Sansa Clip Plus Almak?

'SanDisk Sansa' forumunda Harvest tarafından 18 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Merhaba.Ben sony nwz-b153 mp3 player kullanıyordum fakat daha iyi bir mp3/4 player almak için mp3 playerimi sattım.Aklımda sansa clip plus almak var fakat sattığım sony ile arasında ses kalitesi ve yüksekliği bakımından çok fark olur mu bilemedim.Bütçem 140-150 tl arası olduğu için pek seçeneğim yok aslında ama yine de bu fiyat aralığında sansa clip plustan daha iyi (flac destekleyen) bir mp3/4 çalar varsa önerilerinizi bekliyorum.Ayrıca yukarda söylediğim gibi sansa clip plus ile sattığım sony nwz-b153 arasında hissedilir derecede fark olur mu?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    2.el Ipod Video alabilirsin.

3. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Sine nomine link=topic=3192.msg39844#msg39844 date=1329588009]
    2.el Ipod Video alabilirsin.
    [/quote]
    peki ipod video sansa clip plusla kıyaslandığında iyi midir?Ayrıca ipod video dediğiniz player ipod classic olarak mı geçiyor bulamadım :embarassed:

4. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    5. ve 5.5 nesil Ipod'lar Ipod Video olarak bilinir. Ipod Video, Clip+'a göre ses açısından daha iyi, bende ikisi de varken farkedilir bir üstünlüğü vardı.

5. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Sine nomine link=topic=3192.msg39848#msg39848 date=1329590709]
    5. ve 5.5 nesil Ipod'lar Ipod Video olarak bilinir. Ipod Video, Clip+'a göre ses açısından daha iyi, bende ikisi de varken farkedilir bir üstünlüğü vardı.
    [/quote]
    peki ipod nano 4g ile ipod touch 2g ürünleri ile ipod video 5.5 i karşılaştırırsak durum nasıl olur bilginiz var mı?

6. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    şu ipodları bir türlü kafam almıyor.Birsürü çeşidi var hangisi daha iyi ses verir hiçbir fikrim yok.iPod nano,ipod touch,ipod classic yada sansa clip plus düşünüyorum ama hangisi bir türlü karar veremedim yine :kafa:

7. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Ipod Nano'nun -ilk nesil dışında- hiçbir versiyonu ikisiyle boy ölçüşemez, Ipod Touch 1g/2g ve Ipod Video serisi benzer Wolfson çiplerini kullandıklarından sesleri aşağı-yukarı aynı kalitededir. Ama Ipod Video'ya Rockbox yükleyip, Flac formatında müzik dinleyebilirsin. Bunun yanında Rockbox'un getirdiği birçok özellik var. Forumda ararsan Rockbox'la ilgili bilgilere ulaşabilirsin.

8. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    [quote author=Sine nomine link=topic=3192.msg39855#msg39855 date=1329594248]
    Ipod Nano'nun -ilk nesil dışında- hiçbir versiyonu ikisiyle boy ölçüşemez, Ipod Touch 1g/2g ve Ipod Video serisi benzer Wolfson çiplerini kullandıklarından sesleri aşağı-yukarı aynı kalitededir. Ama Ipod Video'ya Rockbox yükleyip, Flac formatında müzik dinleyebilirsin. Bunun yanında Rockbox'un getirdiği birçok özellik var. Forumda ararsan Rockbox'la ilgili bilgilere ulaşabilirsin.
    [/quote]

Touch'lardan sadece 1G Wolfson kullanıyor, diğer nesiller Cirrus Logic kullanıyor.

Konu sahibine: Video olabilir. Touch olacaksa da 4G olabilir. Ben kullanıyorum 4G, gayet memnunum sesinden. Sesi Video'dan daha iyi. Yarın gene birebir ikisini karşılaştırma imkanım olacak, o zaman daha detaylı yazabilirim.

Boyut küçük olsun derseniz de ben Clip+ yerine normal Clip öneririm.

9. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3192.msg39858#msg39858 date=1329595114]
    Touch'lardan sadece 1G Wolfson kullanıyor, diğer nesiller Cirrus Logic kullanıyor.

Konu sahibine: Video olabilir. Touch olacaksa da 4G olabilir. Ben kullanıyorum 4G, gayet memnunum sesinden. Sesi Video'dan daha iyi. Yarın gene birebir ikisini karşılaştırma imkanım olacak, o zaman daha detaylı yazabilirim.

Boyut küçük olsun derseniz de ben Clip+ yerine normal Clip öneririm.
    [/quote]
    boyut kesinlikle önemli değil.Önemli olan flac desteklemesi ve ses kalitesinin sansa clip + dan daha iyi olması.Şu an nanoyu eledim.Aklımda ipod touch 2g , ipod classic ve clip+ var.Ama bunların arasından en iyi ve en yüksek sesi veren flac destekleyen hangisi bilmiyorum :(

10. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Video dediğim modelin ismi ;D

O zaman ben iPod Video (5 yada 5.5G) öneririm. Classic'lerin sesi Video kadar iyi değil. Flac'ları alac'a çevirmekle uğraşırım dersen de Touch 4G öneririm.

11. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3192.msg39866#msg39866 date=1329596038]
    Video dediğim modelin ismi ;D

O zaman ben iPod Video (5 yada 5.5G) öneririm. Classic'lerin sesi Video kadar iyi değil. Flac'ları alac'a çevirmekle uğraşırım dersen de Touch 4G öneririm.
    [/quote]
    peki ipod video ile sansa clip + arasında çok fark varmıdır ses kalitesi olarak?

12. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    [/quote]

Haklısın, karıştırmışım. Wolfson değil ama 2g'nin de sesi fena değil aslında.

13. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Çok fark yok ses olarak. İkisi de eğlenceli sese sahip. Line Out+Amfi kullanırım derseniz Video daha mantıklı olur. Çok temiz bir sesi var.

Bir de yazım kurallarına biraz daha dikkat edersek daha güzel olur. :angel: Bu yönde forum kuralı da var. :)

@Sine nomine : Aslında ses olarak 4 nesilin de aralarında pek fark yok diyebiliriz. Yanlış hatırlamıyorsam 1G'nin enstrüman ayrımı biraz daha iyiydi. Ama 4 nesilin de sesi dengeli ve tok diyebiliriz.

14. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3192.msg39874#msg39874 date=1329596809]
    Çok fark yok ses olarak. İkisi de eğlenceli sese sahip. Line Out+Amfi kullanırım derseniz Video daha mantıklı olur. Çok temiz bir sesi var.

Bir de yazım kurallarına biraz daha dikkat edersek daha güzel olur. :angel: Bu yönde forum kuralı da var. :)

@Sine nomine : Aslında ses olarak 4 nesilin de aralarında pek fark yok diyebiliriz. Yanlış hatırlamıyorsam 1G'nin enstrüman ayrımı biraz daha iyiydi. Ama 4 nesilin de sesi dengeli ve tok diyebiliriz.
    [/quote]
    tamam o zaman kararımı verdim.Fiyat olarak da işimi görme açısından da sansa clip + alıcam.Nasıl olsa video filan izleme gibi bir derdim yok ekranı önemli değildi benim için.Sadece kaliteli müzik dinlemek istiyorum :eek:k

15. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Ben önceki mesajlarımda da dediğim gibi normal Clip'ten yanayım.

16. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3192.msg39876#msg39876 date=1329597341]
    Ben önceki mesajlarımda da dediğim gibi normal Clip'ten yanayım.
    [/quote]
    normal clip'i sadece boyutu küçük olduğu için mi öneriyorsunuz yoksa ses olarak da plustan daha mı iyi?

17. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Boyut olarak Clip+ ile aynılar. Ama sesi Clip+'tan daha temiz geldi bana. Clip+'ta midler biraz boğuk geliyordu bana.

18. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Siyah Nur link=topic=3192.msg39885#msg39885 date=1329600414]
    Boyut olarak Clip+ ile aynılar. Ama sesi Clip+'tan daha temiz geldi bana. Clip+'ta midler biraz boğuk geliyordu bana.
    [/quote]
    Anladım.Bu arada yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.Bıktırdıysam kusura bakmayın.

19. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Estağfirullah, forumda olmanın amacı zaten yardımcı olmak. :)

20. énigma

énigma
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2

[/quote]

Ben bir şeyi merak ediyorum cevaplarsanız çok sevinirim.

Touch 2g,3g,4g aynı ses çiplerini kullanmasına rağmen niye ses 4g de daha iyi oluyor ? İşlemcisi mi etkili oluyor acaba yoksa başka birşey mi etki ediyor ?

Buradaki yorumlarla 1g ' ye aklım yattı , merak ettim doğrusu. :laugh:

Bu arada video - touch 4g karşılaştırmanızı bekliyoruz. :eek:k

Teşekkürler.