Sansa fuze kazasi

'SanDisk Sansa' forumunda morf tarafından 28 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba, bendeki urun sansa fuze ve phonak pfe idi ama bugun itibariyle sansa fuze sanirim emeklilige ayrildi. Olay soyle gerceklesti, Rockbox'ta urunun klavye kismindaki ust tus temasizlik ve yuvarlak donme hareketi yapilmiyordu , kendi kendine sebepsiz bir yere oysa orjinal firmware'de boyle bir sorun yoktu. Icine acip sorunun ne olduguna bakmak istedim, bu sirada cok az wd40 siktim klavyeye. Neyse icini acip yon tuslarinin altini temizledikten sonra kasayi kapatayim derken acilip acilmayacagini test edeyim dedim fakat alet acilmiyordu. Biraz daha derinlere inip monitoru cikardim bu sefer alet aciliyordu ama goruntu yoktu. Monitoru takili iken alet hic acilmiyor fakat cikartinca aciliyor. Muzik calmayi denedim monitorsuz birsekilde basaramadim, basarabilsem sorunun sadece monitorden kaynaklandigini kanaat getirebilecegim. Durum boyle, yardimci olabilir misiniz? Fuze'yi sifir almistim neredeyse 2. Senesini dolduruyor, Phonak Pfe ile iyi bir ikili oluyorlardi. Ariza verince kendim cozum bulmaya calistim ama basarili olamadim. Resimler asagida;

http://imageshack.com/a/img674/2399/zsLsjp.jpg

http://imageshack.com/a/img674/2050/lZ21EO.jpg

2. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ürünü bilgisayar görüyor ama tahminim monitör arızalı gibime geliyor.

3. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Fuze kullanmadim malesef, ama herhangi bir telefoncu yapabilir gibi geldi. Ekrana giden filmlerden birine zarar vermis olabilirsiniz. Bi goturun gosterin. Astari yuzunden pahali durumuna geliyorsa yeni bi tane alirsiniz :)

Collapse Signature Expand Signature
  4. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Bilemiyorum Sansa Fuze f/p ürünü aslında hem bunu bahane ederek kendime yeni mp3 çalarda alabilirim diye düşünüyorum. Gerçi ayırdığım bütçe tableteydi ama böyle bir durum olunca daplara yönelmeye başladım.

5. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    591
    Ekranı kırmışsınız. O ekran artık çöp. Değişmesi gerek.
    Ekranın arkasındaki ürün kodunu aratın, belki alibaba'da filan ucuza bulabilirsiniz. ebay'de 30$ gözüken bir ekran vardı, fiyatlar böyleyse uğraşılmaz.

6. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ekran %100 kırık di mi? Şöyle bir durum daha var ekranı takınca alet açılmıyor çıkartınca sanki herşeyiyle düzgün çalışıyor gibi bi de mp3 çalabilsem işte o zaman kesin anlayacagım ama bir türlü mp3 çaldıramadım. Tahmin ede ede joystick ten yönetmeye çalışıyorum ama olmuyor bir türlü.

7. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,323
    Forumda konular mevcut, istediginiz sekilde sorunuzu yoneltin cevaplanacatir :)

Collapse Signature Expand Signature
  8. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    591
    Ekran %90 ölü. Birçok yerden kırılmış.
    Fuze kullanmadım, bilgim yok ama ekransız halde çalışması, aslında bir self-check sonucu hata modu olabilir.

9. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Maalesef o ekran tamir edilemez, değiştirilmesi gerek.

10. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Peki teşekkürler.

11. morf

morf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Nihayetinde urunde muzik calabildim monitoru ve pili olmadan. Pili yok cunku kablolari koptu, monitor dagildi ama eski gucunu kaybetmedi,buyrun;

#11 morf, 30 Ekim 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Ekim 2014