Sansa clip+ Equalizer ile ilgili detaylar..

'SanDisk Sansa' forumunda gardanadam tarafından 28 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

 1. gardanadam

  gardanadam
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  20 Nisan 2014
  Mesaj:
  112
  Alınan Beğeniler:
  145
  Merhaba sevgili arkadaşlarım,sansa clip+ nın equalizer ayarı ile ilgili ve genelde custom equalizer ayarı olan mp3 playerlar hakkında herkesin bildiği şeylere değinmek istiyorum, bilmeyenler bu işe yeni başlayanlar için bi kaç bilgi olması açısından.

  [​IMG]

  Birinci Band; (en sol)Clip+ nın birinci en sol bandını yükselttiğimizde bass sesler oldukça yükseliyor,yükselttiğimizde biraz derinlikden ödün versede genel anlamda bass frekansları normalden 2 katına çıkıyor yanlız son 2 basamağı yükseltmemek gerek yoksa basslar çatlıyor ve distorsiyona giriyor bass frekansları clip+da.

  İkinci Band:Bu bandı yükselttiğimize basslar sertleşiyor sese gövde geliyor yanlız sesin temizlik açısından oldukça kötü bi durum ortaya çıkartıyor.En düşüğe getirdiğimizde ses canlılığını yitiriyor.Vokal sesler çukurlaşıyor.Normalden 3 basamak yükselttiğimizde ideal vokal sesi ve bass sertliğini alıyoruz.

  Üçüncü Band; Parlak kulaklıklarda yükseltilmesini önermiyorum çünkü mid frekansları arttığında ses çatlayabiliyor.Bu basamak midleri oldukça yükseltiyor.

  Dördüncü Band:Sansa clip+ nın ayarsız frekans bandıdır kendisi.Bu frekansı yükselttiğimizde kullandığım her kulaklıkda bunu gördüm clip+ ile uzun bi geçmişim var şuandada kullanıyorum.
  Evet dördüncü frekans biraz ayarsız bana göre.Basamak arttırdığımızda mid ve tizler çatlıyor basslar sertliğini kaybediyor daha çok diğer frekansları duyduğumuz için de olabilir.Basamak düşürdüğümüzde enstrüman ses leri boğuklaşıyor bu basamağı 3 basamak düşürerek dinliyorum.Bu kullandığım her kulaklıkda böyleydi.

  Beşinci Band: Bu basamak kusursuz yanlız sibilansa yatkın kulaklıklarda sibilansı oldukça artırıyor yükseltince.

  Bunlar herkesin bildiği şeyler değişik bi yaklaşım olması için bunları yazdım.Bu konunun asıl amacı clip nın son bass seviyesinde neden distorsiyona girdiğinin cevabını almak bu kullandığım her kulaklıkda böyleydi.Bilen dostlarım aydınlatıcı bilgilerini sunabilirler.

  Teşekkürler.
   
 2. DefinitioN

  DefinitioN
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  9 Mayıs 2012
  Mesaj:
  2,757
  Alınan Beğeniler:
  6,319
  Clip+ flat daha güzel. :))
   
  2 kişi bunu beğendi.
 3. grkankot2

  grkankot2
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  25 Kasım 2015
  Mesaj:
  44
  Alınan Beğeniler:
  34
  rockbox yükleyip +24db bass yapmak varken pek yararlı bulmuyorum kendi ayarlarını
   
  2 kişi bunu beğendi.