Sansa clip'i değistirmeli miyim? Amfi mi almalıyım?

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda odyopil tarafından 17 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. odyopil

odyopil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Merhaba arkadaşlar, Elimde sansa clip ve Brainwavz R3 var.M5'ten bu kulaklığa geçtim ve besleme işinden pek anlamasam da,R3ün sesi bariz olarak daha az geliyor M5ten. Daha kaliteli olsa da.Bu durumdan rahatsızım ve bahaneyle kaliteyi de biraz arttırmak istiyorum.Ses olarak flat sesten yanayım,cowon f2 cihazım da var fakat bana boğuk geliyor sesi clipe nazaran kullanmıyorum.Şimdi 300-400 tl bütçem var.Aklımda amfi almak,Fiio x3 almak,Jvc Fxt90 ya da vsonic gr07 ye geçmek vs var.Siz olsanız ne yaparsınız?

2. odyopil

odyopil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Sesinin az gelmesi beni dürttü diyelim,başlamışken büyük bir değişiklik yapsam buna değer mi yoksa amfi vs ile güçlendireyim mi sadece.Bu bütçeyle büyük fark yaratılır mı

3. Thehelsing

Thehelsing
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Forumdaki R3 incelemesinde amfi ihtiyacı olmadığı yazıyordu. Bir incelemesine bakın isterseniz

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Sizin yerinizde olsam X3 alırdım. R3 ses olarak bence güzel bir kulaklık. X3 ile istediğiniz yükseltmeyi yaparsınız gibi geliyor bana.

Clip'e amfi bağlamanın da pek mantığı olacağını düşünmüyorum, özellikle R3 için.

Collapse Signature Expand Signature
  5. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    Sansa clip bi kaç arkadaşıma aldırdım. Güzel cihaz. Detayları vs güzel. ancak biraz güç gerekliyse yetersiz kalıyor.

X3 e geçiş olur ise bence bir yükseltme olur. madem 300 -400 bütçe var denemek lazım.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Clip+'ın çok istisna iem'ler dışında süremeyeceği iem olduğunu sanmıyorum. Eğer ses seviyesi yetersiz geliyorsa ya ayarlarda bir yanlışlık vardır ya kulakta bir sorun vardır. R3'ü çok kısa bir süre kullandığımdan mütevvellit birşey diyemiyorum ama arkadaşların dediği gibi x3 iyi bir yükseltme olacaktır.

7. odyopil

odyopil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    X3 ne seviyede bir cihaz peki,incelemeleri okudum fakat hi-end cihazlarla karşılaştıran pek olmamış.Uzun vadeli,hatta bozulana kadar ömürlük olabilir mi? Bir de R3'den upgrade demek için en az hangi kulaklığa geçmek gerek

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    High end diye tabir edilen cihazlarla karşılaştırılacak bir tarafı yok zaten. Sadece 24/192 bit desteklemesi karşılaştırılabilir ama yeniler dışında çoğu high end bile desteklemiyor zaten. Cihaz f/p olarak çok üst düzey bence ömürlük olabilir mi bilemiyorum bu kişiden kişiye değişir, kaynağa 750-1000$ gibi bir bütçe ayıracaksanız x3 düşünmenin de bir mantığı yok diyebilirim.

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Bir de kullanılabilir derseniz QLS QA350 var.

10. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Hasan'ın dediği gibi QLS kullanılabilecekse alınır. X3 ve DX50'yi de cebinden çıkarır ses olarak.

11. odyopil

odyopil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    R3den memnun olmadığımdan emin değilim çünkü bence clip ile tam verimle kullanamıyorum.Ki R3leri benimsedim aslında,yeni bir dap fark yaratır derseniz sanırım kaynağı değiştireceğim.

12. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    Yakınlarda x3 varsa dinleyin. Farki görürsünüz. Ses kalitesi bi yana x3 daha guclu oldugu gercek. Bu da belli farklar yaratiyor.

13. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Ben de bu noktaya geliyorum yavaş yavaş :( 6 yıllık Clip+'ımın hiçbir sorunu olmamasına rağmen pili eskisi gibi değil. Şimdi pilini değiştirmeye kalksam kasasına zarar vermekten korkuyorum. Kendisi ufak tefek olduğu için cep telefonumun yanında cebimde olup olmadığı bile belli olmuyordu, yeni bir playera geçsem bunun gibi olmayacak taşımak biraz problem olacak. Bir tane daha Clip+ mı alsam diye düşünmüyor değilim ama bir parçam da değişiklik istiyor. :-\

14. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    290
    Ses seviyesini High'a getirdiniz mi? Equalizer ile oynadınız mı?

Şahsen EQ'da bütün frekanslar en sonda ve ses High modun en sonundayken, Ultrasone HFI 2400'ü (70 ohm, 94 db) tripleks evimizdeki çatı katına bırakıyorum, gidiyorum ve neredeyse en aşağıdan hoparlör dinlercesine kulaklığı dinliyorum. :yourock

Her şey bir yana, Sansa Clip son derece fazla ses veren bir Player. Bendekinde bir sorun yok, o zaman ya sizinkinde bir sorun var (Firmware ile de alakalı olabilir) ya da sizin kulağınız biraz az işitiyor. :)

15. a.ekin

a.ekin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    maceraya girmeye gerek yok bence,x3 çok hantal. sansa daki o ergonomik tasarımı özlemek istemiyorsan o boyutlarda bi amp al derim :confused:

#15 a.ekin, 30 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Mayıs 2014
  16. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Eğer konu Dx50 vs Clip+'a çıkacaksa, bendeki Clip+tan biliyorum ki seste fark yüksek. Dx50 böyleyken X3 de böyledir tahminim.

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

17. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    aralarında fark çok ciddi. hele ki x3 e 24 bit dosya attığında fark uçurum oluyor. clip+ güzel alet f/p seviyesi çok güzel. ama fiio ürünleri de iyi. x3 ün senfonik müziklerde de iyi başarımı var. teknoya da geliyor.

ben yüksek sesde dinliyorum genelde. beni çok güzel doyuruyor. ama clip ile o doygunluk hissi hiç olmuyor. x3 ün eq ayarıyla ufak dokunuşlarda nerdeyse hiç distorsiyon olmuyor.

18. toser

toser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    merhabalar ben de yaklaşık iki yıl clip+ kullandıktan sonra yeni bir cihaz alacağım. sizce ondan sonra x3-dx50 den birisine mi bakmalıyım dx90 veya x5 gereksiz basamak atlayışı mı olur?

19. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bence x1 alsaniz dahi guzel bir yukseltme olur.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. toser

toser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    x1 in birçok kulaklıklar için amfi gerektirdiğini okudum. sizce x1+amfi yerine x3 almak mantıklı olur mu?