Sansa Fuze Arıza Yardım Edebilecek Olan ?

'SanDisk Sansa' forumunda exp16 tarafından 19 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    arkadaşlar merhaba daha 2 haftasını bile doldurmamış olan sansa fuze 8 gb v1 model mp4 playerım şarkı atarken aniden bozuldu. önce RB çöktü hiç bir şekilde RB ye giremedim. Sonra bi kaç kere MSC formatında bağladın cihaza RB yi silmeye çalışırken yanlış sildim sanırım(elle sildim normalde kendi yazılımıyla silinmesi lazımmış)sonra sadece sansanın kendi yazılımına girebildim. ordan da cihazı sıfırlamak istediğim için diski fat32 formatında biçimlendirdim. biçimlendirme yaptıktan sonra sadece sansa nın kendi yazılımından görebiliyordum fuze u ama artık hiç bir şekilde hiç bir bilgisayarda sansa fuze açılmıyor. OTOMATİK SEÇİM,MTP,MSC hepsini denedim ama olmadı. usb ye bağladığımda cihazı sadece şarj ediyor bi de batarya çabuk ısınıyor. bunun dışında cihazı hiç bir şekilde görmüyor pc başak pc lerde de denedim olmadı hard reset denedim olmad,internette girmedik yabancı forum bırakmadım. özet olarak ne denediysem cihazı pc görmüyor. bunun çözümünü bilen ya da bu cihazı tamir edebilecek bir yer bilen birileri var mı acaba ?
    şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

edit:yanlış başlık

2. madmaxzek

madmaxzek
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2

Burada da görünmüyorsa yapacak bişey kalmamış malesef :idiot2: Disk yöneticisi görüyor mu acaba ? ???

3. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    cihaz şu an yanımda değil ama akşam deneyip olumlu olumsuz haber edicem teşekkürler

4. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    ne yazık ki görünmüyor :uzgun

5. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    hocam çok umutlandırma istemem ama virüs olabilir bazı virüsler görünürlüğü engelleyebilio :) buna yakın birşey başıma da geldi :) bu nedenle komut istemiyle girmeye çalışabilirsiniz veya çeşitli anti virüs programları deneyin :) benim problemim 500kb lık bi program ile çözülmüştü :)

6. madmaxzek

madmaxzek
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    En azından donanım olarak yöneticide görünmeliydi, virüsten olduğunu düşünmüyorum malesef :embarassed:

7. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    hocam siz bence bi deneyin ben de hiç öyle düşünmemiştim ama iyimser olmak gerek bence :)

8. madmaxzek

madmaxzek
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Tbiki denemekten zarar gelmez , şansınızı bir deneyin derim . Malwarebytes(iyidir) vs. olabilir ... :wink

9. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    bi de komut istemine girip bir sonraki sürücü adı ne olacaksa ona girmeyi dener msn?
    örnek olarak hdd:c, cd-rom:d
    komut isteminde e: girmeye çalışsana bi

10. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    benim de aklıma virüs olabileceği geldi ama 10 farklı pc de denedim ve 9 tanesi SIFIR pc idi... ama genede denemeye değer önce bi malware taraması yapiym . ardından da komut sistemini denicem yardınlarınız için çok teşekkürler

11. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    komut sistem derken tam olarak nasıl yapıyoruz hocam ?

12. madmaxzek

madmaxzek
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Mesela senin hard disklerin c ve d olsun cd rom da e olsa, daha sonradan taktığın çıkarılabilir disk F olarak gözükecek normal şartlarda.. Çalıştır'a d: yaparsanız d sürücüsü açılır yani f: yaparsanız da çıkarılabilir diskiniz açılır .. Sanırım onu demek istemiş olabilir arkadaş . Bide fuze'e kart takılıyo muydu hatırlamıyorum ama taklıyorsa bir de o şekildeki sonucu bildirin ..

13. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    anladım teşekkürler. fuze kart takılıyor fakat bende şu an kart yok deneme amaçlı bulabilirm.

komut sistemi yöntemini denedim olmadı maalesef.ayrıca malwarebytes ve antivirüsle pcyi fuze pc ye bağlı iken taram yaptım baya bir şey buldu ama hala düzelmedi geriye tek yöntem kart la denemek kaldı. onu da yarın yapıcam inşallah.Yardımlarınız için ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar.

14. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    micro sd kart takıp denedim. fuze kart ı gördü ama pc de gene görünmedi... ne kartı gördü ne de fuze u. kart a sonradan ayrı biçimde şarkı atıp fuze a taktım onları da sorunsuz biçimde çaldı. Buna da şükür ;D sanırım donanımsal bir arızası var.