Schiit magni 3 ve modi 2 sorunu

'Genel Tartışma' forumunda Mfe2134 tarafından 24 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. Mfe2134

Mfe2134
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar merhaba. Ben bu ürünlere sahibim sabah elime ulaştı amerikadan aldığım için haliyle amerikan priz olarak geldi çevirici alıp adaptörü fişe taktığımda bi küçük duman çıktı. Şu anda ise adaptörü takıyorum fakat amfilerin ışığı yanmıyor. Uç olarak aynı olduğu için bi de modem adaptörü ile denedim bu sefer de ışık yanıyor ses yok. Ne yapmalıyım acaba. Bir de resimde gördüğünüz bağlantı tipleri var sadece ve kutudan bir bağlantı kablosu çıkmıyor. Kullanım klavuzunda yazan kabloyu aldım teknosadan usb 2.0 a-b yazıcı kablosu gibi bir şey. Bilgisayar amfiyi hoparlör çıkışı olarak görüyor son derece normal. Tidal da görüyor. Ama bir türlü ses alamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim iyi forumlar. [​IMG]

2. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    326
    buyuk ihtimal ile giris yanmis dusuk akimla calisan cihaza yuksek akim verdiginiz icin. bulundugunuz ildeki bir hifi magazasindan onarim icin destek almanizi oneririm. adaptor de zarar gormus olabilir, gormemisse bile isinize yaramayacak. ya bir voltaj dusurucu (eger adaptor saglam ise) ya da turkiye icin bir adaptor edinmelisiniz. yandigi icin ses gelmiyor bana kalirsa cihaz calismiyor zira.

modi den magniye baglantiyi rca ile mi yaptiniz?

not: amerikan firmalari satin alim esnasinda soruyor hangi ulkede kullanacaksiniz diye. siparis sirasinda buna dikkat etmek gerekir, yeni siparis vereceklere not duselim, heyecan ile dikkat etmeden siparisiz verliliyor :p

Collapse Signature Expand Signature
    #2 theoldman, 24 Nisan 2019
    Son düzenleme: 24 Nisan 2019
  3. Mfe2134

Mfe2134
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aslında ben kabloyu ilk taktığımda kablo amfiye bağlı değildi. O yüzden giriş yanmış olamaz. Zaten şu an adaptör hiç güç vermiyor. Modem adaptörü ile taktım ışıkları yandı ve bilgisayarda göründü fakat ses gelmiyor. Bunun sebebi adaptör müdür diyorsunuz ?

4. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    326
    bu güzel haber aksi halde cihaz da zarar görürdü. Schiit için geçerli mi bilmiyorum ama bazı amerikan markaları ac giriş çıkış olan adaptör kullanıyor buna dikkat ederek yenisine bakmalısınız. Evet sorun güç kaynağı bana kalırsa. Orijinalini amerikadan alabilirsiniz, kargo dahil yüksek bedelli olabiliyor, kullanma kılavuzundaki değerleri @ahmet çekirdek bey' e yazarsanız custom güç kaynağı için yardımcı olabilir bir görüşmekte fayda var.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Nisan 2019 ---
    Bilgisayarın ses ayarlarından modi yi seçtiniz değil mi?

#4 theoldman, 24 Nisan 2019
    Son düzenleme: 24 Nisan 2019
    ahmet çekirdek bunu beğendi.
  5. Mfe2134

Mfe2134
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    evet modiyi seçtim ve bağlantıyı rca kablo ile yaptım

6. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,833
    Cihazı 230v aldığınıza emin misiniz?

7. Mfe2134

Mfe2134
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aslında güç olarak bir şey seçmedik biz. Schiit in direk türkiye kargosu yoktu. Biz de amazondan aldık fakat amazonun da direk türkiye kargosu yoktu. Amerikapostam.com dan aldık ve herhangi bir güç seçeneği yoktu

8. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    326
    schiit sitesinde var bu secenek, amazon uzerinden amerika adresine gonderdiginiz icin amazon da bir sorun gormemis 115v yollamistir. yenisini almaniz gerekiyor su anki durumda ancak Turkiye icinde ac cikisli adaptor bulmaniz zor. ya custom yaptiracaksiniz ya da yurtdisi almaniz gerekecek.

9. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,833
    Siz zaten burada bölüm sonu canavarını görmüşsünüz. ABD ve Japonya'dan elektronik bir ürün aldığınızda voltaj farkına dikkat edin.

10. Mfe2134

Mfe2134
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Peki hangi adaptörleri almamız gerekiyor acaba şu anda çünkü hem modi 2 uber , hemde magni 3 için adaptöre ihtiyacımız var.

11. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    326
    schiit wall-wart in uzerine yaziyor degerleri, input kismi 230 olacak sizin alacaginizda, output kismi modelden modele degisiyor kullanma kilavuzuna baktim ancak bulamadim, etiketleri okuyup ona gore bakmaniz gerekecek, ya da kullanan var ise yardimci olur. dikkat etmeniz geerken giris te cikis ta ac, Turkiye ici yabanci bu akima genelde dc cikis ile calisiyor urunler ve guc kaynaklari da buna gore, dc kaynak baglamakcan kacinin. schiit ile irtibata gecerseniz onlar modelinize uygun olani yonlendirir ve kucuk olur boyutu ancak kargo cok tutar gibi geliyor. bir bakin yine de.

12. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,076
    Öncelikle geçmiş olsun.

Sorun Türkiye'de duvardaki bir pirizde 220volt gerilim varken Amerika'da 110 volt olmasından kaynaklanıyor. Neredeyse iki katı fazla voltaj girmiş oluyor cihaza. Ayrıca bu cihazların bizim alışık olduğumuz DC yerine AC ile çalışması da sıkıntıyı arttırıyor kanımca. Elektronikçi arkadaşlar daha iyi bilirler ve daha güzel anlatırlar kuşkusuz ama kısaca AC adaptör dediğimiz şey çok basit bir şey yanlış bilmiyorsam. Giriş ve çıkışta teller sarılı, tellerin sarım sayısına göre girişten gelen voltaj çıkışta düşüyor. Çok düz mantıkla bakarsak oransal bir durum söz konusu yani. Böyle olunca 110voltluk AC adaptörü 220 volta takınca ya adaptör yanar, ya da 110 voltu 16 volta düşürürken, 220 voltu anca 30 volta falan düşürür ve çıkışa olması gerekenin yaklaşık iki katı fazla voltaj verir. İkinci durum bence amfi için çok daha problemli olacaktır. Yani umarım adaptörünüz zarar görmüştür ve fakat cihazınızı korumuştur. Denemenin tek yolu eşdeğer VAC değerinde Türkiye uyumlu bir AC adaptör bulup amfiye bağlamak. Ancak uygun değerde AC adaptör bulmak oldukça zor.

Sadece girişi benzediği için modem adaptörünü takmanız da çok talihsiz olmuş, başlı başına bu bile pek çok cihaza zarar vermeye yeter. Böyle bir işlem yapmadan önce adaptörlerin üzerindeki sayıları mutlaka okuyun. AC mi yoksa DC'mi ona bakın. Bazen AC/DC yazmaz ama AC için sinüs eğrisi şeklinde bir sembol, DC için biri kesikli, biri sürekli iki paralel çizgi şeklinde başka bir sembol olabilir. Voltaj mutlaka yazar: 9V DC, 12V DC, 18V AC vs gibi. Voltajı tutmayan adaptörleri asla birbirinin yerine kullanmayı denemeyin. Belki burada tek istisna aynı voltajdaki DC adaptörler arasından yüksek Amper değeri olanı, düşük Amper değeri olanın yerine kullanmak olabilir. Örneğin DC 12V 0.5A Adaptör yerine DC 12V 1A adaptörü takabilirsiniz. Cihaz ihtiyacı olan kadar akım çekeceğinden adaptörün verebileceği akımın yüksek olması bir sorun teşkil etmez. Tersini yaparsanız yeterli akım veremeyeceği için adaptörünüz de cihazınız da zarar görebilir. O nedenle ne yaptığınızı bilmiyorsanız cihazların adaptörlerini karıştırmamaya özen gösterin, hatta adaptörleri birbirinden uzak tutun.

ahmet çekirdek, theoldman ve cemq bunu beğendi.
  13. Mehmet Ali UKŞUL

Mehmet Ali UKŞUL
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    merhaba ürünü nereden sipariş verdiniz acaba bende almak istiyordum.

14. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    574
    AC 16 volt adaptör bulamak zor piyasada bulamaz iseniz yardımcı olurum,acaba adaptörmü bozulmuştur.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Eylül 2019 ---
    Adaptör ve amfi trafolarını ben sarıyorum bulamadığınız özel trafolar için elimden geldiğince yardımcı olurum.