3 tane 180$ yapar 60$'dan.

17. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    valla baya bir mantıklı yani emre sağolasın bu arada. bakalım haber bekliyorum ben

18. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Internet uzerınden alabılecegım hıcbır yer yok artık Clip'i.Sızın bıldıgınız bır yer varmı ? ızmirde oturdugum ıcın bulamıyorum aletı :)

19. ghan87

ghan87
    Expand Collapse
    Guest

bn yurtdışına çıkan birini yakaladığım an hemen sansa clip i getirmesi için elimden geleni ardına koymıcam :deli

bn alana kadar heralde 8 gb lığı satışa çıkmış olr ;D

20. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Hepsiburadaya gelmıs yenı stoklar. 77 ytl 2 gb lıgı. fuze 8gb lık ve clip 4 gblık modeller var.ben artık burdan alıcam.